dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 165
  1. #1

    Domyślnie Biblioteki do PRO100?

    Ma ktos? albo może podpowiecie gdzie ściągnąć i jak to zrobić. Chcę zaprojektować łazienkę, ale w tym programie kiepsko z kafelkami o białym montażu nie wspomnę... Jak to zrobić, żeby ułożyć tam takie kafle jakie się chce i np. umywalkę taką jak ja chcę?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maggi

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    bibloteki z reguły są dostępne na stronach producentów. A jak nie to wystarczy zapisać sobie obraz kafelka z rozszerzeniem .jpg

    Najnowsza wersja Pro100 ma już całkiem fajną bibliotekę jeżeli chodzi o kafle.

    Mogę ci podesłać.

    Co do zamainy kafelek. To jeżeli chcesz mieszać na ścianach kolory kafelek i rozmiary, to najpierw trzeba narysować sobie nowy element, który będzie wzorem kafelka. Podać jego wymiary i materiał, czyli kolor ( wzór). A później tylko duplikujesz ten wzorcowy kafelek i układasz.

    Miłej zabawy. Ja też jestem początkująca w tym programie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maggi
    bibloteki z reguły są dostępne na stronach producentów. A jak nie to wystarczy zapisać sobie obraz kafelka z rozszerzeniem .jpg

    Najnowsza wersja Pro100 ma już całkiem fajną bibliotekę jeżeli chodzi o kafle.

    Mogę ci podesłać.

    Co do zamainy kafelek. To jeżeli chcesz mieszać na ścianach kolory kafelek i rozmiary, to najpierw trzeba narysować sobie nowy element, który będzie wzorem kafelka. Podać jego wymiary i materiał, czyli kolor ( wzór). A później tylko duplikujesz ten wzorcowy kafelek i układasz.

    Miłej zabawy. Ja też jestem początkująca w tym programie
    Wielkie dzięki! Będę Ci wdzięczna za te biblioteki. Mój email: [email protected]

    a jak jest u Ciebie np. z kabinami, wannami i kibelkami? Można ściągnąć tą najnowszą wersję??

  4. #4

    Domyślnie

    ja tez bym poprosil o biblioteki jesli mozna. [email protected]

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Materiały można sobie wrzucać dowoli z plików jpg, ale elementów nie zrobisz (np. umywalek itd.). Podsyłanie bibliotek możecie sobie darować bo są one szyfrowane i nie są kompatybilne wstecz tzn. biblioteki od nowszej wersji nie będą działać w starszej. Z kolei jak ktoś ma najnowszą wersję to ma i biblioteki.

  7. #7

    Domyślnie

    A jak to sie "dowolnie wrzuca z plikow jpg"? Mozesz wyjasnic krok po kroku?

  8. #8

    Domyślnie

    Zawsze można skorzystać z e-mule Ja tak ściągnąłem. To jest prawie 200 MB i mailem nie nie bardzo
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał janosh
    Zawsze można skorzystać z e-mule Ja tak ściągnąłem. To jest prawie 200 MB i mailem nie nie bardzo
    Pozdrawiam.
    Tłumaczę jak dziecku - jak masz daną wersję pro100, to nie pasują do niej biblioteki od nowszej wersji. NIe ma więc sensu ściągac żadnych bo albo będą od nowszej (nie zadziała), albo od tej samej (czyli te co masz) albo od starszej (no to wypasik nie?).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    A jak to sie "dowolnie wrzuca z plikow jpg"? Mozesz wyjasnic krok po kroku?
    Znajdujesz plik jpg np. małe zdjęcie płytki z katalogu internetowego producenta. Kopiujesz do katalogu pro100 (podkatalog biblioteki/materiały i tam już gdzie chcesz). Otwierasz pro100 i biblioteke, zakłądka materiały i znajdujesz swój plik. Prawy kalwisz myszki->właściwości i musisz podać wymiary materiału (w przypadku wspomnej płytki trzeba podać wymiary rzeczywistej płytki w mm). Piszę z pamięci.
    Ja tak sobie dodałem płytki z paradyża w których zrobłem w pro100 łazienke a już niedługo zrobię ją na żywo. Biblioteki materiałów można przenosić między wersjami pro100 (bo to tylko jpg-i). Zresztą nie odkrywam tu ameryki - pisze to w instrukcji. Instrukcja jest dościągnięcia ze strony producenta.
    Ze strony tej można również ściągnąć demo najnowszej wersjii z obszernymi bibliotekami - pełna funkcjonalność oprócz możliwości zapisu i wydruku
    No chyba, że nie będziecie zamykać programu a komputer jedynie hibernować (ale pewnie kiedyś się zawiesi )

  11. #11

    Domyślnie

    stuk, wielkie dzieki. Co prawda nie moge zmienic we wlasciwosciach rozmiaru plytki, ale to pewnie dlatego, ze mam ta bezplatna wersje sciagnieta z internetu i tam nie ma opcji zapisywania. Ale mozna sobie z tym poradzic. Obrazek jest rozciagany na cala sciane, wiec ja w paincie narysowalam ta sciane, wykleilam plytkami i cala sciane/obrazek w formacie jpg skopiowalam do biblioteki pro100 tak jak napisales.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał KozAnka
    stuk, wielkie dzieki. Co prawda nie moge zmienic we wlasciwosciach rozmiaru plytki, ale to pewnie dlatego, ze mam ta bezplatna wersje sciagnieta z internetu i tam nie ma opcji zapisywania. Ale mozna sobie z tym poradzic. Obrazek jest rozciagany na cala sciane, wiec ja w paincie narysowalam ta sciane, wykleilam plytkami i cala sciane/obrazek w formacie jpg skopiowalam do biblioteki pro100 tak jak napisales.
    Czyli otwiera się okno właściwości, ale pola z wymiarami są nieaktywne? No szkoda, myślałem że w demo to akurat działa...

  13. #13

    Domyślnie

    Pola z wymiarami sa aktywne, ale nie dziala OK ani zastosuj - jedynie anuluj.

  14. #14

    Domyślnie Re: Biblioteki do PRO100?

    Cytat Napisał Berolina
    Ma ktos? albo może podpowiecie gdzie ściągnąć i jak to zrobić. Chcę zaprojektować łazienkę, ale w tym programie kiepsko z kafelkami o białym montażu nie wspomnę... Jak to zrobić, żeby ułożyć tam takie kafle jakie się chce i np. umywalkę taką jak ja chcę?
    witam
    ja poradziłem sobie wklejając fotkę np umywalki w "nowy obiekt"
    niżej widać jak wyszło - jest to "roca sydney" -nie wiem czy taka pisownia
    płytki również skopiowałem zdjęcie , najlepiej z obramówką "fugą" i wkleić je do biblioteki "materiały" , nadać wymiary i zastosować
    moim zdaniem program nie jest trudny i poradzisz sobie
    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Ja skorzystam z namiarów na ten program pro100... Póki co bawiłam się w Kitchen Draw i tam jest ubogo z akcesoriami do łazienek

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KamilaWr
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    A gdzie mozna dostac darmową wersję tego programu do projektowania łazienek, taką co to będzie można zapisac projekt i drukowac? Wiem, że kiedyś Murator dołączył jako dodatek do gazety ale ja niestety nie mam tego numeru

  17. #17

    Domyślnie

    a ja polecam archicada + artlantisa ( do sciągnięcia w necie lub wersje edukacyjne u sprzedawcy za ok. 100 zł).
    Nie jestem architektem, ani grafikiem a robię swoim klientom wizualizacje w tych programach i są bardzo zadowoleni.
    Naprawde polecam. Trzeba tylko troszkę poćwiczyć i juz.

    Parę fotek z moich prac :













    [/img]

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KamilaWr
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    TOMMEX super masz te projekty! Ja mam archicada 6,5 , troszkę trudny ten program ale to jakos moze da się pocwiczyc i będzie ok natomiast nie mam prawie wcale do wyboru glazury i terakoty ani armatury i akcesorii łazienkowych. Czy masz może jakieś biblioteki, które mógłbyś mi przesłac?

  19. #19

    Domyślnie

    akcesoria do łazienek sporo na stronie "koła".
    armatura i ceramika :
    http://www.de-de.de/villeroyboch/
    http://www.grohe.at/?&id=2923&id_lc=...h_ehm_g4_euplu

    najwięcej obiektów :
    http://www.archibase.net/gdl
    http://archidom.net/ddd/model_A.htm

    strona koła
    http://www.kolo.com.pl/

    cersanit też ma swoje modele
    http://www.cersanit.pl/

    a co do kafli to wchodzisz na stronke dowolnego producenta kopiujesz lub zapisujesz płytkę w .jpeg i wklejasz ją w Artlantisie na ściane. proste.

    jak sciana z różnymi kaflami pomagam sobie Corelem.

    pozdrawiam miłej pracy

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KamilaWr
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    bardzo bardzo dziękuję za podpowiedz

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony