dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 165
  1. #41

    Domyślnie

    ja kafelki robie w inny sposób.mianowicie rysuje sciane w corelu rozkladam na niej kafle w jaki sposob mi sie podoba, a potem wklejam to do artlantisa jako całą teksture sciany.
    np. tak:






  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KamilaWr
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    TOMMEX twoje wizualizacje są super! Szkoda, że ja tak nie potrafię ale nauczyłam się podstaw ArchiCada dzieki Twoim podopwiedziom i tak wyszła moja łazienka na poddaszu. Bardzo Cię proszę o wskazówki, jak mogłabym ulepszyc i jakich opcji powinnam użyc by wizualizaje bardziej przypominały realne.
    Z góry dziękuję .



    ---------------

  3. #43

    Domyślnie

    zdolna dziewczynka

    przede wszystkim nie korzystaj ze standartowej biblioteki archicada. ( przynajmniej z ceramiki) fajne modele sa np. na stronie koła.

    a gdzie robiłaś rendering. w archicadzie czy w artlantisie?

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KamilaWr
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    hehe
    Cytat Napisał TOMMEX
    przede wszystkim nie korzystaj ze standartowej biblioteki archicada. ( przynajmniej z ceramiki) fajne modele sa np. na stronie koła.
    no właśnie nie potrafię wkleic do biblioteki innych modeli i poddalam się

    a gdzie robiłaś rendering. w archicadzie czy w artlantisie?
    w archicadzie bo w artlantisie nie zauważyłam żadnych różnic -pewnie dlatego ze nie potrafię się nimi posługiwać

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    pro100 jest super
    skończyć budowę i nie zwariować....
    Dziennik budowy oraz Komentarze

  6. #46

    Domyślnie

    witam, mam lekki problem z ArchiCAD'em 11. Mianowicie nie wiem gdzie się wpisuje wymiary pomieszczenia, które chcę urządzać, ani gdzie wpisuje się wymiary ściany projektowanego pomieszczenia, bo "rysowanie" myszką jak w The Sims nie jest zbytnio wygodne więc jeżeli ktoś mógłby coś pomóc mi w tej kwestii to poproszę a najlepiej jeżeli skądś można by pobrać instrukcję do ArchiCAD'a 11 z góry dzięki.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Caymanziom
    witam, mam lekki problem z ArchiCAD'em 11. Mianowicie nie wiem gdzie się wpisuje wymiary pomieszczenia, które chcę urządzać, ani gdzie wpisuje się wymiary ściany projektowanego pomieszczenia, bo "rysowanie" myszką jak w The Sims nie jest zbytnio wygodne więc jeżeli ktoś mógłby coś pomóc mi w tej kwestii to poproszę a najlepiej jeżeli skądś można by pobrać instrukcję do ArchiCAD'a 11 z góry dzięki.
    Mam podobny problem, pomozecie wpisac wymiary sciany "z ręki" ?
    Również macham myszką i nie da się wykonać dokładnie projektu :/

  8. #48

    Domyślnie

    może ktoś mi poradzi jak zrobić wklęsłą ścianę np. pod kaloryferem w programie pro 100?

  9. #49

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. O takie coś chodzi?



    Jeśli wnęka ma być np pod sam kaloryfer to taką ścianę należy zlożyć z 4 elementów ("ścian"), z czego ten pod kaloryferem (na rysunku oznaczony jako 1) powinien mieć mniejszą głębokość niż pozostałe.
    Jeśli nie o to chodziło to proszę o specyzowanie, postaram się pomóc

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    podczytuje z ukrycia
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    podczytuje z ukrycia
    ja też
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  12. #52

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zapisać zrobiony projekt w kompie, tak aby po zamknięciu programu nie znikł? Gdy próbuję zapisać to co już udało mi się zrobić pojawia się napis ,,nie masz prawa do zapisywania itd."

  13. #53

    Domyślnie

    A masz pełną wersję programu? W wersji demo nie da się niestety zapisywać projektów. Możesz jedynie poprzez print screen wkleić projekt do worda i wydrukować. Trochę bez sensu, bo jak chcesz coś poprawic w projekcie to musisz go robić od nowa, lepiej od razu postarać się o pełną wersję.

  14. #54

    Domyślnie

    Hmm... sama nie wiem Wydaje mi się, że jednak nie jest to pełna wersja - małż mi ją ściągnął z internetu

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. O takie coś chodzi?
    Dokładnie o to mi chodziło.

    Ogromne dzięki za pomoc!

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kuba1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich

    jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem projektów wykonanych w Archicadzie

    Od dawna interesuję się projektowaniem wnętrz, nie skończyłem niestety żadnej szkoły w tym kierunku, czego bardzo żałuję. Bardzo chciałbym się nauczyć projektowania wnętrz przy pomocy archicada - od czego mam zacząć ?

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gorallo24

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czyli jeśli będę chciał na ścianie położyć kafelki to muszę narysować jedną płytkę, wypełnić ja teksturą i skopiować na ścianie? Dobrze rozumiem. Jeszcze jedno pytanie. Chciałbym pokryć ścianę z obu stron ale różnymi teksturami a do tego na części jednej strony mają dodatkowo być kafelki. Czy w takim przypadku muszę narysować dwie ściany "sklejone" ze sobą + kolejna do ułożenia kafelek? Chodzi mi oczywiście o PRO100.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorallo24
    Czyli jeśli będę chciał na ścianie położyć kafelki to muszę narysować jedną płytkę, wypełnić ja teksturą i skopiować na ścianie?
    Rozumiem że tekstury płytek ściągnąłeś ze strony producenta i wrzuciłeś do biblioteki (materiały) PRO100? Jeśli tak to w programie wejdź do bibioteki materiałów, znajdź płytki na których chcesz pracować i po naciśnięciu na którąś prawym przyciskiem myszki wybierz właściwości. Ustawiasz tam wysokość/szerokość płytek i już nie musisz pojedynczo "wklejać" na ścianę

    Cytat Napisał gorallo24
    Chciałbym pokryć ścianę z obu stron ale różnymi teksturami a do tego na części jednej strony mają dodatkowo być kafelki. Czy w takim przypadku muszę narysować dwie ściany "sklejone" ze sobą + kolejna do ułożenia kafelek? Chodzi mi oczywiście o PRO100.
    Tak, musisz skleić ze sobą 2 ściany, ta druga może mieć minimalną grubość (nawet 1 mm) byleby tylko były 2 oddzielne powierzchnie. Jeśli chcesz uzyskać efekt gdzie z drugiej strony do połowy ściana będzie w kaflach a powyżej pomalowana to tak, musisz dać 2 takie "chude" ścianki, przy czym ta z kaflami będzie niższa

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gorallo24

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki. Jeszcze dwa pytania. Chciałbym w jednym projekcie zrobić całe mieszkanie. Z uwagi na dużą przestrzeń (aneks kuchenny, salon i hol) nie chciałbym dzielić projektu na poszczególne pomieszczenia. Czy w widoku axo można zmieniać punkt patrzenia? I drugie: Czy można samodzielnie dodawać płaszczyzny rzutowania na ściany mieszkania?

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorallo24
    Dzięki. Jeszcze dwa pytania. Chciałbym w jednym projekcie zrobić całe mieszkanie. Z uwagi na dużą przestrzeń (aneks kuchenny, salon i hol) nie chciałbym dzielić projektu na poszczególne pomieszczenia. Czy w widoku axo można zmieniać punkt patrzenia?
    Szczerze to nie wiem. Ja robiłam sobie projekt całego parteru domu i korzystałam jedynie z perspektywy i planu. Czasem żeby dobrze ustawić punkt patrzenia w perspektywie trzeba wejść w plan i tam poprzesuwać a dopiero potem znów przejść na perspektywe Nie wiem na ile znasz ten program ale w perspektywie można za pomocą myszki oddalać/przybliżać oraz obracać "kamerą"

    Cytat Napisał gorallo24
    I drugie: Czy można samodzielnie dodawać płaszczyzny rzutowania na ściany mieszkania?
    A tego pytania za bardzo nie rozumiem

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony