dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 165
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Przy rozbudowanym projekcie i dużej ilości świateł może się wieszać.

    Andrewhoopoe pisze:
    Chciałam Was spytać o taką rzecz, czy w Waszych programach pro100 działa lupa lub powiększenie? Mam starą wersję tego programu i niestety po uzupełnieniu ścian teksturą nie widać szczegółów, jedynie przełączając widok z perspektywy na konkretną ścianę N,W,S,E powiększać można.Czy to wina starej wersji? Czy też trzeba w coś wejść aby aktywować funkcje przybliżania. Przez to widzę całe pomieszczenie z podziałem na poszczególne płytki, ale niestety dokładnego widoku nie mam
    jaką masz wersję?

  2. #142

    Domyślnie

    W tej chwili nie pamiętam bo jestem w pracy, ale ściągnęłam sobie wersję demo najnowszą i w niej też można powiększać tylko jak patrzy się na jedną ścianę , a przy widoku z perspektywy te ikonki lupy są nieaktywne

    Całą łazienkę podzieliłam na prostokąty 29,50 x 59,50 ( taki wymiar ma pojedyncza płytka z paradyża) następnie ściągnęłam sobie jpg. z widokiem płytki, następnie wkleiłam ją w miejsce zaznaczonych na projekcie kwadratów i wzoru nie widać, dopiero jak przerzuciłam obraz na widok ściany i powiększyłam tę wklejoną płytkę to dopiero po chyba 4 krotnym kliknięciu lupą widać było wzór dokładnie , ale wtedy kafelka zajmowała większą część ekranu. Podejrzewam że coś z wielkością nie tak. Jpg ściągnęłam ze strony Paradyża , ale nie ze specjalnego pliku tylko kopiowałam z widoku płytki.
    Może to wina wzoru, bo jest on bardzo drobny, seria piumetta, ale wklejałam tę najwyraźniejszą płytkę PIUMETTA BIANCO inserto B 29,5x59,5 ( czyli białą ze srebryn wzorkiem)
    Weszłam na tę stronę http://www.paradyz.com.pl/Collection...piumetta-piume i kliknęłam na wskazaną płytkę , obraz powiększył się i pokazał wraz z opisem, ale po skopiowaniu obrazu opisu nie było tylko sama płytka. Chyba coś robię nie tak?

    Czy Wy możecie przybliżać sobie widok łazienki w perspektywie?

  3. #143

    Domyślnie

    Już sobie poradziłam , znalazłam przyczynę , dzięki.

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrewhoopoe Zobacz post
    Już sobie poradziłam , znalazłam przyczynę , dzięki.
    Cieszę się, i przerpraszam za swoją niemoc i totalny brak czasu.

  5. #145
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izkanh

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Katowice
    Posty
    2

    Domyślnie pomocy....

    Witam, proszę o pomoc..... jak obłożyć wannę asymetryczną płytkami???

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Regulować kąt położenia każdej płytki oddzielnie

  7. #147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izkanh

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Katowice
    Posty
    2

    Domyślnie

    A można prosić a jakieś szczegóły?? Nie za bardzo rozumiem... Jak wstawiam płytkę na wannę to zmienia się tylko barwa, rozumiem, że trzeba wstawiać dużo tzw płyty a na nie płytki ceramiczne??

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Musisz okleić wannę tzw. formatką. Jeśli po łuku to każdą formatkę/płytke nalezy osobno ustawiać po łuku regulując jej kąt ustawienia. Płytka będzie widoczna jak dasz teksture na formatke a nie na wannę.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #149
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar rfb
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Brwinów
    Posty
    5

    Domyślnie

    mam problem - PRO 100

    Chce zrobić umywalkę schowaną w blacie... i zupełnie nie wiem jak to zrobić...

    Macie jakieś pomysły??

    Mam zrobione dwa meble. Ikea mebloscianka kratka i fajną kabinę prysznicową - można by to udostępniać gdzieś w sieci...

  10. #150
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oblus

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    @rfb przesun umywalke z SHIFTEM od gory do dolu nad blatem, wtedy ta zatopi się w blacie, jak juz zatopi się i podswietli sie kolorem (bodajze czerwonym) przesun ją do samego dolu - az do podlogi - potem wybierz narzedzie do przesowania obiektow (krzyzyk ze strzalkami) i przesun umywalke na konkretna wysokosc do gory, zaznacz umywalke i blat i zgrupuj w jedno... nie znam innego sposobu

    ps. wtapiajac w blat uywalke moze pojawic ci sie wewnarz niej poziom blatu - w takim wypadku nalezy tak skonstruowac blat zeby mial odpowiednie wyciecie, np
    stworzyc blat z dwoch prostokatow polaczonych ze soba jednakowymi bokami w ktorych to bokach beda wykonane polokragle wyciecia - polaczenie tych prostokatkow powinno dac wyglad blatu z dziurka ;> do wykonania tego jest narzedzie ksztalt -> łuk

  11. #151
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar rfb
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Brwinów
    Posty
    5

    Domyślnie

    tak tez czyniłem ale ta umywalka zniknęła mi i tylko włączona przezroczystość dała jako taki efekt...


    czyli rozumiem najlepiej stworzyć 4 ścianki przy czym jedną edytować narzędziem kształt i zrobić miejsce na umywalkę?

  12. #152

    Domyślnie archicad

    witam zaczyna pracowac na archicadzie 11 ale mam problem ze sciana wewnetrzna nie mam pojecia jak ulozyc na nich płytki nie wiem jak zrobic panele na podłodze czy mogłbymi ktos pomoc i jak zaladowac nowe biblioteki do niego mam instukcje krok po kroku ale nie jestem w stanie tego znalesc prosze o pomoc

  13. #153
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    a czy w tym programie da sie przyklejac płytki pojedynczo?. mi wychodzi tylko całymi plastrami ;/

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cześć.
    Jak w Pro100 zrobić ściany? Gdy otwieram nowy projekt to wyskakuje mi okienko, żebym podała wymiary. Są to jednak wymiary siatki. Jak zrobić ściany z wnękami i wnęką okienną? Okna u mnie nie są na równo ze ścianą, ale są we wgłębieniu, jak dajmy na to na tym zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna-do-pokoju-dziecka.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	256188

  15. #155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał amazonka22 Zobacz post
    a czy w tym programie da sie przyklejac płytki pojedynczo?. mi wychodzi tylko całymi plastrami ;/
    Ups po takim czasie ponawiam pytanie pomoże ktoś?

  16. #156

    Domyślnie

    Żeby układać płytki pojedynczo trzeba najpierw stworzyć pierwszą płytkę o odpowiednich wymiarach, nadać jej teksturę a potem kopiować i rozmieszczać. Przydatna jest opcja "przesuń" z zaznaczoną opcją kopiowania. Po utworzeniu np. poziomego rzędu płytek można go zgrupować i potem przesuwać (i kopiować) w pionie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płytki.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	379248

  17. #157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie

  18. #158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    alicyja a czy podpowiesz mi jeszcze jak utworzyć podłogę która ma wnęki. To by mi wystarczyło do szczęścia.
    Chodzi mi o takie coś.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kształt pomieszczenia.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	22,8 KB
ID:	379286
    Ostatnio edytowane przez manfred1 ; 22-01-2017 o 11:18

  19. #159

    Domyślnie

    Musisz stworzyć większe pomieszczenie - prostokąt obejmujący wszystkie zakamarki - a zbędne kawałki podłogi zabudować:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneki.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	379292
    Przykład dla łazienki z wnęką przy drzwiach 30x50:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wneka.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	379293

  20. #160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Rozumiem że jeśli zrobię ściany z "nowy element" to nie będe dokładnie widział środka muszę wtedy tak obracać projektem aby zobaczyć środek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściany.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	379298

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony