dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Budowa drewutni

    Chciaiłbym postawić sobie w miarę szybko drewutnię
    Mam pytanie dotyczące zasad budowy drewutni

    1. Czy wymagane jest zgłoszenie do gminy jeśli drewutnia to cztery słupy i dach typu stodółka, bez żadnych ścianek i fundamentów betonowych?

    2 Ile metrów od sąsiada montuje się takie konstrukcje?

    Czy przed odbiorem technicznym budynku warto coś takiego stawiać bez zgłoszenia ( o ile w ogóle jest ono wymagane?


    Mobby

  2. #2

    Domyślnie

    Wszelkiego rodzaju budowle niezwiązane z podłożem w sposób trwały nie wymagają żadnych zgłoszeń ani pozwoleń. Co do sąsiada to postaw tak by potem nie patrzył na Ciebie złym okiem.
    ppp.j

  3. #3

    Domyślnie

    pp.j napisał:
    Wszelkiego rodzaju budowle niezwiązane z podłożem w sposób trwały nie wymagają żadnych zgłoszeń ani pozwoleń.
    Ja też tak myślałem do momentu gdy nie zadzwoniłem do gminy.
    Wg urzędnika wymaga pisemnego zgłoszenia oraz załączników:

    1.w zależności od potrzeb - odpowiednie szkice i rysunki techniczne obiektu, budynku, budowli, robót budowlanych,
    2.oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy Prawo budowlane,
    3.aktualną i oryginalną mapę d/c lokalizacyjnych, z naniesionym usytuowaniem obiektu, budynku, budowli, który jest objęty robotami budowlanymi,

    Czy wykonanie szkieletu drewnianego o wymiarach 1,6 m x 8 m
    i dachu nad tą konstrukcją wymaga takich " bzdetnych" papierków?

    Mam dom przed odbiorem i trochę się boję, że jak przyjdą na odbiór to będą się czepiać nie domu a drewutni.

    Nie wiem co mam robić, bo drewutnię potrzebuję i jest już wykonawca, a wiadomo, że o nich teraz trudno, a od zgłoszenia trzeba czekać 30 dni

    Mobby

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobby
    Ja też tak myślałem do momentu gdy nie zadzwoniłem do gminy.
    Rozumiem, że w gminie dali Ci tylko informacje? Bo wszelkie sprawy związane z pozwoleniami załatwia powiat
    Pozdrawiam,
    Krisker

  5. #5

    Domyślnie

    Urzędasy to będą chcieli wystąpień o zezwolenie nawet na przetoczenie przydrożnego kamienia bo wtedy czują się ważni i mają podkładkę do RWD. Obawiasz się że zakwestionują Ci drewutnię podczas odbioru. Poczytaj na forum ile razy byli na odbiorze całkowitym (odbiór częściowy jest sprawdzany z reguły). Prawdopodobieństwo wizyty inspektorów odbioru jest porównywalne z wygraniem w totolotka a nawet jak przyjdą na odbiór i zakwestionują to rozbierzesz prowizorkę. W moim przypadku to nawet prosili bym sam przyjechał po odbiór decyzji bo im się nie chciało wysyłać. Nie namawiam Ciebie do obywatelskiego nieposłuszeństwa, tylko do trzeźwej kalkulacji co Ci się opłaca, bo jak będziesz do wszystkiego podchodził zgodnie z literą prawa interpretowanego przez urzędasów, to nie nacieszysz się swoim wymarzonym domkiem.
    ppp.j

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem, że w gminie dali Ci tylko informacje? Bo wszelkie sprawy związane z pozwoleniami załatwia powiat
    Do Gminy składa się wniosek, a rozpatruje to powiat.
    Na marginesie dodam, że trzeba jeszcze wystąpić o warunki dla budowy budowli jakim jest drewutnia i potem dopiero dostarczyć dokument zgłoszenia budowy drewutni.

    Chyba lepiej składować tak jak zawsze na kupie, pod folią i nie poprawiać niczego w wyglądzie działki.


    Mobby

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony