dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agula1966

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    mylisz sie z bimsem nie mam nic wspolnego a co więcej zakupów u nich tez juz nie zrobie. Jednak swojego serwisanta cenie za fachowośc. I jz intalacja to do niego Mysle że kłopoty z piecem nie sa wynikiem złego urządzenia tylko pseudofachowcow którzy nie umieja dobrać kotła i go odpowiednio zamontować i to tyle.
    ps To że jestem tu pierwszy raz to nie znaczy że jakąs krypto reklame urządzam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał agula1966
    mylisz sie z bimsem nie mam nic wspolnego a co więcej zakupów u nich tez juz nie zrobie. Jednak swojego serwisanta cenie za fachowośc. I jz intalacja to do niego Mysle że kłopoty z piecem nie sa wynikiem złego urządzenia tylko pseudofachowcow którzy nie umieja dobrać kotła i go odpowiednio zamontować i to tyle.
    ps To że jestem tu pierwszy raz to nie znaczy że jakąs krypto reklame urządzam
    to podaj proszę namiary na swojego serwisanta i czy jest autoryzowanym serwisantem Broetje

    mam też pytanie do wszystkich na marginesie, jakiej firmy piec polecacie biorąc pod uwagę jakość serwisu? wolę dopłacić do pieca ale potem nie mieć problemów z eksploatacją

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytusdj
    Cytat Napisał agula1966
    mylisz sie z bimsem nie mam nic wspolnego a co więcej zakupów u nich tez juz nie zrobie. Jednak swojego serwisanta cenie za fachowośc. I jz intalacja to do niego Mysle że kłopoty z piecem nie sa wynikiem złego urządzenia tylko pseudofachowcow którzy nie umieja dobrać kotła i go odpowiednio zamontować i to tyle.
    ps To że jestem tu pierwszy raz to nie znaczy że jakąs krypto reklame urządzam
    to podaj proszę namiary na swojego serwisanta i czy jest autoryzowanym serwisantem Broetje

    mam też pytanie do wszystkich na marginesie, jakiej firmy piec polecacie biorąc pod uwagę jakość serwisu? wolę dopłacić do pieca ale potem nie mieć problemów z eksploatacją
    Viessmann.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Tytusdj
    mam też pytanie do wszystkich na marginesie, jakiej firmy piec polecacie biorąc pod uwagę jakość serwisu? wolę dopłacić do pieca ale potem nie mieć problemów z eksploatacją
    Viessmann.
    to pociągnijmy temat dalej

    jaki piec polecasz, kondensacyjny, jednofunkcyjny, z automatyką, z wyjściem na dwa obiegi, z zasobnikiem warstwowym (niekoniecznie lodówka) przynajmniej 100-130L

  5. #25

    Domyślnie

    Kurczę, a ja miałam kupić piec tej firmy. Mój znajomy, który pracuje w BIMsie, ale nie w Warszawie, strasznie mi te piece zachwalał. Gość jest w porządku i nie miał powodu mnie oszukiwać.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Tytusdj
    Cytat Napisał agula1966
    mylisz sie z bimsem nie mam nic wspolnego a co więcej zakupów u nich tez juz nie zrobie. Jednak swojego serwisanta cenie za fachowośc. I jz intalacja to do niego Mysle że kłopoty z piecem nie sa wynikiem złego urządzenia tylko pseudofachowcow którzy nie umieja dobrać kotła i go odpowiednio zamontować i to tyle.
    ps To że jestem tu pierwszy raz to nie znaczy że jakąs krypto reklame urządzam
    to podaj proszę namiary na swojego serwisanta i czy jest autoryzowanym serwisantem Broetje

    mam też pytanie do wszystkich na marginesie, jakiej firmy piec polecacie biorąc pod uwagę jakość serwisu? wolę dopłacić do pieca ale potem nie mieć problemów z eksploatacją
    Viessmann.


    Ja też VIESSMANN
    A swoją drogą z bimsem nie robię interesów bo to dziadoska firma.
    Pamietam, jak kiedys pracownik bimsa namawiał mnie na brotje słowami:" to samo co viessmann, niemieckie".
    Dobrze, że chociaż kraj producenta sie zgadza
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  7. #27

    Domyślnie

    Ja mam prawie 2 lata viessmanna vitopend 100 i zero problemów. Serwisant spoko gość, pokazał mi jak się go czyści, na co zwracać uwagę, co wymieniać planowo (elektroda magnezowa), a co konserwować, tak więc na drugi przegląd po 2 latach nie muszę go wzywać, choć gościu fajny przez 2 godziny jak konserwował tyle napowiadał się o różnych przypadkach w uszkodzeniach kotłów. A serwisuje wszystko począwszy od termeta skończywszy na jakiś angielskich, których nazwy nie pamiętam, ale polecał z całego serca, bo nie ma z nimi żadnych problemów.
    Ja widziałem termeta u swojego szefa, bo podłączałem mu sterowanie pokojowe i zbiornik na cwu do kotła i powiem, że jakością wykonania nie umywa się do viessmanna. Kumpel ma vailanta, tez fajny kocioł, ale dla mnie sterowanie za skomplikowane, kumpel sam się gubi w tych ustawieniach.
    Aha, serwis telefoniczny viessmanna działa bardzo dobrze, nawet przesyłają serwisówkę na maila, żeby sobie samemu poczytać.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Tu się zgodzę, że vaillant ma bardziej skomplikowane sterowanie. Wolę więc "mniej skomplikowane viessmann'y".
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  9. #29

    Domyślnie koioł broetje- kompletna porazka-niestety odradzam


  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ketiw

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    KasiuR

    Czy Twój problem z kotłem został rozwiązany ?
    Jak nie to proszę o kontakt.

  11. #31

    Domyślnie

    MAm Brotje od 2.5 roku,zakupilem,kiedy to o problemach ze swoim kotlem,pisala autoka tego watku.Ja nie narzekam,kociol jest ekonomiczny,zero probelwmow,no moze to,ze nie osiagam zadanej temp. na wodzie doplywajacej z zasobnika z dolu do gornej wanny.Ale to wina juz drogi i izolacji,a nie samego kotla.Serwis mam coroczny,sprawdzony serwisant,ceny mazowieckie,250 pln za coroczny przeglad....

  12. #32

    Domyślnie

    Tak samo jak Lookita. Rozpocząłem 3 rok eksploatacji. Na gwarancji po 6 miesiącach zepsuł się jakiś czujnik. Serwisant przyjechał na drugi dzień, wymienił i OK. Serwis co roczny: 200 zł - pomorskie.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Norbee

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-913
    Posty
    1

    Exclamation Trochę odświeżę temat serwisu Brotje ( Broetje )

    Cytat Napisał kasiaR Zobacz post
    Wczoraj był serwisant z zewnetrznej firmy tylko współpracujacej z firma Bims, Pardzo miły Pan w przeciwienstwie do Szefa serwisu Bims Plus w Warszawie. (temy Panu mimo iż mieszka niedaleko nigdy nie chce się do nad podjechać).

    Po 9 miesiacach uzywania pieca Brotje - wczoraj został wymieniony palnik.
    Uszkodzony Panik wywoływał bład 133- zawieszenie sie pieca , brak ciepłej wody = zimne grzejniki, zimna kapiel.

    Ciekawe co znowu padnie z tym piecu.

    Pozdrawiam,
    KasiaR
    Witam.
    Odświeżę trochę temat .Również kupiłem piec w 2006 roku . Piszę na tym forum ,bo jak szukałem w necie opinii i serwisu Brotje to wyskoczyła mi ta strona.A więc piec razem z orurowaniem grzejnikami i zasobnikiem.Zepsuł się po pięciu latach z powodu braku przeglądów .Fakt -nie czyścłem go ani razu.Zapchany syfon i brudy wymiennik .Błąd 128 zanik płomienia przy pracy. Pan Błaszcyk z firmy Brotje polecił mi serwisanta z Warszawy pana Markowskiego,który właśnie to stwierdził i za to stwierdzenie + czyszczenie syfona i wykręcenie i następnie wkręcenie elektrod -jakieś 7 minut roboty- zażyczył sobie 200 zł nadmieniając ,iż zostanie mi to odliczone jak zdecyduję się na wymianę wymiennika ciepła za bagatela 3000zł.
    Według pana Markowskiego wymienników się nie czyści...
    Poszukałem ,podzwoniłem i zjawił się u mnie Pan Jarosław B. z Wołomina firma Komplex Instal ,również uprawniony do serwisowania Brotje oraz chyba wszystkich firm produkujących piece.Wyjął wymiennik ,wyczyścił specjalną chemią do czyszczenia kotłów -zajęło mu to jakieś 2-3 godziny bo wymiennik był zapchany konkretnie .Zapłaciłem 4 stówy i mam piec jak nowy.
    Dlatego ostrzegam wszystkich użytkowników Brotje przed panem wymieniaczem części Markowskim z serwisbrotje...pl
    Jak nie chcecie zostać naciągnięci bo panu się nie chce czyścić to nie korzystajcie z jego usług.


    Do samego pieca nie mam żadnych zastrzeżeń.Pracował bezbłędnie przez pięć lat i nikt się do niego nie dotykał .A i oszczędność spora Jakbym go czyścił regularnie to nie trzeba by było nic robić.
    Pozdrawiam wszystkich

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafako1123

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-524
    Posty
    1

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat .Również kupiłem piec w 2006 roku . Piszę na tym forum ,bo jak szukałem w necie opinii i serwisu Brotje to wyskoczyła mi ta strona.A więc piec razem z orurowaniem grzejnikami i zasobnikiem.Zepsuł się po pięciu latach z powodu braku przeglądów .Fakt -nie czyścłem go ani razu.Zapchany syfon i brudy wymiennik .Błąd 128 zanik płomienia przy pracy. Pan Błaszcyk z firmy Brotje polecił mi serwisanta z Warszawy pana Markowskiego,który właśnie to stwierdził i za to stwierdzenie + czyszczenie syfona i wykręcenie i następnie wkręcenie elektrod -jakieś 7 minut roboty- zażyczył sobie 200 zł nadmieniając ,iż zostanie mi to odliczone jak zdecyduję się na wymianę wymiennika ciepła za bagatela 3000zł.
    Według pana Markowskiego wymienników się nie czyści...
    Poszukałem ,podzwoniłem i zjawił się u mnie Pan Jarosław B. z Wołomina firma Komplex Instal ,również uprawniony do serwisowania Brotje oraz chyba wszystkich firm produkujących piece.Wyjął wymiennik ,wyczyścił specjalną chemią do czyszczenia kotłów -zajęło mu to jakieś 2-3 godziny bo wymiennik był zapchany konkretnie .Zapłaciłem 4 stówy i mam piec jak nowy.
    Dlatego ostrzegam wszystkich użytkowników Brotje przed panem wymieniaczem części Markowskim z serwisbrotje...pl
    Jak nie chcecie zostać naciągnięci bo panu się nie chce czyścić to nie korzystajcie z jego usług.
    dokładnie tak samo pan z firmy Brotje chciał potraktowac i mnie i za sam dojazd policzył sobie 250 pln plus wymiana kotła 3000 pln oczywiście nie zgodziłem się i podziękowałem, najlepsze jest to że wcześniej był u mnie inny pan z firmy Brotje i oczyścił piec ale po niecałym roku od czyszczenia piec przestał grzać całe szczęście że znalazłem te forum i posta pana Norbee to dało dużo do myslenia . Dodzwoniłem się do pana Jarosława B. z firmy Komplex Instal pan przyjechał rozebrał wszystko co można było aby dobrac sie do kotła wyją wyczyścił (trwało to chyba z 2-3h) i szok piec chodzi znakomicie , z całą pewonścią pan Jarosław B. z firmy Komplex Instal zrobił to tak jak trzeba i za rozsądne pieniądze polecam wszystkim jego usługi , co do panów z firmy Brotje to szkoda słów i nerwów nie polecam a wręcz odradzam . Dodam jeszcze że piec powinno sie oczyścić 1 raz w roku dla świętego spokoju i bedzie grzał jak powinien przez lata .
    Pozdrwawiam wszystkich

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    i się kręci
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andreas67

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mosty
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    1

    Domyślnie Broetje WBS22C - moja ocena

    Witam
    Jestem pechowym właścicielem Broetje WBS22C. Kocioł może i jest ekonomiczny w użytkowaniu ale jak coś się popsuje to strach się bać. Ceny części zamiennych są wzięte z kosmosu. Ale zacznę od początku, nadmienię, że co roku jest robiony przegląd.
    Kocioł mam od grudnia 2008 w tym czasie wymieniono:
    - czujnik ciśnienia
    - wentylator (wył jak potępieniec) - wymiana w 1 miesiącu pracy - zainstalowano jakiś podobny
    - wentylator, padły łożyska - wymiana po 11 miesiącach - tym razem zainstalowano prawidłowy model
    - błąd 133 do płyty głównej dołożono dodatkowa płytkę i kocioł chodzi
    - wymiana anody magnezowej w zasobniku - cena anody 150zł u innych ok 50zł
    - a teraz przy temperaturach rzędu +8C na starcie wyje jak syrena przeciwmgielna co w nocy jest mocno irytujące

    Gdybym miał wybierać jeszcze raz to zdecydowanie był ominął szerokim łukiem ten produkt.

    Udokumentowana praca tego "cuda" :
    http://www.youtube.com/watch?v=NgXqt...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez andreas67 ; 17-03-2012 o 16:59 Powód: dodano film

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DukeNukem

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Dzielnica
    Dobrzec
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam,

    Odświeżę temat, od miesiąca jestem nieszczęśliwym posiadaczem nowego WBS22c. W niedokończonym domku posiadam tylko podłogówkę w sumie niecałe 1800m rurki na dwóch rozdzielaczach (góra dół) , nie posiadam żadnego grzejnika więc nie mam też zaworu mieszającego. Posiadam tylko jedną dodatkową pompkę do cyrkulacji, a c.o. jest na tej wewnętrznej z pieca. Obecnie nie mam podłączonego żadnego termostatu do pieca ani żadnej automatyki na rozdzielaczach tylko pogodynka(temperatura zewnętrzna). Przy pierwszym uruchomieniu serwisant kompletnie nic nie zmienił i piec wystartował na domyślnych ustawieniach - przystawił stempelek i pojechał. Jedyne co ja zmieniłem to krzywą grzania na 0.8. Przy takim nastawie piec załączał palnik o 6 rano i gasił go o 22 a w tym czasie pobierał ~10m3 gazu, (temperatura komfort ustawiona na 20stopni) po trzech dniach takiego grzania na poddaszu sauna nie do wytrzymania, na parterze chłodniej bo brak drzwi do garażu, a wejściowe na razie tymczasowe.

    Po miesiącu walki udało mi się sprowadzić innego serwisanta, który zmienił nastaw w menu "Palnik", nie mam teraz instrukcji przy sobie ale chodziło o jakiś minimalny nastaw wentylatora LF z minimalnej mocy 4.9 ustawił na 13Kw. Teraz palnik załącza sie na kilkanaście minut i wyłącza na 12min - bo na tyle ustawił minimum przerwy . Palnik się wyłącza, zużycie się zwiększyło, zimy nie ma, a ja w ciągu "ciepłego" miesiąca zużyłem 120m3 gazu, nie używając w ogóle c.w.u

    Ratunku?!

    Pozdrawiam
    Oskar

  18. #38

    Domyślnie

    Gdybyś czyścił regularnie co roku chemią to po trzech latach byś wymiennik i tak wymienił. Podejrzewam, że koszty ogrzewania z roku na rok wzrastały, i obecnie są o jakieś 10% wyższe od tych na początku. Niestety to jest domena wymienników aluminiowych. Pan wymieniacz poniekąd miał trochę racji, ale koszt wymiennika nowego i tak jest znacznie znacznie niższy.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał DukeNukem Zobacz post
    Witam,

    Odświeżę temat, od miesiąca jestem nieszczęśliwym posiadaczem nowego WBS22c. W niedokończonym domku posiadam tylko podłogówkę w sumie niecałe 1800m rurki na dwóch rozdzielaczach (góra dół) , nie posiadam żadnego grzejnika więc nie mam też zaworu mieszającego. Posiadam tylko jedną dodatkową pompkę do cyrkulacji, a c.o. jest na tej wewnętrznej z pieca. Obecnie nie mam podłączonego żadnego termostatu do pieca ani żadnej automatyki na rozdzielaczach tylko pogodynka(temperatura zewnętrzna). Przy pierwszym uruchomieniu serwisant kompletnie nic nie zmienił i piec wystartował na domyślnych ustawieniach - przystawił stempelek i pojechał. Jedyne co ja zmieniłem to krzywą grzania na 0.8. Przy takim nastawie piec załączał palnik o 6 rano i gasił go o 22 a w tym czasie pobierał ~10m3 gazu, (temperatura komfort ustawiona na 20stopni) po trzech dniach takiego grzania na poddaszu sauna nie do wytrzymania, na parterze chłodniej bo brak drzwi do garażu, a wejściowe na razie tymczasowe.

    Po miesiącu walki udało mi się sprowadzić innego serwisanta, który zmienił nastaw w menu "Palnik", nie mam teraz instrukcji przy sobie ale chodziło o jakiś minimalny nastaw wentylatora LF z minimalnej mocy 4.9 ustawił na 13Kw. Teraz palnik załącza sie na kilkanaście minut i wyłącza na 12min - bo na tyle ustawił minimum przerwy . Palnik się wyłącza, zużycie się zwiększyło, zimy nie ma, a ja w ciągu "ciepłego" miesiąca zużyłem 120m3 gazu, nie używając w ogóle c.w.u

    Ratunku?!

    Pozdrawiam
    Oskar
    Niestety automatyka w Bretje jest rozbudowana i taka trzeba skompletować, wydaj jeszcze ok 1000 na regulator i porządnego serwisanta, który tobie to podłączy. Wymuś uruchomienie wpływu pomieszczenia i autoadaptacji i będzie ok. Pauza czasowa to nie jest dobre rozwiązanie, grzejesz i wychładzasz a to sprzyja większemu zużyciu gazu.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DukeNukem

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Dzielnica
    Dobrzec
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisant Zobacz post
    Niestety automatyka w Bretje jest rozbudowana i taka trzeba skompletować, wydaj jeszcze ok 1000 na regulator i porządnego serwisanta, który tobie to podłączy. Wymuś uruchomienie wpływu pomieszczenia i autoadaptacji i będzie ok. Pauza czasowa to nie jest dobre rozwiązanie, grzejesz i wychładzasz a to sprzyja większemu zużyciu gazu.
    Sprawa nie aktualna ... poradziłem sobie sam. Całą zime się uczyłem i dopieszczałem, w najzimniejszym miesiącu "lutym" wziął mi najmniej gazu W sumie wyszło bardzo ładnie bo na dom z poddaszem 230m2 po podłodze zużyłem 1400m3 gazu przez 12 miesięcy, licze że w następne 12 miesięcy będzie mniej

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony