Witam. Mam pewne dylematy, może ktoś coś poradzi.

Jako że zbliża się zima muszę "uporządkować" trochę instalacje CO. Mieszkam od lipca, w tej chwili grzeję dom kominkiem z płaszczem.
I mam to zrobione w ten sposób że w kotłowni zainstalowany jest bufor, chyba 300l.
Mam podłogówkę więc zainstalowane są zawory mieszające. No i ok, to działa. Lecz kominkiem nie zamierzam grzać w zimę. W kotłowni stoi sobie pompa ciepła Stiebel Eltron WPC13. Jak to podłączyć do obecnej instalacji?
Wydaje mi się że najprościej byłoby podłączyć ją pod bufor i reszta działałaby tak jak do tej pory. Ale jako że informacji w internecie na temat bufora ciepła i pompy ciepła jest mnóstwo, różnych, zastanawiam się czy nie zrobić sobie zaworów które by ten bufor ominęły bo większość opinii jest takich żeby nie używać bufora z pompą.
Jeśli zrobię sobie obejście bufora to co wtedy z zaworami mieszającymi w instalacji? Czy można je ustawić tak aby nie mieszały powrotu z zasilaniem? Zawory to wita Minimix 3. Nie mogę doszukać się jak działa pokrętło ze skalą.
Wydaje mi się że takie rozwiązanie byłoby najbardziej optymalne gdyż pompa nie musiałaby grzać wody do tych 50-60 stopni. Bez sensu to później mieszaczami chłodzić
Przy takim rozwiązaniu oczywiście pojawia się problem kominka. Żona sobie czasami w nim lubi rozpalić i wtedy musiałbym wyłączać pompę.

Czy istnieje może jakieś sterowanie które w przypadku rozpalenia w kominku i osiągnięciu w buforze ciepła zadanej temperatury wyłączyłoby mi pompeę, załączyło mieszacze? (mam siłowniki do nich, nie zainstalowane jeszcze bo nie mam do czego tego wpiąć)

Od razu napiszę że instalacja nie jest ukończona przez człowieka, który to zaczął bo okazuję się strasznie niesłowny i nieterminowy. Zbliża się zima i muszę to jakoś podłączyć rozsądnie a człowiek ten wybiera się do mnie już pół roku. Z kolei nie chcę brać kogoś innego bo po 1. Pieniądze mi się już skończyły 2. Wiem jak to jest kończyć/poprawiać coś co ktoś inny zaczął/zepsuł.

Pozdrawiam i z góry dziękuje