dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał DukeNukem Zobacz post
    Sprawa nie aktualna ... poradziłem sobie sam. Całą zime się uczyłem i dopieszczałem, w najzimniejszym miesiącu "lutym" wziął mi najmniej gazu W sumie wyszło bardzo ładnie bo na dom z poddaszem 230m2 po podłodze zużyłem 1400m3 gazu przez 12 miesięcy, licze że w następne 12 miesięcy będzie mniej
    To się rozumie, zapewne diabeł tkwił w automatyce i dostrojeniu układu. Jest to już całkiem przyzwoity wynik, ale można lepiej, jeszcze trochę kociołek dostrój do układu - parametryzacja, przede wszystkim automatyka i przepływy przez instalację. Mam osiągi na dobrych kondensatach przy nowych budynkach na podobnych powierzchniach (podłoga temp 20-21, odczucie 22-23) na poziomie 900-1100 m3/rok. Więc masz jeszcze o co walczyć.

  2. #42

    Domyślnie

    Mam od 6 lat WBS22C, w tym czasie 3 razy był czyszczony wymiennik ciepła i musiałem wymienić płytę główną za 1800 zł bo padła po gwarancji. Płyty były wadliwe w całej serii ale polski importer oczywiście umył ręce. Dziadostwo straszne to broetje.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    też płaciłem za płytę
    Tu była reklama....

  4. #44

    Domyślnie

    Ten kocioł tak ma jest kilka nie dopracowanych elementów i podzespołów, ale można go tanio kupić więc się wszystko wyrównuje. wg mojej teorii każdy kocioł kosztuje tyle samo, tani potem nadrabia w awariach wymienianymi częściami, dochodzi tylko dla uatrakcyjnienia sobie zycia kilka problemów. Drogi w zakupie potem jest tani w eksploatacji no i jest tzw. nudny spokój.
    wybór należy do Ciebie

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waldemar Kocot

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ponieważ m,in, na tym forum więcej jest pozytywnych niż negatywnych opinii o Broetje kupiłem w grudniu 2012 temu piec kondensacyjny
    Broetje 28E.

    Wytrzymał bez problemów przez dwa lata i dwa miesiące.
    Wtedy zaczęła szwankować pompa c.o. (Grundfos) specjalna, z regulowaną prędkością pracy…
    Jestem po wizycie technika, który proponuje mi wymianę pompy wraz z elektroniką do niej dołączoną, oraz elementami montażowymi, bo … taki komplet jest w cenniku..

    To tak jakby sprzedawać drążek zmiany biegów razem ze skrzynią biegów.
    Ponieważ pracuję w UOKiK poczekam na dokończenie tej naprawy i ewentualnie zapytam się oficjalnie firmęBroetje jak to się robi w Polsce,,,

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    sam sprawdziles ze jest niestandardowa?

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Może być niestandardowa. Kuzynowi właśnie strzeliła pompa w kotle Brotje. Jakaś wydumka. 1100 zł netto 3 miesiące po skończeniu gwarancji... Brotje/Bims oczywiście nie ma zamiaru partycypować choćby częściowo w kosztach czy udzielić jakiegoś dobrego rabatu na część zamienną. Totalna zlewka. Skończy sie chyba na dorobieniu podejścia i zakupie jakiegoś Grundfosa za 400 zł.
    A ja zaliczkowałem już Brotje

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    w kotłach są pompy wilo albo grundfos, może da się rozszyfrować po oznaczeniach/parametrach

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    ZTCW to jest tam jakiś zupełnie nieznany wynalazek. Nie Wilo i nie Grundfos. Nie pytałem o detatle bo kuzyn jest mało techniczny

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony