dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie wiśnia piłkowana

    czy możecie coś napisać na jej temat

    a może wiecie co to jest? też chyba jakieś wiśniowate

    zdjęcia ze stron internetowych
    Pozdrawiam Duśka

  2. #2

    Domyślnie

    Śliczne,
    zawsze chciałem mieć ozdobne wiśnie, ale jakoś nie wyszło, pocieszam się że i tak mam sporo...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #3

    Domyślnie

    Prześliczne są. U mnie rośnie szpaler takich drzewek pod blokiem i jak zakwitną to trudno oczu oderwać. Chętnie bym taką u siebie na działce posadziła ale jakoś nie moge jej dostać i lubi wilgotną glebe a u mnie piach

  4. #4

    Domyślnie

    femme
    a te u ciebie mają duże kwiaty? jak duże to są drzewa, długo kwitną, nie przemarzają?
    zachwyciłam jak zobaczyłam, to było niewielkie drzewko z dużymi kwiatami podobnymi do tych różowych na pierwszym zdjęciu ale kolor był podobny do tych na drugim, pięęęęęęękne, może ktoś wie co to
    Pozdrawiam Duśka

  5. #5

    Domyślnie

    Maja raczej duże kwiaty, a drzewa mają ok 4 m wysokości. Kwitną już od początku kwietnia do maja, dzisiaj jak patrzyłam to już mało kwiatów zostało, a na niektórych wogule. Nie jest całkiem wytrzymała na mróz. Kwiaty mogą mieć różne odcienie różu w zależności od odmiany.
    Jeśli podobaja ci się tego typu drzewka to polecam jeszcze Migdałka trójklapowego i Kaline koralową odm. Sterile
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedy kwitną wyglądają naprawdę pięknie. Od tej strny mogę polecić ją nawet do niewielkigo ogródka. Poza tym drzewko dość wrażliwe na mróz i lubią je mszyce, trzeba od czasu do czasy prysnąć.

  7. #7

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    mam w swoim kilka wiśni: shirofugen, kanzan, amanogawę i kiku-shidare. u mnie nie przemarzają, choć rosną na dość otwartym terenie gdzie mocno wieje, ale temp. nie są mocno ujemne (zachodiopomorskie).
    Wg mnie najładniejszą jest shirofugen i u mnie najlepiej wygląda. Kanzan - upodobały sobie mrówki i mszyce i praktycznie co roku dostaje w kość (kwiaty szybko schodzą, liście marnieją). Ogólnie to, całkiem ładne drzewa o luźnej koronie.
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  9. #9

    Domyślnie

    dziewczyny, kwiaty równie piękne i obfite, choć mniejsze ma też głóg. Co roku się nie mogę doczekać kiedy zakwitnie - piękne kwiaty jak miniaturowe pełne róze... Cyknę zdięcie i wstawię po południu
    buzia_K

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Kadra, rzeczywiscie, głóg pięknie kwitnie. Kupiłam w ubiegłym roku dość duże drzewko, już kwitło, ale przesuszyłam bryłę korzeniową w czasie upałów (wyjazd na urlop) i nie zdołałam uratować

    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupurek
    mam w swoim kilka wiśni: shirofugen, kanzan, amanogawę i kiku-shidare. u mnie nie przemarzają, choć rosną na dość otwartym terenie gdzie mocno wieje, ale temp. nie są mocno ujemne (zachodiopomorskie).
    Wg mnie najładniejszą jest shirofugen i u mnie najlepiej wygląda. Kanzan - upodobały sobie mrówki i mszyce i praktycznie co roku dostaje w kość (kwiaty szybko schodzą, liście marnieją). Ogólnie to, całkiem ładne drzewa o luźnej koronie.
    Czupurek możesz pokazać zdjęcia swojej Kiku-shidare-zakura

    a może ktoś z Was ma wiśnię o zwisająch gałęziach
    chyba prunus pendula się nazywa
    będę wdzięczna za opinie i wasze zdjęcia
    Pozdrawiam Duśka

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Wprawdzie nie moja, ale z netu:



    (adres we właściwościach). Jest cudna!

    A tu jest cały "festiwal" http://tiny.pl/55fl

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie rośnie sobie taka: http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=804

    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  14. #14

    Domyślnie

    Pinus
    trudny wybór, bo wszystkie są piękne, bardzo mi się podoba Kiku-shidare-zakura , u ciebie jest szczepiona na pniu? w szkółce widziałam szczepione, pień miał 1,5 m, dla mnie chyba za niska
    może wiesz na jak wysokim pniu kupić żeby drzewo po xlatach miało 2,5 -3m
    czy kwitnie tak jak na tym obrazku takimi kępami czy jak to nazwać
    Pozdrawiam Duśka

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    Pinus
    trudny wybór, bo wszystkie są piękne, bardzo mi się podoba Kiku-shidare-zakura , u ciebie jest szczepiona na pniu? w szkółce widziałam szczepione, pień miał 1,5 m, dla mnie chyba za niska
    może wiesz na jak wysokim pniu kupić żeby drzewo po xlatach miało 2,5 -3m
    czy kwitnie tak jak na tym obrazku takimi kępami czy jak to nazwać
    U mnie wiśnia piłkowana 'Kiku-shidare-zakura' jest zaszczepiona na pniu 2 metrowej wysokości i po 10 latach ma około 3 metrów, zaś gałęzie zwisają do ziemi.
    Przyznam, że nie widziałem nigdy tak (zwartymi i dużymi pękami) kwitnacej 'Kiku-shidare-zakura' jak na załączonym przez Ciebie zdjęciu. Czy przedstawia ono na pewno tę odmiane ?
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  16. #16

    Domyślnie

    zdjęcie z tej strony http://www.brassett.org.uk/trees/prujap.html /globular clusters/
    chyba nie pokręciłam?
    dzięki za odpowiedź, czyli szukam szczepionej na pniu ok 2m

    a nie spotkałeś się z taką jak na zdjęciu, które wkleiłam na początku z tym rumieńcem?
    Pozdrawiam Duśka

  17. #17

    Domyślnie

    czy ta wiśnia też jest narażona na brunatną zgniliznę (Moniliinia sp.) jak migdałek? http://forum.muratordom.pl/usychajac...ek,t131441.htm
    Pozdrawiam Duśka

  18. #18

    Domyślnie

    nikt nie wie?
    Pozdrawiam Duśka

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    tutaj Kiku-Shidare-Zakura w całej okazałości:


    http://www.gardensandplants.com/uk/p...?plant_id=2657

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Nie ma to, jak natchnienia z FO .

    Moja, podwrocławska Kazan.

    Cieplutko - hanka

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony