dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81

    Domyślnie

    ja aktualnie mam zamiar kupić mieszkanie w Szczecinie za pośrednictwem biura Lex-house, jak na razie jestem bardzo zadowolona z usług słyszałam o nich wcześniej więc wiedziałam na co się pisze. A mieszkanie super, na poddaszu ))

  2. #82

    Domyślnie

    Bielsko-Biała fajne mieszkaniew dobrym stanie z garażem blisko centrum - jakby ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania .

  3. #83

    Domyślnie

    Sprzedawałam mieszkanie nieco ponad dwa lata temu, z Bdg.
    Na moje ogłoszenie na gratce i allegro odpowiadały głównie agencje, z kilkoma podpisałam umowę (w żadnej nie zgodziłam się na wyłączność, w jednej - pamiętam, największe jak dotąd osiągnięcie negocjacyjne - zbiłam prowizję na 1,75 % (!!!) )
    W końcu zadzwoniła pani z agencji, że ma klienta, przyjechała, pokazała - sprzedałam. Po drodze było niestety trochę problemów, cała transakcja zakończyła się po ponad 3 mies, ale nie do końca z winy pośredniczki.
    Kupiłam we wrześniu br, bezpośrednio, bo - jak się okazało, na szczęście - pomimo zgłoszenia w kilku biurach nieruchomości, nikt nie wykazywał się szczególną chęcią znalezienia mi czegokolwiek... Całość, włącznie z załatwieniem przeze mnie kredytu, zajęła 6 tygodni, z czego 4 to było moje czekanie na decyzję banku...
    Baaardzo mam mieszane odczucia względem biur pośrednictwa.
    Przewaga na minus.
    Karuzela z remontami.
    Fajowo

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Właśnie sprzedałam mieszkanie w niskich blokach z płyty na odnowionym osiedlu - tzn. podpisałam umowę przedwstępną z kupującym.
    Sprzedałam bezpośrednio w trybie ekspresowym, niecałe 2 tygodnie. Dostałam cenę którą wystawiłam co do złotówki .
    Moje rady:
    - przede wszystkim dobrze ustawić cenę - realnie w stosunku do tego co jest w rejonie na rynku. Za wysoka cena odstrasza klienta, chyba ze nie zależy na czasie i można próbować. Ale oferta nie wygląda za ciekawie, jeżeli widnieje kilka miesięcy w necie i jest co jakis czas obnizana.
    -jezeli ekspozycja okien i piętro mieszkania jest widoczna - wywiesić duże ogłoszenie na oknie "Sprzedam, nr tel, metry kw, ilość pokoi". Ja malowałam grubym pędzlem i połączyłam kilka arkuszy A3
    - zrobic dobre zdjęcia aparatem o obiektywie szerokokątnym (pożyczałam) w uporzadkowanym wnętrzu - moje było z niewielka liczbą mebli co dawało efekt przestronności. Na moment zdjęcia wyrzucić wszystko co niepotrzebne z pokoi. Jak oglądałam zdjęcia mieszkań zawalonych duperelami - nie wygladały zachęcająco.
    - umiescić ofertę z adnotacją w tytule "Bezpośrednio" na kilku portalach z nieruchomościami.

    Dzwoniło dużo agencji, którym mówiłam, że moga przyprowadzić klienta, ale zweryfikowanego, tzn. nie ogladaczy, ale takich co szukaja w ściśle określonym rejonie , tam gdzie jest mieszkanie. Jak przyprowadzą klienta ion kupi- ja podpiszę umowę i zapłace prowizję, ale nie taka jak normalnie bo to dla nich tzw. złoty strzał.
    Cena proponowana przeze mnie w ofercie agencji miała byc podwyższona o kwote prowizji agencji. Ja chciałam dostac określona kwotę.
    Zadzwoniła o mnie para, która zobaczyła w oknie ogłoszenie. Dostałam swoją cenę, a oni oszczędzili na swojej prowizji i mojej - bo cena byłaby wyzsza przez agencję i tak naprawde kupujący przynajmniej w częsci pokrywa również prowizję sprzedającego.

    Przy szukaniu mieszkania polecam kontakt ze spółdzielnią lub zarządcą. Oni często wiedzą co jest na sprzedaż z ich zasobu, bo ludzie często to przekazują. Jesli interesuje nas określony rejon wykleić ogłoszenia tam gdzie można o chęci zakupu. Można też powrzucać kartki do skrzynek pocztowych z jakims miłym tekstem, zeby nikt sie nie zdenerwował.

  5. #85

    Domyślnie

    Kurcze wlasnie mam ten problem usilnie staram sie sprzedac mieszkanie w Krakowie, cena wdl jednych (takze posrednikow) dobra, wedlug innych za wysoka i badz tu czlowieku madry Mam nadzieje ze jesli nie przez agencje to bezposrednio uda sie nam sprzedac mieszkanie bez drastycznego zejscia z ceny ....

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Bryndza na rynku, ot co. Mam ten sam problem, tyle że w Warszawie. Ceny poleciały w dół, a ja nie mam ochoty stracić 30-50 tysięcy byleby sprzedać. Poczekam jeszcze do końca sierpnia i zdejmę ogłoszenia, wynajmę i spróbuję jeszcze raz na wiosnę. To chyba jedyne sensowne wyjście.
    Wykańczamy

  7. #87

    Domyślnie

    Moi rodzice własnie przymierzają się do sprzedaży mieszkania, ale chyba są zbyt wielkimi optymistami w tym względzie, tak myślę, po przeczytaniu tego wątku.... Też chyba nie będą chcieli korzystać z usług agencji, raczej sprzedadzą bezpośrednio. Na razie ojciec spróbował dodać na tych ogłoszeniach nieruchomości , są darmowe, allegro ma prowizję, są jeszcze jakieś darmowe tego typu portale? Co by mu polecić?

  8. #88

    Domyślnie

    Ja sprzedaję mieszkanie trzypokojowe w wielkiej płycie od trzech miesięcy . Blok 10 / parter . Miasto 126 tysięcy ludności centrum . Stan mieszkania - standard minimum , idzie mieszkać ( gumoleum , stare lecz sprawne drewniane okna i drzwi) W mieszkaniu pozostaje kuchnia gazowa , żyrandole i pawlacze , ściany cekolowane .Kuchnia z oknem , łazienka z WC . Cena 150 000 . Na razie tylko jeden oglądający . Cena jest najniższa w mieście wśród mieszkań trzypokojowych .
    Generalnie zapaść na rynku nieruchomości - czarno to widzę.

  9. #89

    Domyślnie

    ja sprzedałam mieszkanie w Krakowie bezpośrednio, Kupujacy ogladnąl mieszkanko 5 dni po dodaniu ogloszenia, po 10 dniach podpisaliśmy umowę
    mieszkanieo srednim standardzie, pośrednik stwierdzil ze sprzedam za 310-330tys, mnie sie udalo za 350 tys , takze warto sprobowac o wlasnych silach, wazne aby zdjecia były dobrej jakosci, porzadek i posprzatane w mieszkaniu
    Ostatnio edytowane przez aksamitka ; 09-08-2011 o 13:01
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  10. #90

    Domyślnie

    Wyceniają mieszkanie? To pierwsze słyszę, to jest portal ogłoszeniowy, czy biuro nieruchomości? Nie słyszałam jeszcze o takiej propozycji, zwykle na ogłoszeniówkach mozna dodać ogłoszenia mieszkania w cenie, którą się ustala samemu i serwis nie ingeruje tu raczej.

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gosiaczej

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-029
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tutaj znajdziesz porady jak bezpiecznie sprzedać, kupić mieszkanie nie korzystając z pomocy pośrednika http://www.escapemagazine.pl/321775-...piecznie-kupic

  12. #92

    Domyślnie

    Nieruchomości można też sprzedać samemu np. wystawiając ofertę w http://www.ihouse.pl/ tylko trzeba pamiętać aby pójść do notariusza aby przygotował wszystkie niezbędne dokumenty.
    Ostatnio edytowane przez piotrek5467 ; 22-10-2013 o 10:45

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    A ja mam do sprzedania mieszkanie w Częstochowie i z ciekawości weszłam na polecane opodal.pl, bo nie mam pojęcia jaką cenę sprzedaży ustalić.
    Zastanawia mnie jeda rzecz, jak mają mi wycenić mieszkanie skoro nie maja innych ogłoszeń z tego miasta?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    No cóż, nie każdy jest stworzony do życia w domu. Przy domu trzeba coś zwykle robić, a to skosić trawę a to śnieg odgarnąć...
    Najlepszy przykład poniżej
    http://www.magialat.pl/idzikow-czyli...aha-t1037.html
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #95
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zygmunt_Budowniczy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    No cóż, nie każdy jest stworzony do życia w domu. Przy domu trzeba coś zwykle robić, a to skosić trawę a to śnieg odgarnąć...
    Najlepszy przykład poniżej
    http://www.magialat.pl/idzikow-czyli...aha-t1037.html
    Oj tak. Sam miałem już dość tego, że przez lata nie mogłem się niczego dorobić, bo co i rusz trzeba było coś w domu zrobić. A, jak nie trzeba było, to nagle coś w instalacji pieprznęło i znowu trzeba było. Walczyłem dłuższy czas ze sobą, bo to jednak Bydgoszcz, więc mieszkania w blokach czy kamienicach specyficzne, podobnie jak sąsiedzi, no i jednak trochę pracy, pieniędzy, a przede wszystkim czasu się w gniazdo rodowe włożyło. W końcu jednak przy kolejnym niespodziewanym problemie (tym razem dla odmiany wilgoć się pojawiła) zadzwoniłem do poleconego przez kolegę biura Olimp. Szczęśliwie trafiłem na w miarę ogarniętych ludzi i całe przesadzenie rodziny do mniejszej, ale za to mniej kłopotliwej kwatery przeszło w miarę sprawnie. Może warunki są nieco inne, przede wszystkim żyje się o wiele bliżej innych ludzi, ale warto było, bo problemów i kłopotów o wiele mniej, a w mieszkanku też zawsze coś można podłubać.

  16. #96
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polamida

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-077
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Przeczytałam cały wątek. Wniosek jeden - większość jest dziełem przypadku - albo się trafi klient albo nie. Może ktoś wie jak wygląda sprawa ze sprzedażą i kupnem ? Chciałabym sprzedać mieszkanie i od razu kupić nowe - nie wynajmując. Nie wiem dokładnie jak to wygląda wtedy z umową itp. Czy kupujący przelewa nam całą sumę a my potem możemy mieszkać np 2 miesiące w starym mieszkaniu? Oczywiście płacąc za czynsz. Szczerze to tyle razy przeprowadzałam się w życiu, że nie mam siły już przeprowadzać się do wynajmowanego mieszkania a po miesiącu czy dwóch do nowego. Zresztą ciężko będzie znaleźć mieszkanie nie na min. rok do wynajmu. Chcę sprzedać mieszkanie tylko bezpośrednio - nigdy więcej agencji. Wiem, że są takie wątki na innych portalach, ale ile trzeba mieć wolnych środków żeby sprzedać mieszkanie? Chodzi mi o koszta umów, notariusza - zanim kupujący zapłaci. Nie mówię o kosztach wystawiana na portalach oczywiście. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  17. #97
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ja jak sprzedawałam umieściłam ogłoszenia:
    na allegro
    na tablicy
    oraz w lokalnych gazetach.

  18. #98

    Domyślnie

    I po jakim czasie udało się je sprzedać? Czemu nie korzystałaś z biura ? Miało to jakiś wpływ? Nie chciałaś płacić prowizji?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 20-12-2019 o 23:52

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariolan_za

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-080
    Posty
    38

    Domyślnie

    Ja wam powiem tak, ze biuro nieruchomości ma zazwyczaj doświadczenie w takich sprawach i lepiej jest skorzystac z ich pomocy niż wtepić sie z czymś. Mnie na szczęscie udało się kupić mieszkanie przez biuro, ale prawie nie narobiłam sobie kuku na własną rękę.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony