dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alanta
    Sprzedajemy właśnie kawalerkę i mam farta, bo koleżanka szuka mieszkania i przetestowała wszystkie agencje w mieście. Większosć na wstępie chce podpisać umowę i życzy sobie wpisowego: od 30 do 100zł... , a nawet nie chcą powiedzieć, co oferują w zamian...
    Chcemy najpierw dac ogłoszenie do gazety, a potem zobaczymy.
    Słyszeliscie plotkę o nowym podatku ? Podobno sprzedaż nieruchomości ma być od przyszłego roku opodatkowana 19% ... . Prawda to, czy nowa bujda ?
    Ludzie! Agencja NIE MA PRAWA brac pieniedzy przed wykonaniem uslugi!!!
    Wykonanie uslugi to doprowadzenie do podpisania umowy kupna/sprzedazy /wynajmu.
    Jezeli ktokolwiek chce od was pieniadze za sam fakt, ze przejrzy dla was baze danych- uciekajcie bo to oszust!
    Ceniace sie agencje tak nie postepuja

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Moje doświadczenie z agencjami 30% to zawodowcy reszta nastawiona na zysk k a s a k a s a k a s a od każdego
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie ceny nieruchomości

    Jak sprzedawać to teraz ceny nieruchomości, przynajmniej we Wrocławiu, strasznie idą w górę. Wszyscy przetrzymują mieszkania, czekają az wejdziemy do Unii (bo wtedy rzucą się na nas Niemcy, żeby nas masowo wykupić), i będa sprzedawać. Efekt - będzie dużo mieszkań i ceny spadną. Teraz praktycznie nie ma atrakcyjnych ofert, i jak się wystawia mieszkanie, to pośrednicy się rzucają jak sępy, można wziąć naprawde dużo za mieszkanie. NIE CZEKAĆ DO WIOSNY!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Ja właśnie sprzedałam mieszkanie. Chociaż to nie Warszawa czy Poznań. Klientów było od groma. Przez tygodzień były pielgrzymki. Z ceny zeszłam 500 zł. Trochę się pospieszyłam i teraz żałuję. Sprawa podpisania końcowego aktu ciągnie się drugi miesiąc.
    pzdr

  5. #25

    Domyślnie

    Przymierzamy się właśnie do sprzedaży mieszkania. Niestety nasza spółdzielnia postanowiła wymienić nam rury i założyć wodomierze, robiąc przy tym straszną demolkę. "Fachowcom" zdarza się potłuc to i owo, wtedy namawiają ludzi do większego remontu połączonego z wymianą urządzeń (oczywiście w ramach prywatnej umowy). My nie mamy zapasów glazury, pozostałej po poprzednich lokatorach, więc te pomieszczenia będą wyglądały okropnie. Pamiętam uwagę o schludnym wyglądzie mieszkania- nasze będzie jak po przejściu tajfunu. Czy możemy nie zgodzić się na prucie ścian?

  6. #26

    Domyślnie

    Joskul,z mojego doświadczenia wynika,że można się nie zgodzić na instalację liczników.Administracja usiłowała wywrzeć na mnie presję-bezskutecznie.Poprosiłam o pisemne zawiadomienie, w którym będzie uwzględniony stosowny przepis prawny.Oczywiście nie dostałam zawiadomienia i urzędnicy odpuścili wszelkie formy nacisku.
    W opłacie za czynsz,pozycja dotycząca zużycia wody,to dość duża zryczałtowana suma-dla kogoś, kto nie korzysta z dużych ilości wody ,licznik jest z pewnością ekonomiczniejszy.
    Niemniej,ewentualnych nabywców, uprzedzaj o możliwości założenia licznika-ludzie chcą mieć wodomierze i pytają o to ustrojstwo.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dominka

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    212
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Odświeżam. Czy teraz warto wogóle myśleć o sprzedaży - podobno straszny zastój. A może ktoś ostatnio sprzedał mieszkanie i makie jakieś rozeznanie?

    Ja mam mieszkanie w Wawie 82 m -zastanawiam się czy sprzedać czy iść w wynajem?

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    newposen

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Daj parę ogłoszeń (gratka, otodom etc) zgłoszą się pewnie agencje ale to nic strasznego niech szukają byle bez umowy na wyłączność i zobaczysz. My w Poznaniu sprzedawaliśmy parę miesięcy - ale głownie dlatego że grudzien i styczeń był totalny zastój, od lutego się ruszyło ale głownie golasy co chcieli 100 % na krechę. 3 osoby prawie podpisały umowy ale nie miały zdolności. W koncu w marcu trafił się klient z gotówką
    Cena wiadomo inna niż rok temu ale konczymy budowę, wynajem na rok czy dwa się nie oplaca (wiecej można stracić niż zyskać) więc byliśmy zdeterminowani na sprzedaż.
    Generalnie kumpel mający biuro pośrednictwa twierdzi, że sprzedaż wyraźnie ruszyła, przynajmniej jeśli chodzi o rynek wtórny.

  9. #29

    Domyślnie

    a jak wyglada sprawa audytu energetycznego przy sprzedazy mieszkania?

  10. #30

    Domyślnie

    Witam

    Co prawda jeszcze do końca nie sprzedałem mieszkanie ale pierwszy klient i podpisaliśmy od razu umowę przedwstępną z zadatkiem 20tys. zł. Co do ceny wytargowali od nas 15tys. zł
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  11. #31

    Domyślnie

    to w sumie całkiem sporo ale biorąc pod uwagę kryzys nie dziwię się na taki ruch z waszej strony. a tak w ogole to gratuluje ze akurat z pierwszym klientem wam sie udalo ))) w kwietniu sprzedawalismy mieszkanko z nażeczonym i u nas nie poszło niestety tak gładko

  12. #32

    Domyślnie

    Ja jestem z woj. dolnośląskiego. Swoje mieszkanie 85 m. kw. sprzedaję od jesieni. I nic. Niemozliwie zeszlam z ceną. Dalej nic. Zupelnie jak bym wszedzie podala zle numery telefonu ...

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał classico_girl
    to w sumie całkiem sporo ale biorąc pod uwagę kryzys nie dziwię się na taki ruch z waszej strony. a tak w ogole to gratuluje ze akurat z pierwszym klientem wam sie udalo ))) w kwietniu sprzedawalismy mieszkanko z nażeczonym i u nas nie poszło niestety tak gładko

    A ten narzeczony to podwyższył cenę czy obniżył?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    my będziemy próbować sprzedaży od grudnia, może stycznia - właśnie ze względu na budowę domu, którą chcemy zacząć. Boję się tylko, że może nsie nie udać sprzedać do wiosny i kolejnej jesieni/zimy wszystko trzeba będzie zacząć od nowa Choc na razie jestem jeszcze dobrej myśli

  15. #35

    Domyślnie

    my sprzedajemy mieszkanie od marca, kupujący zjawiali się tzw falami: długo długo nic, a potem nagle jeden po drugim, niestety przeważali "zwiedzający" - ale konkretów brak. Nagle zjawił się powazny klient, umowa przedwstępna podpisana, zadatek wzięty i w ostatniej chwili....wszystko się wysypało, transakcja nie doszła do skutku, a my jestesmy w punkcie wyjścia, tyle że zmarnowaliśmy kupę czasu( i nerwów - ale to dłuższa historia)...
    my będziemy próbować sprzedaży od grudnia, może stycznia - właśnie ze względu na budowę domu, którą chcemy zacząć. Boję się tylko, że może nsie nie udać sprzedać do wiosny i kolejnej jesieni/zimy wszystko trzeba będzie zacząć od nowa Choc na razie jestem jeszcze dobrej myśli
    emilus18 zazdroszczę optymizmu, mi juz go zaczyna brakować

  16. #36

    Domyślnie

    Nas też czeka sprzedaż mieszkania, czy 2,5% które chce agencja to dużo czy mało?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał emilus18
    my będziemy próbować sprzedaży od grudnia, może stycznia - właśnie ze względu na budowę domu, którą chcemy zacząć. Boję się tylko, że może nsie nie udać sprzedać do wiosny i kolejnej jesieni/zimy wszystko trzeba będzie zacząć od nowa Choc na razie jestem jeszcze dobrej myśli
    Jetseśmy w takiej samej sytuacji

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    może to głupie i oklepane co powiem, że nadzieja jest matka głupich, ale jak każda matka kocha swoje dzieci...

    poza tym trzymam się jednej, a właściwie dwóch zasad:

    po pierwsze - nigdy, ale to naprawdę nigdy nie jest aż tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej (czytaj: inni mają znacznie gorzej niż ja)

    po drugie - zawsze są przynajmniej dwa wyjścia z każdej sytuacji

    w chwilach kryzysu zawsze sobie to powtarzam.

    Moja mama mówi też, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Więc głowa do góry

  19. #39

    Domyślnie

    Może ktoś ma jakieś doświadczenie i powie mi czy 2,5% dla agencji przy sprzedaży mieszkania to dużo czy mało?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał emilus18
    może to głupie i oklepane co powiem, że nadzieja jest matka głupich, ale jak każda matka kocha swoje dzieci...

    poza tym trzymam się jednej, a właściwie dwóch zasad:

    po pierwsze - nigdy, ale to naprawdę nigdy nie jest aż tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej (czytaj: inni mają znacznie gorzej niż ja)

    po drugie - zawsze są przynajmniej dwa wyjścia z każdej sytuacji

    w chwilach kryzysu zawsze sobie to powtarzam.

    Moja mama mówi też, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Więc głowa do góry
    emilus18 dzięki za te słowa - dodają sił

    nie ma jak mama - mama jest dobra na wszystko

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony