dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ściana szczytowa - jak zabezpieczyć styk ocieplenia i deskowania?

    (pewnie było już tysiąc razy, ale nie mogę znaleźć)

    Pomiędzy ścianą szczytową a odeskowaną połacią dachu mam pozostawioną około 12 centymetrową przerwę. Wypełnię ją styropianem.
    Straszono mnie, że na styku położonego na ścianie szczytowej styropianu i deskowania, będzie zachodziła korozja biologiczna drewna.
    Czy rzeczywiście? W jaki sposób zabezpieczyć się przed tym?
    Czy ma sens wysmarowanie desek (w miejscu gdzie będą stykać się z ociepleniem) dysperbitem?


    Dodam, że na deskowaniu mam papę (a nad nią dachówkę na łatach i kontrłatach, ale to pewnie mało istotne).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Smarowanie desek tym środkiem to nieporozumienie. Zamontuj w tej szczelinie styropian grubości 10 cm pozostawiając pomiędzy nim a deskami pustą przestrzeń i będzie wszystko OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jaka korozja, daj styropian , psiknij piankę na pełno i zapomnij. Wentylacja okap-kalenica. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4

    Domyślnie

    Zakładając temat liczyłem właśnie na Panów zainteresowanie. Dziękuję za odpowiedzi.

    Z dysperbitem rzeczywiście nieco egzotyczny pomysł, ale kierowałem się tym, że po drugiej stronie desek jest papa, a papa to, w sumie, dysperbit plus osnowa.
    Szczerze mówiąc wariant najprostszy, to jest dociągnięcie styropianu do desek, bez szczeliny czy dysperbitu, najbardziej do mnie przemawia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony