dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie cena więźby dachowej

    Mój wykonawca gadał coś,że podobno jak sie pokaże w tartaku pozwolenie na budowę to więźbę powinni policzyć z 7% stawką VAT.
    Nie mam pojęcia skąd on to wziął ale obawiam się, że był w błędzie.
    Może ktoś zna tę sytuację?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę 7% vat otrzymasz na więźbę jeżeli wykonawca więźby , który prowadzi firmę weźmie to na siebie a następnie wystawi tobie rachunek.
    Jest to tzw. materiał z usługą .To samo masz z oknami weźmiesz z montażem to
    masz 7% vatu a bez masz 22%

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    no tak jak się tylko pojawisz z pozwoleniem na budowę, to szef tartaku od razu pyta

    kawa, herbata czy koniak ?

    może Vacik 7% ?


    ostatnie ceny więźby impregnowanej : od 650zł loco tartak na podlasiu do 790zł z transportem loco budowa 150km.
    Wszystkie ceny to netto.............
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4

    Domyślnie

    Cóż,tego się spodziewałem
    Ale musiałem się upewnić.
    Buduję metodą gospodarczą więc nie ma mowy o 7%
    Zatem nie po raz pierwszy "mój wykonawca" buja w chmurach!
    I tak biorę na niego poprawkę. Ma bardzo stare dane. Żeby to była jego jedyna wada
    U mnie cena więźby około 750 PLN + oczywiście 22% VAT
    Znalazłem za 700 ale na kiedy zrobią, sami nie wiedzą
    W lutym było po 650 brutto - tylko kasy nie było
    A teraz będzie
    Pozdrawiam i dziękuję za szczere odpowiedzi.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Prawdę mówić w życiu nie widziałem żeby ktoś brał fakturę na drzewo w mojej okolicy.
    Mówię oczywiscie o inwestorach prywatnych, nie firmach
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Prawdę mówić w życiu nie widziałem żeby ktoś brał fakturę na drzewo w mojej okolicy
    To skąd mam wziąć faktury na 60 % kwoty kredytu?
    Zresztą tam gdzie po 700 nie ma mowy o drewnie bez faktury
    A lasu nie mam!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar barozi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Ustanów
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Weź kredyt w banku który nie wymaga faktur

    A tak na poważnie. Na prawdę są wydatki znacznie większe niż więźba w któych warto brać faktury a które te 60 % pokryją.
    GG: 2279478
    Dziennik budowy Kasi i Bartka ostatnia aktualizacja 27.11.2009
    Komentarze do dziennika

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał barozi
    Weź kredyt w banku który nie wymaga faktur

    A tak na poważnie. Na prawdę są wydatki znacznie większe niż więźba w któych warto brać faktury a które te 60 % pokryją.
    Teraz chyba większość banków nie wymaga faktur. Tak było przynajmniej, jak szukałem kredytu (rok temu).

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar barozi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Ustanów
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Oj. Niekoniecznie. Ja brałem w mBanku i są na prawdę liberalni w tej gestii. Millenium podobnie, ale u nich czasami można trafić na kłopot, bo nie chcą wypłacic np. ostatniej transzy, bo niby nie jest zriobione to co być powinno.

    O innych bankach nie wiem. W sumie to za bardzo się nie rozglądałem. Jakoś tak mam ugruntowaną opinie o moim banku
    GG: 2279478
    Dziennik budowy Kasi i Bartka ostatnia aktualizacja 27.11.2009
    Komentarze do dziennika

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał barozi
    Millenium podobnie, ale u nich czasami można trafić na kłopot, bo nie chcą wypłacic np. ostatniej transzy, bo niby nie jest zriobione to co być powinno.
    Ja brałem w Millenium - faktury ich w ogóle nie obchodzą. Przed wypłatą każdej transzy musiałem im dostarczyć do wglądu dziennik budowy i aktualne zdjęcia - na tej podstawie oceniali, czy są odpowiednie postępy prac. Przed wypłatą ostatniej transzy przyjechał rzeczoznawca, żeby stwierdzić, że pieniędzy wystarczy, żeby dom nadawał się do zamieszkania. I tyle. O fakturach nie było mowy, nawet w umowie nic nie ma na ten temat.

    W większości innych banków, które odwiedziłem przed wzięciem kredytu, też nie chcieli faktur, albo ewentualnie np. na 50 czy 60% kosztorysu.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar barozi
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Ustanów
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    589
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Gdzieś na forum czytałem o żalach klienta właśnie millenium, gdy przed ostatnią transzą przyjechał rzeczoznawca i powiedział, że kasy nie będzie bo za mało zrobił za dotychczasową kwotę.

    Ja dodatkowo podpisałem takie oświadczenie, że jeśli będzie mi brakować pieniędzy z kredytu na dokończenie domu, to sam dołożę.
    GG: 2279478
    Dziennik budowy Kasi i Bartka ostatnia aktualizacja 27.11.2009
    Komentarze do dziennika

  12. #12

    Domyślnie

    Mam kredyt w BPH - wymagane jest udokumentowanie 60%.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Witam,
    Bank PKO - bez faktur,
    Kredyt Bank - 50% fakturowo, 50% na oświadczenie,
    Bank Zachodni- bez faktur,
    Ge Money - bez faktur,
    Bank Millenium - bez faktur

    Pozostałych nie sprawdzałam. Poza tym obojętnie który bank wybieracie, to chcąc zadatkować na jakiś materiał, albo musicie kupić już dachówke, bo dostawa za pół roku - FAKTURY są bezwzględnie wymagane do rozliczenia transzy kredytu.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    FAKTURY są bezwzględnie wymagane do rozliczenia transzy kredytu.
    W PKO BP wystarczy wizyta rzeczoznawcy czyli 50PLN w moin przypadku. Nie chcieli faktur.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał cemik1
    Cytat Napisał YreQ
    FAKTURY są bezwzględnie wymagane do rozliczenia transzy kredytu.
    W PKO BP wystarczy wizyta rzeczoznawcy czyli 50PLN w moin przypadku. Nie chcieli faktur.
    no i zjadło mi odpowiedź ( długą i chyba dlatego ) na wyciągnięte przez Ciebie z kontekstu zdanie.
    Zatem ponownie : są wymagane - nawet w PKO - jeżeli z kasy transzy zakupiłeś materiał, który nie jest wmurowany jeszcze w dom, tylko gdzieś się dopiero produkuje( np. więźba) lub leżakuje w skladzie budowlanym. Rzeczoznawca po wizji lokalnej, gdzie wymagane są zdjęcia, wycenia tobie wartość nieruchomości, w skład której wchodzi działka + aktualny stan budowy domu. Z tej to końcowej wartości ty z banku dostajesz 50% w postaci kolejnej transzy. Rzeczoznawca nie wliczy ci do wartości domu np. więźby, której nie masz na dachu. To, że zapłaciłeś za nią w części lub całości dokumentujesz dla banku w postaci faktury..... no cóż boją się, aby kasa nie poszła na wakacje na Karaibach.
    Jeżeli w Twojej sytuacji jest zupełnie inaczej, to:
    - albo rzeczoznawca robi przewały ( czyli widzi i opisuje to czego nie ma ..... i raczej ciężko mi w to uwierzyć)
    - albo jesteś tym szczęściarzem, któremu na bieżąco udaje się kupić i "wmurować" w dom kolejne materiały, dla rzeczoznawcy sytuacja jest jasna przy kolejnych wizjach lokalnych, a tym samym dla banku również - i wtedy faktur nie przedstawiasz. Tylko pogratulować. Pozdrawiam

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Zatem ponownie : są wymagane - nawet w PKO - jeżeli z kasy transzy zakupiłeś materiał, który nie jest wmurowany jeszcze w dom, tylko gdzieś się dopiero produkuje( np. więźba) lub leżakuje w skladzie budowlanym.
    No to Milenium jest lepsze. Przed ostatnią transzą miałem wizytę rzeczoznawcy, wtedy jeszcze wiele rzeczy nie było wbudowanych (panele, armatura, biały montaż) i wszystko to leżało u teściów w garażu. Rzeczoznawca nawet nie chciał tego oglądać, uwierzył mi na słowo.

    Zresztą pogadałem z nim trochę i powiedział mi, że on po prostu musi ocenić. czy ostatnia transza wystarczy, żeby dom nadawał się do zgłoszenia do odbioru. "Panie, może pan mieć w pokojach beton i nie pomalowane ściany, ważne żeby były schody, balustrady, itd" - tak mniej więcej powiedział.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mags

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    597
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    242

    Domyślnie

    Ja przepraszam bardzo, ale banki i te sprawy to w innym poście.
    Co z ceną więźby?
    Mnie najbardziej interesują kratownice i ich cena, jeśli ktoś ostatnio kupował

  18. #18

    Domyślnie

    Cena więźby - 700zł/m3 świerku z gór - wg mojego dekarza jest najlepszy, sam załatwia. Mi nawet to pasuje- w mojej wsi więźba po 720+vat, facet nie chce bez vatu, dlatego biorę od dekarza.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mags
    Ja przepraszam bardzo, ale banki i te sprawy to w innym poście.
    Co z ceną więźby?
    Zdecydowanie popieram tę wypowiedź.
    Zanim wziąłem kredyt też dowiadywałem się gdzie, za ile itd.
    Na ten temat już jest morze wypowiedzi.

    Myśle, że meritum sprawy to cena więźby i wychodzi mi, że ceny są podobne w całej (?) Polsce.
    Dziękuje za wypowiedzi i pozdrawiam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Cytat Napisał Mags
    Ja przepraszam bardzo, ale banki i te sprawy to w innym poście.
    Co z ceną więźby?
    Zdecydowanie popieram tę wypowiedź.
    Zanim wziąłem kredyt też dowiadywałem się gdzie, za ile itd.
    Na ten temat już jest morze wypowiedzi.

    Myśle, że meritum sprawy to cena więźby i wychodzi mi, że ceny są podobne w całej (?) Polsce.
    Dziękuje za wypowiedzi i pozdrawiam
    Ja też przepraszam......... denerwujących się...... ale wątek banków był powiązany, nie wziął się z powietrza.
    Więźba po 750 za m3, załatwiłam po 650 zł z impregnacją, cena na jesieni będzie obowiązywała. W tartakach kilkanaście km dalej zamówienia przyjmują, ale zapłata po cenach obowiązujących we wrześniu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony