dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Napęd bo bramy przesuwnej: NICE czy FAAC?

    Który napęd wybrać do bramy przesuwnej? Nie mam wiedzy na temat produktów tych firm, a właśnie one najczęściej wyskakują w wyszukiwarkach: NICE (Ribus, Robo) albo FAAC 740. Brama waży ok. 350 kg, długa na 7m.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    FAAC SEVEN. Ma możliwość otwarcia jako furtka oraz krańcówki magnetyczne.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    krańcówki magnetyczne.
    i to jest wspaniałe rozwiązanie które polecam. Uzytkowałem napęd z magnetycznymi krancówkami (kiedyś) i "spręzynkowy" (obecny Nice). Przy drugiej opcji pojawiają się problemy zimą, szczególnie śnieżną. Sprezynka albo zamarza, albo blokuje ją śnieg leżący na szynie zebatej.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    potwierdzam, już dwa razy zablokowała mi się sprężynka. Raz śniegiem, a raz piachem. Ale odkąd wiem co jest grane, usunięcie usterki trwa 3 sekundy.
    ja mam dłuższą i 3 razy cięższą bramę. Niech dobiorą CI mechanizm z zapasem mocy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans_68
    potwierdzam, już dwa razy zablokowała mi się sprężynka. Raz śniegiem, a raz piachem. Ale odkąd wiem co jest grane, usunięcie usterki trwa 3 sekundy.
    ja mam dłuższą i 3 razy cięższą bramę. Niech dobiorą CI mechanizm z zapasem mocy.
    czy mam rozumiec, ze FAAC 740 nie ma krańcówek magnetycznych?

    sprzedawca usilnie namawia na 740. czy miedzy nimi jest tylko roznica dopuszczalnej wagi bramy?

    jaki powinien być zapas mocy?
    brama ma 350 kg, SEVEN - nominalnie 400 kg, 740 - 500 kg.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pafnucy
    Cytat Napisał Hans_68
    potwierdzam, już dwa razy zablokowała mi się sprężynka. Raz śniegiem, a raz piachem. Ale odkąd wiem co jest grane, usunięcie usterki trwa 3 sekundy.
    ja mam dłuższą i 3 razy cięższą bramę. Niech dobiorą CI mechanizm z zapasem mocy.
    czy mam rozumiec, ze FAAC 740 nie ma krańcówek magnetycznych?

    sprzedawca usilnie namawia na 740. czy miedzy nimi jest tylko roznica dopuszczalnej wagi bramy?

    jaki powinien być zapas mocy?
    brama ma 350 kg, SEVEN - nominalnie 400 kg, 740 - 500 kg.
    Faac 740 ma również krańcówki magnetyczne. Za pas mocy zależy od jakości wykonania bramy (jej oporów). Niektóre źródła podają dla seven nominalnie 350kg. Jeśli masz bramę dobrej jakości o masie 350 kg możesz użyć seven. Sprzedawca namawia bo ma w tym interes. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości dotyczące jakości bramy to lepiej nie ryzykować i kupić większy napęd.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    ja mam u siebie 740 i dziala bez najmniejszych zarzutow, wiec jest bralbym FAAC

  8. #8

    Domyślnie

    POlecam Faac ale do tej bramy nie sevena ponieważ będą problemy jak coś się zacznie przycierać, automat pracujący na granicy mocy to jego źycie jest krótkie, 740 powinna sobie z tym radzić bez większych problemów a ma jeszcze fajną funkcję cofnięcia o parę milimetrów w pozycjach krańcowych co powoduje że można ją bez problemowo rozblokować ręcznie. No i chociażby za faac przemawia 24 miesięczna gwarancja producenta
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  9. #9

    Domyślnie

    wlasnie sie zastanawiam nad wyborem automatu, i widze ze bardzo cieplo mowicie o FAAC. i sam nie wiem czy wybor producenta jest taki wazny?

  10. #10

    Domyślnie

    Jedno i drugie badziew, z blachy i plastiku. Szukaj dalej.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Jedno i drugie badziew, z blachy i plastiku. Szukaj dalej.
    Ciekaw jestem o czym mówisz? Może gustujesz w napędach z hipermarketyów do samodzielnego montażu
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jogi8
    Cytat Napisał tres34
    Jedno i drugie badziew, z blachy i plastiku. Szukaj dalej.
    Ciekaw jestem o czym mówisz? Może gustujesz w napędach z hipermarketyów do samodzielnego montażu
    Wyglada ze to wy gustujecie w "sprzecie" z marketow, co to do gabloty ze szklem sie nadaja, ale na pewno nie do uzywania. Moj naped jest zaprojektowany przeze mnie: elektronika, instalacja w ziemi i garazu. Naped slimakowy jest po przerobce z wyciagarki. Calosc mnie przezyje. Takie rzeczy sie zaklada, a nie z cienkiej blachy i plastiku. Nie dla czegos co musi pracowac w zlych warunkach i dzwigac ciezka brame. Podbnie mialem z brama garazowa. Jak mi przywiezli i to zobaczylem, poszczulem ich psami. Przyjechali i przywiezli porzadniejsze elementy ale i tak musialem przerabiac i mocowac solidnie po swojemu. To co dzis jest w sklepach, mozna o kant d. potluc, a wy to chwytacie jak swieze bulki.

  13. #13

    Domyślnie

    tres34 ja nie chce wiedziec jak twoj domu wyglada, pewnie Malbork przy tym ta mala chatka po pierwsze nie mam takich zdolnosci majsterkowicza jak ty, poza tym sa produkty ludzie je chwala wiec dlaczego mialyby byc zle? zaklada ci monter autoryzowany i bedzie dzialac i dzialac. wiadomo ze sprzet firmy krzak to dziadostwo ale FAAC i nice sa profesjonalistami! Tylko ktore wybrac?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Webster
    tres34 ja nie chce wiedziec jak twoj domu wyglada, pewnie Malbork przy tym ta mala chatka po pierwsze nie mam takich zdolnosci majsterkowicza jak ty, poza tym sa produkty ludzie je chwala wiec dlaczego mialyby byc zle? zaklada ci monter autoryzowany i bedzie dzialac i dzialac. wiadomo ze sprzet firmy krzak to dziadostwo ale FAAC i nice sa profesjonalistami! Tylko ktore wybrac?
    Ja ci na to nie odpowiem. Nie chce zebys mial potem pretensje.

  15. #15

    Domyślnie

    a ktos inny chyba nie tlyko tres na tym forum zna sie na automatach

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    To się dopiszę w tym wątku z pytaniem

    Mam otwór na bramę garażową 5m
    Mój znajomy kupił bramę 5 m jednak niestety ciągle ma z nią problemy: a to napęd się zacina, a to prowadnice się wyginają - generalnie maskara.

    Proszę o poradę: jaką bramę segmentową z jakim napędem nalezałoby kupić aby mieć spokój.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  17. #17

    Domyślnie

    Wejdz na strone duzych producentow:
    faac.pl
    nice.pl
    napewno cos znajdziesz!
    tomko

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekeko
    Wejdz na strone duzych producentow:
    faac.pl
    nice.pl
    napewno cos znajdziesz!
    Czyli polecasz tych producentów? Czy masz jakieś doświadczenia z takimi bramami?
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    To się dopiszę w tym wątku z pytaniem

    Mam otwór na bramę garażową 5m
    Mój znajomy kupił bramę 5 m jednak niestety ciągle ma z nią problemy: a to napęd się zacina, a to prowadnice się wyginają - generalnie maskara.

    Proszę o poradę: jaką bramę segmentową z jakim napędem nalezałoby kupić aby mieć spokój.
    Montowałem automat faac do tak dużej bramy i radzi sobie bez problemów. Popatrz na napęd o oznaczeniu D 1000 to jest następca słynnego 576. Napęd montujesz i zapominasz o nim o bo chodzi bez problemów.

    Niestety instalujący mogą zepsuć nawet najlepszą bramę w czasie montażu. Musisz wszystko dokładnie sprawdzić.
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    dziękować
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony