dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie projekt studni kopanej

    Witajcie!
    Mamy działkę na której będziemy mieć studnię - kopaną z kręgami.
    Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę, ale cofnięto nam go ze względu na brak projektu studni.
    Czy ktoś z Was wie jak ma wyglądać taki projekt i czy wykonywaliście go sami, czy architekt? Nasz architekt po prostu zaznaczył kółeczko na mapie i to niby miało wystaczyć za cały projekt studni.
    Podzielcie się doświadczeniami. Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    projekt studni to ci dobre
    kopiesz studnie i tyle , przynajmniej tak tu u nas na Śląsku wygląda

  3. #3

    Domyślnie

    Niech projektant albo geodeta zaznaczy na mapce że studnia już tam istnieje i po problemie. Ja najpierw wykopałem studnie, póżniej geodeta naniósł to na mapkę i po sprawie. We wszytkich papierach była już ujęta i nie było najminejszego probloemu.
    Powodzenia
    bartek

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    [quote="sandglass@"] Czy ktoś z Was wie jak ma wyglądać taki projekt ../quote]

    Mam przekrój przez taką studnię. Opisu chyba nie znajdę, ale może ci wystarczy w urzedzie lub coś wymyślisz.
    Na jaki adres podesłać?

  5. #5

    Domyślnie

    J z kolei mam opis. Też mogę podesłać.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    Cytat Napisał sandglass@
    Witajcie!
    Mamy działkę na której będziemy mieć studnię - kopaną z kręgami.
    Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę, ale cofnięto nam go ze względu na brak projektu studni.
    Czy ktoś z Was wie jak ma wyglądać taki projekt i czy wykonywaliście go sami, czy architekt? Nasz architekt po prostu zaznaczył kółeczko na mapie i to niby miało wystaczyć za cały projekt studni.
    Podzielcie się doświadczeniami. Pozdrawiam,
    Studnia do 30m głebokosci i poborze wody do 5m3 /doba nie potrzebuje pozwolenia na budowe tylko ewentualne zgłoszenie wiec nie potrzebuje projektu.
    Mnie tez meczyli o projekt za ktory gosc zawołal odemnie 6tys zł netto to kazałem sie im walic i pokazałem prawo budowlane i troche zjeb... uzednikow i im przeszlo wołanie o projekt.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  7. #7

    Domyślnie

    A czy projektu i mapki nie trzeba dołączać do zgłoszenia?
    u Mnie na druku zgłoszenia są takie załączniki:

    W załączeniu przedkładam:
    1. oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane
    2. opis obiektu, robót budowlanych określający przeznaczenie obiektu, rodzaj, zakres i sposób wykonania robót,
    3. szkic sytuacyjny w skali 1:......., rysunki obiektu
    4. projekt zagospodarowania działki lub terenu wraz z opisem technicznym instalacji, wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane /dot. budowy instalacji zbiornikowych na
    gaz płynny, przyłączy do budynków a także obiektów małej architektury w miejscach publicznych/, uzgodniony z podmiotem właściwym do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych /dot. budowy instalacji zbiornikowych na gaz płynny/
    5. pozwolenia wymagane odrębnymi przepisami.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cbartek
    Niech projektant albo geodeta zaznaczy na mapce że studnia już tam istnieje i po problemie.
    No własnie my tak zrobilismy, ale czepiają się jeszcze o projekt studni


    Cytat Napisał falkon
    Mam przekrój przez taką studnię. Opisu chyba nie znajdę, ale może ci wystarczy w urzedzie lub coś wymyślisz.
    Na jaki adres podesłać?
    Byłabym baaardzo wdzięczna. Mój e-mail: [email protected]

    Cytat Napisał Jurek_Z
    J z kolei mam opis. Też mogę podesłać.
    Też poproszę adres jak wyżej.

    Cytat Napisał marcin_u
    Studnia do 30m głebokosci i poborze wody do 5m3 /doba nie potrzebuje pozwolenia na budowe tylko ewentualne zgłoszenie wiec nie potrzebuje projektu.
    To też wiem, dlatego myśleliśmy, że wystarczy zaznaczyć tylko kółeczko na mapie. Zależy nam na czasie, żeby dostać pozwolenie jak najprędzej, więc nie chcemy kłócić się z urzędasem, tylko szybko uzupełnić dokumentację.

  9. #9

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    [quote="marcin_u"]
    Cytat Napisał sandglass@
    Studnia do 30m głebokosci i poborze wody do 5m3 /doba nie potrzebuje pozwolenia na budowe tylko ewentualne zgłoszenie wiec nie potrzebuje projektu.
    .
    mozesz podać podstawe prawną ?

  10. #10

    Domyślnie

    witam, też chcę studnię na działce, dom juz stoi, czy mogę sobie taka studnie sam we własnym zakresie wykopać czy potrzebuje jakieś jednak zgody, zezwolenia i projektu?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandglass@
    Byłabym baaardzo wdzięczna. Mój e-mail: [email protected]
    Poszło w pliku *.pdf i *.dwg .

  12. #12

    Domyślnie

    też posłałem
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    [quote="mikolayi"]
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał sandglass@
    Studnia do 30m głebokosci i poborze wody do 5m3 /doba nie potrzebuje pozwolenia na budowe tylko ewentualne zgłoszenie wiec nie potrzebuje projektu.
    .
    mozesz podać podstawe prawną ?
    prawo budowlane!!!
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    Cytat Napisał sandglass@
    Witajcie!
    Mamy działkę na której będziemy mieć studnię - kopaną z kręgami.
    Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę, ale cofnięto nam go ze względu na brak projektu studni.
    Czy ktoś z Was wie jak ma wyglądać taki projekt i czy wykonywaliście go sami, czy architekt? Nasz architekt po prostu zaznaczył kółeczko na mapie i to niby miało wystaczyć za cały projekt studni.
    Podzielcie się doświadczeniami. Pozdrawiam,
    Zgodnie z prawem budowalnym studnia podlega zgłoszeniu, wypełniasz wniosek zgłoszenia, dołanczasz kopię mapy z zanaczonym miejscem i oddajesz do urzedu i niech się ..........., mają miesiąc na odrzucenie, ale wttedy muszą sie powołać na konkretne ustawy i paragrafy, a wtedy bez problemu obalisz. Pismo musza przyjąc tak mówi KPA (kodeks postępowania administracyjnego) nawet jerzeli skierowałeś do złego urzędu oni musza przesłać do odpowiedniego - tak mówią przepisy. Więc nie patrz na urzędasa tylko pisz zgłoszenie, mapa z zaznaczonym miejscem i dowiedzenia. A jak odpisze na piśmie bzdury to ty go już masz .
    Ja tak zrobiłem i mam studnię na zgłoszenie, rzadnej reakcji urzędu .
    Uzupełniając wpisz datę rozpoczęcia prac 31 dni od dnia złożenia do urzędu , ja wykonałem chyba 35 dnia od złożenia.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  15. #15

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    [quote="marcin_u"]
    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał sandglass@
    Studnia do 30m głebokosci i poborze wody do 5m3 /doba nie potrzebuje pozwolenia na budowe tylko ewentualne zgłoszenie wiec nie potrzebuje projektu.
    .
    mozesz podać podstawe prawną ?
    prawo budowlane!!!
    w prawie budowlanym nie znalazłem takiego zapisu jak podałeś stąd moje pytanie. Chodzi mi o konkretny punkt, o który można oprzeć argumentację Skoro pokazałeś go palcem w urzędzie to pokaż i mnie. Chodzi o Art 29 ust 2 pkt 10 ?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    no wlaśnie - gdzie?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    [quote="mikolayi"]
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał sandglass@
    Studnia do 30m głebokosci i poborze wody do 5m3 /doba nie potrzebuje pozwolenia na budowe tylko ewentualne zgłoszenie wiec nie potrzebuje projektu.
    .
    mozesz podać podstawe prawną ?
    prawo budowlane!!!
    w prawie budowlanym nie znalazłem takiego zapisu jak podałeś stąd moje pytanie. Chodzi mi o konkretny punkt, o który można oprzeć argumentację Skoro pokazałeś go palcem w urzędzie to pokaż i mnie. Chodzi o Art 29 ust 2 pkt 10 ?
    W tej chwili nie pamietam ale to jest dokladnie w prawie wodnym.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  18. #18

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    Cytat Napisał mikolayi
    Skoro pokazałeś go palcem w urzędzie to pokaż i mnie.
    Musiał mieć przy sobie przynajmniej 2 ustawy:

    Prawo wodne:
    Art. 36. 1. Właścicielowi gruntu przysługuje prawo do zwykłego korzystania z wód stanowiących jego własność oraz z wody podziemnej znajdującej się w jego gruncie; prawo to nie stanowi prawa do wykonywania urządzeń wodnych bez wymaganego pozwolenia wodnoprawnego.
    2. Zwykłe korzystanie z wód służy zaspokojeniu potrzeb własnego gospodarstwa domowego oraz gospodarstwa rolnego, z zastrzeżeniem ust. 3.
    3. Nie stanowi zwykłego korzystania z wód:
    1) nawadnianie gruntów lub upraw wodą podziemną za pomocą deszczowni,
    2) korzystanie z wody podziemnej, jeżeli urządzenia do poboru wody umożliwiają pobór w ilości większej niż 5 m3 na dobę,
    3) korzystanie z wód na potrzeby działalności gospodarczej,
    4) wprowadzanie do wód lub do ziemi oczyszczonych ścieków, jeżeli ich ilość jest większa niż 5 m3 na dobę.
    Art. 124. Pozwolenie wodnoprawne nie jest wymagane na:
    .....
    5) wykonanie studni o głębokości do 30 m na potrzeby zwykłego korzystania z wód,
    .....

    Prawo budowlane:

    Art. 29.
    .......
    2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na:
    ....
    10) wykonywaniu ujęć wód śródlądowych powierzchniowych o wydajności poniżej 50 m3/h oraz obudowy ujęć wód podziemnych
    ......
    Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga
    ......
    2) wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4--6 oraz 9--13;

    Warto jeszcze wspomnieć o Prawie geologiczno górniczym:

    Art. 4.
    Ustawy nie stosuje się do:
    1) korzystania z wód w zakresie uregulowanym odrębnymi przepisami,
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    [quote="mikolayi"]
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał sandglass@
    Studnia do 30m głebokosci i poborze wody do 5m3 /doba nie potrzebuje pozwolenia na budowe tylko ewentualne zgłoszenie wiec nie potrzebuje projektu.
    .
    mozesz podać podstawe prawną ?
    prawo budowlane!!!
    w prawie budowlanym nie znalazłem takiego zapisu jak podałeś stąd moje pytanie. Chodzi mi o konkretny punkt, o który można oprzeć argumentację Skoro pokazałeś go palcem w urzędzie to pokaż i mnie. Chodzi o Art 29 ust 2 pkt 10 ?
    W tej chwili nie pamietam ale to jest dokladnie w prawie wodnym.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  20. #20

    Domyślnie Re: projekt studni kopanej

    [quote="marcin_u"]
    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał sandglass@
    Studnia do 30m głebokosci i poborze wody do 5m3 /doba nie potrzebuje pozwolenia na budowe tylko ewentualne zgłoszenie wiec nie potrzebuje projektu.
    .
    mozesz podać podstawe prawną ?
    prawo budowlane!!!
    w prawie budowlanym nie znalazłem takiego zapisu jak podałeś stąd moje pytanie. Chodzi mi o konkretny punkt, o który można oprzeć argumentację Skoro pokazałeś go palcem w urzędzie to pokaż i mnie. Chodzi o Art 29 ust 2 pkt 10 ?


    W tej chwili nie pamietam ale to jest dokladnie w prawie wodnym.
    to chyba coś pomyliłeś. Bo prawo wodne mówi o braku koniecznosci uzyskania pozwolenia wodno-prawnego dla studni o głębokości do 30 m, a nie o braku koniecznosci uzyskania pozwolenia na budowę dla studni

    zadałem sobie odrobine trudu i chyba mam odpowiedź na nurtujące tutaj niektórych pytanie

    http://www.e-instalacje.pl/169_406.htm

    również to:
    http://www.zamiastem.pl/porady/art2.html


    polecam i miłej lektury

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony