dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOKA

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie ile trwa podział działki

    Witam.Mam pytanie,ile trwa podział działki przez geodete?Pytam ponieważ geodeta którego zatrudniliśmy do podziału działki od stycznia robi podział.Wydaje mi się to strasznie długo zwłaszcza że cała działka ma około 1 h a (szanowny ) pan geodeta ma ją podzielić na 3.Zależy nam żeby zrobił podział jak najszybciej ponieważ mamy już kupca a on nic sobie z tego nie robi

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie trwało to ok. dwa tygodnie

  3. #3

    Domyślnie

    Teoretycznie taka procedura może trwać nawet 6 miesięcy. I to wcale nie musi wynikać z opieszałości geodety.

    1 tydzień czeka na wydanie materiałów z ODGiK,
    2 tygodnie gmina ma na wydanie postanowienia
    1 tydzień po wydaniu postanowienia przez gminę trzeba poczekać, ponieważ mogą być odwołania
    2 tygodnie zajmuję zawiadomienie sąsiadów o czynnościach przyjęcia granic
    1 tydzień może poleżeć I etap operatu podziałowego w ODGiK
    4 tygodnie gmina ma na wydanie decyzji podziałowej
    2 tygodnie trzeba poczekać na to aby stała się ona ostateczna
    2 tygodnie zajmuję zawiadomienie sąsiadów o czynnościach utrwalenia i okazania nowych punktów granicznych
    1 tydzień na zaklepanie II etapu operatu w ODGiK

    Po zsumowaniu wychodzi 16 tygodni.

    Może jeszcze dodam, że gmina ma dwa razy więcej czasu na wydanie postanowienia i decyzji jeżeli uzna sprawę za szczególnie skomplikowaną, czyli odpowiednio 4 i 8 tygodni.
    mypal
    pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOKA

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedz.Słyszałam że jeżeli kamienie będą wkopane to możemy spisać umowe wstępnom z klientem.Czy to prawda?Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki. Gosia

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał SONYA
    U mnie trwało to ok. dwa tygodnie
    Sorki chyba NIE mówisz o całej procedurze wydawnia decyzji itd, byłby to nierealy rekord świata, a gdzie geodeta, wniesienie na mapy zasadnicze, decyzja gminy wstępna, zasadnicza itd u mnie trwało 18 miesięcy, fakt ze zawalił geodeta ale minimum ze wszystkim około 6-8 miesięcy
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał mypal
    Teoretycznie taka procedura może trwać nawet 6 miesięcy. I to wcale nie musi wynikać z opieszałości geodety.

    1 tydzień czeka na wydanie materiałów z ODGiK,
    2 tygodnie gmina ma na wydanie postanowienia
    2 tygodnie po wydaniu postanowienia przez gminę trzeba poczekać, ponieważ mogą być odwołania od postanowienia
    2 tygodnie zajmuję zawiadomienie sąsiadów o czynnościach przyjęcia granic
    1 tydzień może poleżeć I etap operatu podziałowego w ODGiK
    4 tygodnie gmina ma na wydanie decyzji podziałowej
    2 tygodnie trzeba poczekać na to aby stała się ona ostateczna
    2 tygodnie zajmuję zawiadomienie sąsiadów o czynnościach utrwalenia i okazania nowych punktów granicznych
    1 tydzień na zaklepanie II etapu operatu w ODGiK

    Po zsumowaniu wychodzi 17 tygodni.

    Może jeszcze dodam, że gmina ma dwa razy więcej czasu na wydanie postanowienia i decyzji jeżeli uzna sprawę za szczególnie skomplikowaną, czyli odpowiednio 4 i 8 tygodni.
    wszystko pięknie jak jest PZP to fajnie, a jak trzeba wyrobić WZ i na tej podstawie , dodatkowe nawet 8 miesięcy (tyle robią w Białołęce )
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eugeniusz_
    Cytat Napisał SONYA
    U mnie trwało to ok. dwa tygodnie
    Sorki chyba NIE mówisz o całej procedurze wydawnia decyzji itd, byłby to nierealy rekord świata, a gdzie geodeta, wniesienie na mapy zasadnicze, decyzja gminy wstępna, zasadnicza itd u mnie trwało 18 miesięcy, fakt ze zawalił geodeta ale minimum ze wszystkim około 6-8 miesięcy
    A jednak! Tyle trwało od wyjscia geodety na grunt (faktem jest, że nie było wiele osób do powiadamiania) do odbioru decyzji. Mała gmina ma i znajomy geodeta mają swoje niezaprzeczalne zalety.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOKA

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    jak widze zdania są podzielone pozostało mi czekać i być cierpliwym. A co z tymi kamieniami? Pozdrawiam

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOKA

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej Eugeniusz ja też mam synka ma 7 miesięcy. to taka ciekawostka

  10. #10

    Domyślnie

    Wydaje mi się że taką umowę można sporządzić po wydaniu postanowienia, gdy są już znane numery działek. Natomiast kamienie graniczne powinny być wkopane dopiero po tym, jak decyzja stanie się ostateczna.
    mypal
    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie podział trwał 10 m-cy.
    A co do umowy przedwstępnej, to żaden notariusz nie chciał jej spisać do momentu nadania numerów działek, czyli praktycznie do samego końca.

  12. #12

    Domyślnie

    U nas jest znajomy geodeta a podział ma trwać od 3 (optymistyczna wersja) do 6 miesięcy!!!a chodzi o wydzielenie 600 m2a jakie u Was były koszty? no i mam pytanie o notariusza jeszcze,ile może kosztować załatwienie tych formlaności końcowych u niego?pozdrawiam

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOKA

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    a nasz geodeta jakieś 3 tygodnie temu byłi zrobił pomiary a w nastepnym tygodniu powiedział że przyjedzie wkopać kamienie i wtedy będziemy mogli zrobić umowe wstępnom. Ale jak widze to chyba tak szybko nie będzie możliwe.
    Pozdrawiam Gosia

  14. #14

    Domyślnie

    Witam! Wątek trochę przykurzony, ale dopiszę się tutaj.
    W moim przypadku cała procedura trwa od końca grudnia 2008. W zeszłym tygodniu złożyłem wniosek do UM o zatwierdzenie podziału (podobno jeden z ostatnich etapów). Czyli już ponad 3 miesiące.

    Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wygląda dalsza procederu, gdy wydzielona działką ma być przedmiotem darowizny? Czy, kto i kiedy składa wniosek o nową KW dla wydzielonej działki. Słyszałem opinię że notariusz...

    Jeżeli już ktoś przechodził podobną drogę będę wdzięczny za wyjaśnienia.
    Niewiedza jest błogosławieństwem....

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar przemek220
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    U mnie od chwili gdy geodeta zaczął podział do momentu gdy podpisywałem akt notarialny minęły 4 miesiące.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal2280

    Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wygląda dalsza procederu, gdy wydzielona działką ma być przedmiotem darowizny? Czy, kto i kiedy składa wniosek o nową KW dla wydzielonej działki. Słyszałem opinię że notariusz...

    Jeżeli już ktoś przechodził podobną drogę będę wdzięczny za wyjaśnienia.
    Miałem podobną sytuację, ale parę lat temu. Z prawomocną decyzją o podziale- do notariusza , a tam umowa darowizny z wnioskiem o założenie Księgi Wieczystej i wpisami do niej.
    Teraz podobno trzeba czekać (przynajmniej w naszych okolicach), aż decyzja o podziale znajdzie się na mapach w ewidencji gruntów i dopiero z mapką i wypisem z ewidencji- do notariusza.

  17. #17

    Domyślnie

    Zakończyłem właśnie procedurę podziału.

    Czas: od 13.12.2008r. do 18.05.2009r. = 5 miesięcy i 5 dni (w tym dwukrotnie usłyszałem, że papiery czekały na biurku przez 2 tyg. do podpisu - czyli jakiś miesiąc w plecy przez tzw. zagrzebanie się papierów).

    Koszt całkowity: 1700zł (podział działki na dwie części)
    Niewiedza jest błogosławieństwem....

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justka9
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    witam w klubie czekających na podział. Ja miałam warunki zabudowy i papiery zaniosłam do geodety miesiąc temu. Teraz trafiły do gminy i podobno za 2 miesiące mają być gotowe. Na tych mapkach od geodety były już nadane nr działek, ale nie wiem czy to takie wstępne czy już takie zostaną. Zależy mi, żeby chociaż umowę przedwstępną spisać.
    p.s. słupki na działce mam powbijane

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał justka9
    witam w klubie czekających na podział. Ja miałam warunki zabudowy i papiery zaniosłam do geodety miesiąc temu. Teraz trafiły do gminy i podobno za 2 miesiące mają być gotowe. Na tych mapkach od geodety były już nadane nr działek, ale nie wiem czy to takie wstępne czy już takie zostaną. Zależy mi, żeby chociaż umowę przedwstępną spisać.
    p.s. słupki na działce mam powbijane

    Zawsze w umowie przedwstępnej możesz zawrzeć informacje z jakiegoś dokumentu czyli projektu podziału i to wystarcza, oczywiście obwarowane wszelkimi zmianami a potem na końcowej może być potrzebny podział zatwierdzony.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  20. #20

    Domyślnie

    Czy "wkopanie kamieni" to to samo, co wbicie palików? My właśnie czekamy, żeby wreszcie można było kupić działkę, dziś przyszła wiadomość, że był geodeta i wbił paliki = wyznaczył teren działki. Coś tam właściciel bąkał o uprawomocnieniu w gminie i w starostwie, ale nie wiedział, ile to jeszcze będzie trwało. Co teraz? Można już podpisywać umowę przedwstępną?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony