dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pablito

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    2

    Domyślnie "Lesz" w konstrukcji podłogowej - Pomocy!!!

    Przejmuję po babci mieszkanie w 25 letnim domu. Od rodziców dowiedziałem się że przy budowie, jako izolatora podłogi części mieszkalnej użyto "leszu", a na nim wylewkę cementową. Podczas tych 25 lat w niektórych miejscach lesz musiał się zlasować i posadzka w kilku miejscach lekko się zapadła. Pierwotnie planowałem uzupełnić zapadnięte miejsca zaprawą, położyć płytę pilśniową i na tym mozaikę drewnianą. Jednak doszły do mnie informacje, że ten, podobno kiedyś powszechnie stosowany materiał, szkodzi zdrowiu. Jesteśmy młodym małżeństwem z tragicznie niskim budżetem i zrywanie całej posadzki, wywózka tegoż oraz kładzenie wszystkiego na nowo nie bardzo mi się uśmiecha, z drugiej strony ... zdrowie ma się tylko jedno.
    Przyznam się, nie mam wogóle pojęcia czym jest ten "lesz", jakie ma właściwości i w jakim stopniu może nam zaszkodzić po ok. 25 latach użytkowania. Pomóżcie. Proszę !!!

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pablito

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    2

    Domyślnie Lesz - żużel

    Nik nie kwapi się z podpowiedzią. Po przeprowadzeniu krótkiego śledztwa domyślam sie, że pod nazwą "lesz" kryje się żużel. Na forum znalazłem kilka postów na temat pustaków z żużlobetonu i ścian z tego materiału, ale nadal nie bardzo wiem jak to coś zachowuje się obecnie (25 lat) i w przypadku zastosowania pod wylewką. Może teraz ktoś udzieli mi fachowej porady, bardzo proszę.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Aby cokolwiek postanowić należy najpierw stwierdzić co to za żużel.
    Czy z ciepłowni czy z huty?
    Najlepiej pobrać próbkę i zlecić badanie np. w ośrodku CEBET.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony