dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent56
    Gratulacje! Wg mojej wiedzy to przy założeniu ze działka jest czworokątem to przy tych danych nie da się policzyć pola .Trzeba dodatkowo zmierzyć przekątne działki i zastosować wzór HARONA na pole trójkąta.
    Na mapce moja działka ma od frontu dwa kąty proste. I byłby to kwadrat gdyby nie to, że lewa strona ma dłuższy bok o ok 3m. Więc powistaje idealnie prostokąt 33x32 plus trójkąt ok.33x33x3.
    Zgłosiłem temat znajomemu geodecie i jutro będe miał konkretne wymiary działki jakie są w dokumentacjach.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent56
    Gratulacje! Wg mojej wiedzy to przy założeniu ze działka jest czworokątem to przy tych danych nie da się policzyć pola .Trzeba dodatkowo zmierzyć przekątne działki i zastosować wzór HARONA na pole trójkąta.
    Docencie, w swoim poście, w tym wątku w dniu 25 maja, napisałem jak to obliczyć.
    Komputerowy program Autocad liczy to ze współrzędnych, podobnie jak robią to geodeci.
    Główna trudność to narysować (myszką na ekranie) czworobok o podanych długościach boków, z uwzględnieniem tego co napisał Szron
    Po wywołaniu komendy area, naprowadza się kursor na miejsca styku boków i otrzymuje się wynik.

  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję za podanie podstawowych danych.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Tylko, że Autocad kosztuje ponad 4000zł. Ktoś wyda tyle pieniędzy aby policzyć powierzchnię działki?

    A poważnie to można sciągnąć wersje trial:

    http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...&siteID=123112

  5. #25

    Domyślnie

    No i znalazły się brakujące metry mojej działki. A gdzie były ? .............. u sąsiada za płotem Ciekawe jaką będzie miał minę jak mu powiem, że ogrodził kawałek mojej działki...
    Nie piszę tego złośliwie bo gość musi przesunąć całe 38m płotu co pewnie będzie dla niego jakimś kosztem.

  6. #26

    Domyślnie

    Witam
    Teraz to Twój problem, bo płot stoi na Twojej działce i jest Twój. Możesz zaproponować sąsiadowi budową nowego płotu lub przestawienie obecnego, ale On nie musi się na to zgodzić. Chyba, że jesteś w stanie udowodnić, że płot stawiał sąsiad i świadomie powiększył swoją działkę - co praktycznie jest niemożliwe. Dodam, że teoretycznie możesz korzystać ze swojej działki za płotem.
    Swoją drogą sprawę powinieneś załatwić z sąsiadem polubownie (bez "Kargulowych" sworów, będzie taniej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony