dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie KNOW HOW

    Nasze centrum jest przemyslane i zaprojektowane przez nas z pomoca KLINIKI DŹWIĘKU od góry do dołu. Jest praktycznie niewidoczne, spełnia wszystkie potrzeby: muzyka HiFi, Kino Dolby, Internet w każdym miejscu, na duzych i małych ekranach, estetyka i jakość.

    1. Salon z biblioteką: to Plazma 50" + DVD HD, + COPLAND+ tylko stereo JBL STEREO.
    Do całości podłączony stacjonarny, niewidoczny z zewnątrz komputer po HDMI z internetem klawiatura z myszą na bluetooth z dowolnego fotele, biurka blatu...

    2. Antresola z kinem domowym czyli. PLAZMA 37 + HARMAN KARDON 7.1 + DVD HD Divx + " na nią zsuwany EKRAN, podwieszony projektor. Do całości podłączony ten sam stacjonarny, niewidoczny z zewnątrz komputer z internetem drugim wyjsciem z karty video klawiatura z myszą na bluetooth.

    3. 2 laptopy: +WiFi w całym domu i na tarasie
    a.) 17cali GF 7800 256MB GRAFIKI
    b.) 14' CALI 1,3kg

    Całość, bez ograniczeń co do zmian konfiguracji, jedynie kable do głośników i jednostki centralnej komputera, projektora i plazm położone pod tynkami. Muzykę, filmy itp mozna włączać z każdego miejsca w domu np. za pomocą telefonu NOKIA N91 po Wifi.

    Całość systemu mozna zrobić conajmniej w 3 rozsądnych wariantach cenowych. najdrozsze ogniwa to Plazmy, i głośniki i kable. Kupując niekoniecznie w Klinice Dźwięku, a u hurtowników, allegro, USA itp...

    1. już do 18tys.
    2. spoko do 30tys
    3. Opisany wyzej do 58tys.

    Są i nierozsądne do 100tys. i wyżej.

    Dodam że w bibliotece miejsce na fortepian Yamahy Fotki juz za 2 lata jak nie zbankrutujemy podczas budowy...

  2. #22

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie Re: KNOW HOW

    Cytat Napisał woland1980
    Nasze centrum jest przemyslane i zaprojektowane przez nas z pomoca KLINIKI DŹWIĘKU od góry do dołu. Jest praktycznie niewidoczne, spełnia wszystkie potrzeby: muzyka HiFi, Kino Dolby, Internet w każdym miejscu, na duzych i małych ekranach, estetyka i jakość.

    1. Salon z biblioteką: to Plazma 50" + DVD HD, + COPLAND+ tylko stereo JBL STEREO.
    Do całości podłączony stacjonarny, niewidoczny z zewnątrz komputer po HDMI z internetem klawiatura z myszą na bluetooth z dowolnego fotele, biurka blatu...

    2. Antresola z kinem domowym czyli. PLAZMA 37 + HARMAN KARDON 7.1 + DVD HD Divx + " na nią zsuwany EKRAN, podwieszony projektor. Do całości podłączony ten sam stacjonarny, niewidoczny z zewnątrz komputer z internetem drugim wyjsciem z karty video klawiatura z myszą na bluetooth.

    3. 2 laptopy: +WiFi w całym domu i na tarasie
    a.) 17cali GF 7800 256MB GRAFIKI
    b.) 14' CALI 1,3kg

    Całość, bez ograniczeń co do zmian konfiguracji, jedynie kable do głośników i jednostki centralnej komputera, projektora i plazm położone pod tynkami. Muzykę, filmy itp mozna włączać z każdego miejsca w domu np. za pomocą telefonu NOKIA N91 po Wifi.

    Całość systemu mozna zrobić conajmniej w 3 rozsądnych wariantach cenowych. najdrozsze ogniwa to Plazmy, i głośniki i kable. Kupując niekoniecznie w Klinice Dźwięku, a u hurtowników, allegro, USA itp...

    1. już do 18tys.
    2. spoko do 30tys
    3. Opisany wyzej do 58tys.

    Są i nierozsądne do 100tys. i wyżej.

    Dodam że w bibliotece miejsce na fortepian Yamahy Fotki juz za 2 lata jak nie zbankrutujemy podczas budowy...







    O MATKO I CÓRKO............

    nie wiem czy się smiać czy płakać................ toż to dom dla robotów .........

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Świetny komentarz i tyle wnoszący, serio, więc lepiej sobie popłacz

    Powiedz czym sie mój ROBOTOWY DOM będzie różnił od zwykłego domu wizualnie? Wolisz miec plątaninkę kableków na podłodze i sterczący sześcian telewizora na środku salonu?
    Nie słuchacie muzyki z dziećmi?
    Nie pracujecie na komputerze?
    Nie ogladacie wieczorem filmów, koncertów na DVD?
    Czy moze pójdziesz w ascetyczny trend nieposiadania telewizora i komputera w domu? Ja swojej pracy na drutach, bądź łopatką w piasku niestety wykonywac nie potrafię.

    Wizualnie w środku to tylko duży ekran na każdym z pieter, 2 głośniki na dole. Koniec. Nadal jest miejsce na oddech dla przestrzeni: 2 poziomy biblioteki i fortepian na parkiecie, duzo miejsca i powodów - poza elektronicznych - by spotykać sie ze sobą. Do tego dom parterowy ponad 200m ... Więc daleko do przeelektronizowanego domu Billa G. Za to funkcjonalność tych samych urzadzeń, które wszyscy mamy w takim czy innym rozmiarze, jest u nas dalece wyzsza dzieki przemyslanemu projektowi.

    Myslę że autor watku szukał czegos w tym stylu, czegos co spełni oczekiwania multimedialne rodziny. My jestesmy młodzi, korzystam z elektroniki do pracy i rozrywki często. Grunt w tym, żeby nasze dom, który dla siebie tworzymy nie stracił mimo tego nic z ciepła i rodzinnej atmosfery i nie nabrał charakteru złomowiska Yuppie...

    pozdro

    @BRATKI
    Trafiłem w Twoje pytanie w jakikolwiek sposób?

    @ANNA BROC
    Zaprojektowanie tego nie jest takie trudne. Wystarczy wiedziec gdzie co będzie. Do powieszenia/postawienia telewizora będziesz potrzebować:

    - poprowadzic: kabel sieciowy, kabel źródła sygnału (zwykła antena, kablówka, satelita ),
    - jesli DVD, "WIEŻA", SATELITA: zabezpieczyc miejsce pod kable EURO, HDMI, AUDIO. Jesli wiesz gdzie beda stały głośniki poprowadź tam kable głośnikowe.
    - podstawki i uchwyty pod telewizor i półkę DVD (jesli wisząca) kupujesz dopiero razem ze sprzetem, wiesza się je na standardowe kołki rozporowe
    - Jak poprowadzisz kabeli, zabezpiecz je folią, izolacją itp, iii zostaw je w ścianie. Jeśli sciana do czasu kupna sprzetu bedzie goła, zmierz odległość od jakiegos charakterystycznego punktu do miejsca gdzie wychodza kable i "zaslep je w ścianie. potem znając to miejsce łatwo je wydobedziesz na zewnątrz.

    Co do komputera, to najprościej jest dać dwie jednostki, jedna właśnie przy telewizorze/monitorze i drugą gdzieś w "biurze". Wtedy przy monitorze musisz wygospodarować miejsce by komputer ukryć lub wyeksponowac w taki sposób jak np. DVD - sa komputery płaskie wpasowujace się w "segmentowy styl" sprzętu Audio - Video. Wtedy też pamiętaj o:
    - wyprowadzeniu kabla do monitora np. DVI, zasilajacego do kmputera.
    - Mysz i klawiatura działają bezprzewodowo i sa juz naprawdę w normalnych cenach.

    uffff...

  5. #25

    Domyślnie

    woland, Twój post, to bardzo cenny wkład w ten wątek. Dzięki! Myślę, że nie tylko mnie się przyda. A przy tym robi wrażenie !

  6. #26

    Domyślnie

    jw. Woland, nie wiem jak ci sie odwdziecze ( pisanie bez polskich znakow graficznych to tak jak seplenienie, przepraszam)
    Przeczytam to ze dwa razy, podpytam znajacych sie na rzeczy, poczytam o klinice dzwieku i jakos zrealizuje, dziekuje !!!!
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    @ Cała przyjemność po mojej stronie

    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Paty dedykuję :

    W 1924 roku Józef Piłsudski w warszawskiej firmie Rudzki nagrał wypowiedź, która przetrwała do dziś. "Stoję przed jakąś dziwaczną trąbą - mówił marszałek - i myślę, że głos mój ma się oddzielić ode mnie i pójść gdzieś w świat beze mnie, jego właściciela. Zabawne pomysły mają ludzie! Doprawdy, trudno się nie śmiać z tej dziwnej sytuacji, w której nagle głos pana Piłsudskiego się znajdzie. Wyobrażam sobie tę zabawną chwilę, gdy jakiś ananas korbą nakręci, śrubkę naciśnie - i jakaś trąba, zamiast mnie gadać zacznie. (...) Pusty śmiech mnie bierze, że ten biedny mój głos, ode mnie oddzielony, przestał nagle być moją własnością i należy już, nie wiem, do kogo, nie wiem, do czego: do trąby czy do jakiegoś akcyjnego towarzystwa. Najzabawniejsza jest jednak myśl, że kiedy mnie już nie będzie, głos pana Piłsudskiego sprzedawanym będzie za trzy grosze gdzieś na jarmarkach, prawie na funty, jak pierniki".

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie



    wątek bardzo mi się podoba, podpinam się i obserwuje, i napewno z rad skorzystam
    u nas też w domu pracuje się tylko używając komputerów,
    laptopa już teraz na tarasie bezprzewodowo, żeby można sobie spokojnie w słoneczku albo w cieniu przy śpiewie ptaków na leżaczku np.

    tv chyba nie będzie jako takiego, za to projektor by się przydał, gdzieś schowany, podoba mi się idea kina domowego... niekoniecznie z TV,
    pianino elektroniczne już jest, muzyki się słucha dużo,

    w sam raz czas, żeby przemyśliwać nad schowaniem kabelków, serwerów itd i centrum operacyjnego,
    a w salonie zostawić li i jedynie funkcjonalność wszystkich nam odpowiadających rozwiązań ułatwiających życie
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  10. #30

    Domyślnie

    tv chyba nie będzie jako takiego, za to projektor by się przydał, gdzieś schowany, podoba mi się idea kina domowego... niekoniecznie z TV,
    Juz drugi raz w tym watku jak rowniez w jakims innym tego forum spotkalam sie z wypowiedzia "projektor zamiast tv" o co tu chodzi ?
    Projektor kojarzy mi sie z sala kinowa ale w domu i przy wspolczesnym sprzecie z jakiego "zrodla" czy tez "nosnika zapisu" "rzuca sie" obraz i z czego jest ekran na ktory go sie rzuca? i jak wyglada projektor?
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  11. #31

    Domyślnie

    wlasciwie po co pytam ? poszukam w internecie ( po to go mam )
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    TO JEST PROJEKTOR, najczęściej podwieszany pod sufitem



    A to ekranik do niego, całość w zależności od fajerwerków od 2,500zł do 30tys.


  13. #33

    Domyślnie

    Aaaa taki projektor to sam wie co ma puszczać, czy trzeba mu to załadować.?

  14. #34

    Domyślnie

    Projektor podłącza się do byle czego jako monitor.
    Do PC-ta,DVD,tunera TV,Video itd.
    Jak wszystko ma również minusy.:
    lampa ma określoną żywotność i po czasie trzeba ją wymienić a kosztuje nieraz 0,5-0,75 ceny projektora,
    grzeje się i buczy (wentylator),
    żre trochę prądu,
    nic nie może być na drodze projektor-ekran,
    w słoneczny dzień nie pooglądasz.
    Ale jak leci ważny mecz i przyjdą kumple i siedzi się w ogrodzie z piwkiem,wrażenia niezapomniane.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  15. #35

    Domyślnie

    Dziekuje za zdjecie woland, niewiele znalazlam w necie bo pojawily sie tylko sklepy z oferta sprzedazy, wyjasnienia co to jest nie znalazlam wiec i wyjasnienie Tediego bardzo pomoglo , rowniez dziekuje . W dzien sloneczny chyba mozna pokoj zaciemnic ale nie wyobrazam sobie ogladania na ekranie w ogrodzie, chyba w nocy ??
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    Świetny komentarz i tyle wnoszący, serio, więc lepiej sobie popłacz

    Powiedz czym sie mój ROBOTOWY DOM będzie różnił od zwykłego domu wizualnie? Wolisz miec plątaninkę kableków na podłodze i sterczący sześcian telewizora na środku salonu?
    Nie słuchacie muzyki z dziećmi?
    Nie pracujecie na komputerze?
    Nie ogladacie wieczorem filmów, koncertów na DVD?
    Czy moze pójdziesz w ascetyczny trend nieposiadania telewizora i komputera w domu? Ja swojej pracy na drutach, bądź łopatką w piasku niestety wykonywac nie potrafię.

    Wizualnie w środku to tylko duży ekran na każdym z pieter, 2 głośniki na dole. Koniec. Nadal jest miejsce na oddech dla przestrzeni: 2 poziomy biblioteki i fortepian na parkiecie, duzo miejsca i powodów - poza elektronicznych - by spotykać sie ze sobą. Do tego dom parterowy ponad 200m ... Więc daleko do przeelektronizowanego domu Billa G. Za to funkcjonalność tych samych urzadzeń, które wszyscy mamy w takim czy innym rozmiarze, jest u nas dalece wyzsza dzieki przemyslanemu projektowi.

    Myslę że autor watku szukał czegos w tym stylu, czegos co spełni oczekiwania multimedialne rodziny. My jestesmy młodzi, korzystam z elektroniki do pracy i rozrywki często. Grunt w tym, żeby nasze dom, który dla siebie tworzymy nie stracił mimo tego nic z ciepła i rodzinnej atmosfery i nie nabrał charakteru złomowiska Yuppie...

    pozdro

    @BRATKI
    Trafiłem w Twoje pytanie w jakikolwiek sposób?

    @ANNA BROC
    Zaprojektowanie tego nie jest takie trudne. Wystarczy wiedziec gdzie co będzie. Do powieszenia/postawienia telewizora będziesz potrzebować:

    - poprowadzic: kabel sieciowy, kabel źródła sygnału (zwykła antena, kablówka, satelita ),
    - jesli DVD, "WIEŻA", SATELITA: zabezpieczyc miejsce pod kable EURO, HDMI, AUDIO. Jesli wiesz gdzie beda stały głośniki poprowadź tam kable głośnikowe.
    - podstawki i uchwyty pod telewizor i półkę DVD (jesli wisząca) kupujesz dopiero razem ze sprzetem, wiesza się je na standardowe kołki rozporowe
    - Jak poprowadzisz kabeli, zabezpiecz je folią, izolacją itp, iii zostaw je w ścianie. Jeśli sciana do czasu kupna sprzetu bedzie goła, zmierz odległość od jakiegos charakterystycznego punktu do miejsca gdzie wychodza kable i "zaslep je w ścianie. potem znając to miejsce łatwo je wydobedziesz na zewnątrz.

    Co do komputera, to najprościej jest dać dwie jednostki, jedna właśnie przy telewizorze/monitorze i drugą gdzieś w "biurze". Wtedy przy monitorze musisz wygospodarować miejsce by komputer ukryć lub wyeksponowac w taki sposób jak np. DVD - sa komputery płaskie wpasowujace się w "segmentowy styl" sprzętu Audio - Video. Wtedy też pamiętaj o:
    - wyprowadzeniu kabla do monitora np. DVI, zasilajacego do kmputera.
    - Mysz i klawiatura działają bezprzewodowo i sa juz naprawdę w normalnych cenach.

    uffff...







    może i świetny komentarz ale nie musze podzielaćTwojego zdania i entuzjazamu nad elektroniką , komputery mam dwa , telewizory tez , domowe ,dvd i inne gadżety używam je rzadko a kasę która Ty masz zamiar wpakowac w scianę wydam na basen z zadaszeniem..........

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Oczywiscie, że tak! bravo ot ot chodziło Czyli masz tak samo, no podobnie robotowy dom jak ja tylko w innym przedziale cenowym a co do tej kasy, to wiesz wszystko zalezy jak pójdzie budowa. Ale do sedna:

    B A S E N K R Y T Y? w tej cenie? tzn w którym wariancie? Jak duzy?

    WSPANIAŁY POMYSŁ!!!!! Bez żadnej złośliwości proszę o jakieś informacje, firmy? wykonawcy? wielkość? itp itd...

    Jednak ten wątek sie opłacił

    Z chęcią usłyszę więcej....

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Zadaszony, a nie kryty

  19. #39

    Domyślnie

    Woland, mam do Ciebie pytanie, bo widzę, że jesteś w temacie audio / video bardzo dobrze zorientowany. Planujemy z narzeczonym budowę domu, a oboje jesteśmy audiofilami (Paty, nie pomyl przypadkiem z pedofilami) i pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę przy wyborze projektu, są walory akustyczne salonu (będzie pokojem odsłuchowym).

    Na razie jesteśmy wierni stereo, ale w przyszłości chcemy zainwestować w dobry ekran i projektor. Nienawidzę kabli plątających się po podłodze, dlatego możliwość schowania głośnikowych w podłodze jest bardzo kusząca. Jednak jak typowi audiofile lubimy pozmieniać to i owo w systemie, także kabelki.

    I tu moje pytanie - czy schowanie kabli głośnikowych pod podłogą umożliwia wymianę tych kabli od czasu do czasu? Czy robi się to może na sztywno?
    A do projektora ciągniesz HDMI?
    Z góry dzięki za odpowiedź. A jeśli masz już coś zrobione, może jakieś fotki...? I trzymam kciuki za realizację!


    P.S. Paty, uwielbiam komentarze w stylu "w dupach się ludziom poprzewracało".

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Hej

    Salon odsłuchowy z salonu to dopiero ambitne wyzwanie...

    A tak serio odpowiedź na twoje pytanie co do kabelków jest dosyć prosta. Kable pod parkietem lub jakąkolwiek podłogą montujemy w rurkach systemowych, tak żeby można je było wyjąć i wpuścić w razie potrzeby nowe bez konieczności rwania podłogi Możemy w podłodze/ścianie umieścić dyskretne gniazda,lub ciągnąć kable bezpośrednio do kolumn.

    Ja sam do HiFi nie zamierzam wymieniać kabelka z racji tego że jest lekko mówiąc drogawy,ale w razie uszkodzenia warto jednak go położyć jak bóg przykazał.

    Co do projektora i ekranu - jest to frajda, jednak drogawa znów jeśli myślimy o HD. Z reguły do takiego pokoiku potrzebne są:
    - ekran
    - projektor HD
    - wzmacniacz np. 7.1
    - DVD HD
    8 kolumienek i 100mb kabla.
    (fotele,barek,światło)
    Jedyne o co musimy się tu martwić to dyskretne podłączenie źródła obrazu,dvd,satelity,laptopa itp do Projektora.Tu muszą wypowiedzieć się fachowcy czy długość kabelka HDMi lub Composit w jakiś znaczący sposób osłabi nam jakość.
    Jak zawsze w zależności od budżetu polecam:
    - fachowa prasa i wizyta w Klinice albo Audioklanie i rozmowa, potem budowanie własnoręczne z dobrych komponentów
    - lub wizyta w wymienionych powyżej zostawienie walizki pieniędzy i cieszenie się profesjonalną obsługą.

    Pozdrawiam...!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony