dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    A tak serio odpowiedź na twoje pytanie co do kabelków jest dosyć prosta. Kable pod parkietem lub jakąkolwiek podłogą montujemy w rurkach systemowych, tak żeby można je było wyjąć i wpuścić w razie potrzeby nowe bez konieczności rwania podłogi Możemy w podłodze/ścianie umieścić dyskretne gniazda,lub ciągnąć kable bezpośrednio do kolumn.
    Brzmi kusząco, ale jest chyba pewien problem. Teraz mamy do kolumn podpięte Nordosty (RedDawn) czyli wstęgi. Pewnie kojarzysz - taki spłaszczony kabel, szeroki na ok. 5 cm. I jak takie coś wpuścić w rurkę systemową? To musiałaby być chyba wielka rynna.

  2. #42

    Domyślnie

    I zapomniałam dodać - nie kupujemy amplitunera ani osobnego odtwarzacza DVD.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witajcie.

    No no no to ja widzę że mamy wspólne zainteresowania i podziwiam wasz budżet.
    Ja tylko dodam że póki co jadę na Coplandzie i Stereo to podstawa.

    Co do kabelków - myślę że jeśli jesteście przed wylewaniem podłóg, to nawet szerokość tych kabli wam nie zaszkodzi i w rurkę pójdzie.

    Co do Kina Domowego bylismy na tych samych targach.
    Ja cały czas nie wiem ale wydaje mi się że jednak pójdę w wielokanałowe w sali kinowej. Jednak czasem Star Wars przydałoby się obejrzeć... zobaczymy.
    Oczywiście salon tylko Stereo.

    Cóż życzę powodzenoia w komponowaniu muzycznego wnętrza i wydawaniu pieniędzy

    Pamiętajcie, że Forum Muratora to takie specyficzne miejsce dla segmentu średniego opartego na projektach gotowych, typowych.Średniego w wielu aspektach, średni budżet, średni metraż, średnia jakość często. Forum w kilku dziedzinach i mnie pomogło, ale jeśli chodzi o wydawanie ciut większych pieniędzy trzeba zasięgnąć języka gdzie indziej, tu ludziska martwią się głównie ceną pustaka i jak dom na działce 500m kw postawić, a nie jak wydać 150tys. na "wieżę" z 2 głoscnikami..., salon odsłuchowy itp... To trochę jak szukanie tutaj wypowiedzi pod tytułem "Wybrać Porshe czy Ferrari, bo się waham.."

  4. #44

    Domyślnie

    Wpuszczanie kabli w podłogę pewnie nie przejdzie, ale wymyśliłam już cały system ukrycia rozwijanego ekranu spod sufitu.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Nikt zbytnio gani, ani się nie szokuje, to sobie musieli chłopcy sami ponarzekać, na nietolerancję i zawiść biedaków

    Ja, ja wam zazdroszczę, ba, zawiszczę nawet

    a na forum wiadomo, sami nędzarze, łachmyteria i wsiurstwo
    tu pustaka wyproszą, tam cementu wyżebrzą, a fuj

    jakie to szczęście wielkie i honor, że nas czasem tacy prominentni audiofile zaszczycą, nie bacząc na specjalistyczne fora i zaniedbaną niemiecką prasę wnętrzarską
    miło tak poczytać, siedząc w podartych skarpetkach na przetartej ekoskórze, jak się pany urządzają
    i pomarzyć można przy tem

    eh, idę chlapnąć żołądkowej, bo mnie szlag trafi
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A ja bym chętnie zobaczyła fotki różnych salonów, ze wskazaniem na "staroświeckie" i siermiężno ludowe

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    @ Darcy

    Widzisz Uderz w stół a nożyce....

    Ja tam nie wycinam, zostaję przy swoim, niech sobie pije, na przetartej kanapie, przetartej od siedzenia i wypisywania wartościowych postów... przecież Liderem być.... zobowiązuje

    Pozdrawiam wszystkich myślących pozytywnie.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    No proszę, Darcy spękał (bdw, szkoda, że nie zacytowałam tej eksplozji własnej ważności )
    ale woland, mile połechtany odzewem w myśl zasady
    a widzicie, miałem rację, zazdraszczają jednak, no, jedna zazdraszcza, ale zawsze
    stoi na posterunku z wyszczerbioną włócznią

    Co do wypisywania wartościowych postów to oddaję prym Tobie
    za to poniżej szczególnie ci sie należy

    Cytat Napisał woland1980
    Pamiętajcie, że Forum Muratora to takie specyficzne miejsce dla segmentu średniego opartego na projektach gotowych, typowych.Średniego w wielu aspektach, średni budżet, średni metraż, średnia jakość często. Forum w kilku dziedzinach i mnie pomogło, ale jeśli chodzi o wydawanie ciut większych pieniędzy trzeba zasięgnąć języka gdzie indziej, tu ludziska martwią się głównie ceną pustaka i jak dom na działce 500m kw postawić, a nie jak wydać 150tys. na "wieżę" z 2 głoscnikami..., salon odsłuchowy itp... To trochę jak szukanie tutaj wypowiedzi pod tytułem "Wybrać Porshe czy Ferrari, bo się waham.."
    rzeczywiście, nie ma to jak pozytywne myślenie


    Ps. Darcy, było nie wycinać, nikogo nie drażnisz, przynajmniej było sie z czego pośmiać
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    ... Znam takich ludzi, którzy zawsze muszą mieć ostatnie słowo.Szczególnie ich sobie cenię.

    Kiś się kotku w bagienku swoich grafomańskich wywodów. Mnie już starczy. Zostawiam uprzejmie Tobie ten wątek, byś mógł wszystkim na Muratorze udowadniać jaki to jesteś błyskotliwie pyskaty, wszechwiedzący i naj

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    ... Znam takich ludzi, którzy zawsze muszą mieć ostatnie słowo.Szczególnie ich sobie cenię.

    Kiś się kotku w bagienku swoich grafomańskich wywodów. Mnie już starczy. Zostawiam uprzejmie Tobie ten wątek, byś mógł wszystkim na Muratorze udowadniać jaki to jesteś błyskotliwie pyskaty, wszechwiedzący i naj
    Cóż za wspaniałomyślność "kotku"
    a do tego klasyczne odwrócenie kota ogonem "kotku"
    brawo "kotku"

    pozdr. kotek
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    [...]
    Forum w kilku dziedzinach i mnie pomogło, ale jeśli chodzi o wydawanie ciut większych pieniędzy trzeba zasięgnąć języka gdzie indziej[...]
    Jakie to szczęście, że nie muszę zasięgać języka, jak chcę wydać większą kaskę... Sama sobie z tym radzę doskonale



    PS. Oczywiście, że Ferrari

  12. #52

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Wow, woland1980, nie rozkręcaj się za bardzo
    strach pomyśleć co będzie, jak zaczniesz mruczeć
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Mruczeć, to już trzeba umieć
    Miauczeć to byle kociak potrafi

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    nie gadaj, zamiauczeć w STEREO to już coś

    woland1980, dlaczego temat się urwał
    piszcie
    myślę w następnej chacie coś pokombinować z tym temacie
    pewnie i tak wezmę fachofca, ale podszkolić się nieco nie zaszkodzi, choćby po to, żeby nie wciskał mi kitu
    pozdr.
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  16. #56

    Domyślnie

    KULKA - ładnieś to spreparowała
    Mnie już od czytania w uszach dudni, a co dopiero tam usiąść i posłuchać Już dźwięki i obrazy latają wokół głowy, a i każdy zakamarek domku tego doświadczyć może - o mój Boże !!!
    łał, super, świetnie, kullll, totalny odlot, ale niektórzy będą mieć "wypasy" nie to co inne "cieniasy".
    Pozdrawiam słuchajacych inaczej

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szagilla

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie surowo i kontrastowo

    A ja wpadłam na pomysł, żeby urządzić salon troszkę industrialne... starodawnie.... Kazałam mężowi podszlifowac parkiet i polakierować żeby był taki pozadrapywany, złuszczyłam rtroszke tynku, ale do tego wstawiłam meble bezowo, brązowe i zawiesiłam lustro w wielkiej rzeźbionej ramie... a wiecie co mój kochany mąż zrobił na końcu.... kupił nowy telewizor. I teraz ten nowoczesny LG, wiecie jakie one sa eleganckie itd, jest kontrastujacym elementem tam. Potem jeszcze wstawił duże czarne wazony równie błyszczace jak televizor. Na początku zrobiłam mu awanture, ale kurcze ten styl tez teraz mi sie podoba... widac najlepsze pomysły wychodzą z niekontrolowanych eksperymentów. Pozdrawiam

  18. #58
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Bratek
    Zamiast (oprócz) typowego routera do internetu daj PC-a z dużym dyskiem będziesz mógł muzykę i najczęściej oglądane filmy oglądać z dowolnego komputera w domu a nie tylko z salonu.
    Audiofile skrzywią się z odrazą ale to działa, nie niszczy płyt i nie wymaga grzebania w zbiorach. Córcia jest zachwycona - bajki się nie zacinają i wybiera je sobie z listy zamiast przetrząsać szufladę

    pozdrawiam

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony