dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wymiana podgrzewacza wody na zasobnik Junkersa - warto???

Domyślnie Wymiana podgrzewacza wody na zasobnik Junkersa - warto???

Witam,

Mam mały dylemat związany ze sposobem przygotowywania c.w.u. u mnie w domu. Kupiłem dom z zastaną instalacją składającą się z Junkers Eurostar (jednofunkcyjny, zawór trójdrożny) – nieużywana funkcja przygotowywania wody oraz podgrzewaczem wody o poj. 185 litrów (jakaś amerykańska produkcja). Do pieca można podłączyć zasobnik Junkersa o pojemności np. 75 litrów i sterować wodą poprzez piec. W tej chwili co i cwu działają całkowicie niezależnie.

Pytanie – czy warto zainwestować w zasobnik Junkersa i zrezygnować z oddzielnego podgrzewacza? Jak wygląda ekonomia w obu przypadkach (mieszkam jeszcze za krótko, żeby stwierdzić ile gazu zużywamy aktualnie).

To co chciałbym osiągnąć w kolejności ważności:

1) Komfort – non stop ciepła woda o zadanej temperaturze. Teraz zasobnik starcza na jedną dużą kąpiel i to tylko wtedy, gdy jest ustawiony na max (HOT)
    2) Jak najniższe koszty eksploatacji
    3) Ciśnienie wystarczające na porządny prysznic ze stałą (wysoką) temperaturą wody

Inwestycja to koszty rzędu 4 tys. – warto się bawić, czy kąpać się dalej w letniej wodzie

Proszę o opinie i pozdrawiam

Andrzej

Domyślnie

Nie ma idealnych rozwiązań, i trudno będzie idealnie spełnic wszystkie twoje wymagania.
    Zasobnik do kotła byłby lepszym rozwiązaniem bo odnośnie punktu 1 to nagrzewanie zasobnika przez kocioł było by dużo, dużo szybsze niz w podgrzewaczu, bo zasobnik zależnie od typu może mieć wężownicę o mocy 16, 18, 24kW a podgrzewacz ma palnik o mocy (przypuszczam bo nie znam typu) nie większej niż 5kW
    Podgrzewacz w przerwach pomiędzy grzaniem wychładza się z powodu ciągu kominowego - plus na korzyść zasobnika.

Koszt 4 tyś to chyba z montażem ( chciałbym tyle zainkasować ) ale serio
    możesz zastosować nieorginalny, ja np. często stosowałem firmy Galmet i za 150 litrów wężownica o mocy bodajże 16 czy 18 kW kupisz do 1000 zł do tego jeszcze czujnik temp zasobnika na jesieni płaciłem ok 120 zł
    Z montażem powinieneś zmieścić się w 2000zł

Najniższe koszty eksploatacji uzyskasz montując wannę na balkonie a słońce za darmo ogrzeje wodę
    Pozdrawiam

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach

Domyślnie

Dzięki. 4 tys to max z montażem. Myślę, że będzie kilka stówek taniej. Czy zasobnik nieoryginalny współpracuje z piecem Junkersa? Pewnie nie.
    Pozdrawiam
    Andrzej

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

Domyślnie

Trochę to dziwne że podgrzewacz gazowy o pojemności 185L nie wystarcza do jednej kąpieli
    Pierwszą rzeczą jaką radził bym zrobić to zaprosić do domu serwisanta celem gruntownego oczyszczenia i wyregulowania amerykańskiego ustrojstwa Ma on niewielką moc ale przy tej pojemności powinno pomóc
    Zamiana podgrzewacza na zasobnik do kotła gazowego z punktu widzenia zużycia gazu niewiele zmieni ale oczywiście że można i koszt powinien być znacznie mniejszy niż 4 k oczywiście do prawie każdego kotła gazowego jedno funkcyjnego można podłączyć dowolny zasobnik dostępny na rynku bez żadnego problemu
    Dla przykładu zasobnik Biawaru Quarto 150L powinien kosztować w granicach 1300zł
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm

Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia