dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie ŁĄCZENIE RUREK PODŁOGÓWKI

    Witam

    mam taki problem, byłem zmuszony do rozkucia wylewki, przy tej pracy została uszkodzona rura od ogrzewanuia podłowego (ROTH, przezroczysta) hydraulik powiedział że należy ją skrócić i dać złączkę zaciskową.

    Czy to jest w 100% pewne ?

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Tych rurek raczej się nie łaczy przy rozkładaniu instalacji. Ale jak trzeba, to istnieją złączki systemowe, które przeszły odpowiednie testy. Masz jakieś inne wyjście? Wymienisz tę płytę grzejną? Trzeba zrobić złączkę najlepiej i najstaranniej, jak się da. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze.
    Pozdrawiam Adam M.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Tych rurek raczej się nie łaczy przy rozkładaniu instalacji. Ale jak trzeba, to istnieją złączki systemowe, które przeszły odpowiednie testy. Masz jakieś inne wyjście? Wymienisz tę płytę grzejną? .
    musiałbym rozkyć wylewkę w wiatrołapie ,kotłowni i wc a tam mam juz wykonczone, tylko zastanawiam sie czy jest jakas "super" firma ktora produkuje "bardzo pewne" złączki, i czy lepsze są zakręcane czy zaciskane?

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Krótko - w skręcanych istnieje ryzyko błędu (np za mocno "przyłożysz się" do roboty), a w zaprasowywanych/zaciskanych nie ma tego stresu.
    Jeśli nie jestes pewien wytrzymałości korozyjnej połącznie włóż je w peszel lub lepiej w osłonę termokurczliwą.
    Na dzien dzisiejszy chyba tylko Rehau i Uponor daje gwarancje na złączki zatapiane w betonie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony