dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Budować czy nie budować?

    Od decyzji o budowie minęło trochę czasu. Realia zmieniły się totalnie na niekorzyść inwestorów. Frank spada, materiały drożeją, oprocentowanie kredytów w PLN rośnie. Jestem na etapie załatwiania kredytu, i często budzę się zlany potem, że nie podołam wyzwaniu. Na większy kredyt mnie nie stać. Podzielcie się czy też macie takie wątpliwości.

  2. #2

    Domyślnie

    Mialem i mam.
    A jaka masz pewnosc, ze za 1, 2, 3 lata sytuacja bedzie odwrotna, czyli ceny spadna? Ja postawilem na to, ze ceny beda zawsze rosly, wiec buduje mimo wzrostu cen.

  3. #3

    Domyślnie

    Wiesz, ja myślę, że to jest tak: po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie czy jeżeli coś się "zawali" to będziesz w stanie sprzedać dom i wrócić do sytuacji mieszkaniowej w jakiej jesteś teraz. To nie jest proste pytanie i odpowiedź zależy od Twojego podejścia do rzeczy materialnych. Jeżeli odpowiedź brzmi TAK (ale szczera!) to się nie przejmuj tylko działaj .
    Kolejna sprawa to szansa wcześniejszej spłaty kredytu i oczywiście wysokości raty w stosunku to Twoich zarobków. Uważam, że nie ma sensu się "zarzynać" i wszystkiego sobie odmawiać tylko poto żeby mieć dom. Może to zabrzmi trochę patetycznie, ale dom to naprawdę nie wszystko (przynajmniej dla mnie).
    Dla jasności - jeszcze go nie mam. Jestem na tym samym etapie co Ty
    Pozdrawiam,
    Gep

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar maanmy
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    budować !!!!!! zdecydowanie budować !!!!!!! . w mojej pipidówce ceny w bloku osiągnęły 3 tyś zł za m2 .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Jak najbardziej budować!!! Znajdź projekt niedużego domu, który można w przyszłości rozbudować, albo zostaw na później wykończenie poddasza, rozważnie szukaj materiałów - nie tam gdzie bliżej i wygodniej, tylko tam gdzie najtaniej... jest mimo wszystko trochę mozliwości zmniejszenia nakładów finansowych...

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę, że dylematy ma każdy. Trudno coś ci doradzić bez znajomości twojej sytuacji. Ja planowałam kupno dużego mieszkania, ale nic fajnego nie znalazłam, więc zbudowałam dom, nie bez wysiłku i wątpliwości. Pomyśl, jaką masz alternatywę. Zarzynać dla domu się nie warto. Materiały drożały zawsze, teraz szybciej i bardziej medialnie, ale też nie wszystkie w równym stopniu. Suporex na mój dom kosztował mnie w 2005r. ok 8 tys. zł, przy kosztach ogólnych 250 tys. Drożej wyszła kuchnia i łazienka, a tu raczej ceny znacznie nie wzrosły. A euro ma na koniec roku kosztować 3,6 zł (wg niektórych), bo spłyną fundusze unijne.
    Życzę trafnego wyboru

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie budować.

    Ja zacząłem w zeszłym roku, ale takie ceny i chamstwo w składach budowlanych jakie są teraz, to się w palę nie mieści.

    Gdyby nie rozgzrebana budowa i wpompowane kupę kasy, to nic bym teraz nie robił.

    Q.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony