dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zwrot VAT - czy ktoś już dostał kase?

    Witam,

    Pytanie moje brzmi jak się ma do tego rzeczywistość bo słyszałem,że można robić tylko odpisy zwrotu miedzy 7% a 22%,a na razie sama ustawa jest dopiero w podpisie i kasy jeszcze nie zwracają.
    Czy ktoś już może coś powiedzieć na ten temat z bardziej doświadczonych?
    Zamierzam zakupić jak najwiecej materiałów do konca tego roku i wybudować jak najwiecej z nich ale czy jeżeli złoże wniosek o zwrot to czy dostane kase ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam! Ja już dostałem, wniosek złożyłem pod koniec 2006r dwa razy musiałem sie pofatygowac do US jedną drobna fakture odrzucili i jeszcze pare rzeczy z innej, ogólnie jestem zadowolony kasa była na koncie pod koniec kwietnia.

  3. #3

    Domyślnie

    Rownież pod koniec 2006 złozyłem wizytę w US. Wszystko było Ok. Pieniadze dostałem pod koniec marca.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian253
    Witam! Ja już dostałem, wniosek złożyłem pod koniec 2006r dwa razy musiałem sie pofatygowac do US jedną drobna fakture odrzucili i jeszcze pare rzeczy z innej, ogólnie jestem zadowolony kasa była na koncie pod koniec kwietnia.
    Super!!! A czy kolega zbierał skrupulatnie lub czy może kazał na fakturach wpisywać te materiały wg. klasyfikacji PKWiU czy normalnie faktura VAT ,nazwa towaru i wszystko ?
    Chodzi mi o to jakie informacje mam zbierać przy zakupie aby nie było problemów później?

    Dzieki z góry.

  5. #5

    Domyślnie

    Czasami tylko sprawdzałem czy na fakturze jest nr PKWiU ale generalnie to brałem to co mi dali jeśli tego numeru nie ma to też można odliczyć mam siostre księgową i ona mnie rozlicza ja nie jestem tak całkiem wtajemniczony, pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian253
    Czasami tylko sprawdzałem czy na fakturze jest nr PKWiU ale generalnie to brałem to co mi dali jeśli tego numeru nie ma to też można odliczyć mam siostre księgową i ona mnie rozlicza ja nie jestem tak całkiem wtajemniczony, pozdrawiam
    Czyli nie muszę na mus brać kalsyfikacji. Dzięki. O to chodziło.
    Pozdrawiam,

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    Cytat Napisał Marian253
    Witam! Ja już dostałem, wniosek złożyłem pod koniec 2006r dwa razy musiałem sie pofatygowac do US jedną drobna fakture odrzucili i jeszcze pare rzeczy z innej, ogólnie jestem zadowolony kasa była na koncie pod koniec kwietnia.
    Super!!! A czy kolega zbierał skrupulatnie lub czy może kazał na fakturach wpisywać te materiały wg. klasyfikacji PKWiU czy normalnie faktura VAT ,nazwa towaru i wszystko ?
    Chodzi mi o to jakie informacje mam zbierać przy zakupie aby nie było problemów później?

    Dzieki z góry.
    klasyfikacji nie musi być ale jak jest to podobno można szybciej załatwić sprawę. Ja nie miałem klasyfikacji na dwa 3 lub cztery materiały. Zadzwoniłem do sprzedawcy i po uzyskaniu klasyfikacji wpisałem ją ręcznie na fakturze z odpowiednią adnotacją.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Cytat Napisał adam2007
    Cytat Napisał Marian253
    Witam! Ja już dostałem, wniosek złożyłem pod koniec 2006r dwa razy musiałem sie pofatygowac do US jedną drobna fakture odrzucili i jeszcze pare rzeczy z innej, ogólnie jestem zadowolony kasa była na koncie pod koniec kwietnia.
    Super!!! A czy kolega zbierał skrupulatnie lub czy może kazał na fakturach wpisywać te materiały wg. klasyfikacji PKWiU czy normalnie faktura VAT ,nazwa towaru i wszystko ?
    Chodzi mi o to jakie informacje mam zbierać przy zakupie aby nie było problemów później?

    Dzieki z góry.
    klasyfikacji nie musi być ale jak jest to podobno można szybciej załatwić sprawę. Ja nie miałem klasyfikacji na dwa 3 lub cztery materiały. Zadzwoniłem do sprzedawcy i po uzyskaniu klasyfikacji wpisałem ją ręcznie na fakturze z odpowiednią adnotacją.
    Ok, to nie problem ale jaką adnotację wpisałeś konkretnie na fakturze ? ( mam na mysli to ,aby US się do mnie nie przywalił ).

  9. #9

    Domyślnie

    A wyjasnijcie mi, sa jakiekolwiek specjalne druki do tego odliczenia?
    Jesli tak, to gdzie je moge znalezc?

  10. #10

    Domyślnie

    na częścnie materiałów nie mam faktur a na częśc jest. Czy składając tylko wybiurczo (budowa domu) nie będą kiedyś chcieli zobaczyc reszty??
    Budowa to nie wyścig - czasami trzeba jednak sprintować

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też dostałem po ok. 3 m-ach od złożenia...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtiW
    A wyjasnijcie mi, sa jakiekolwiek specjalne druki do tego odliczenia?
    Jesli tak, to gdzie je moge znalezc?
    Ze strony: http://www.podatki.pl/ można pobrać darmowy program do opracowania wniosku.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Dziękuję za link, sciągnę sobie program, jest o co powalczyć...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian253
    Witam! Ja już dostałem, wniosek złożyłem pod koniec 2006r dwa razy musiałem sie pofatygowac do US jedną drobna fakture odrzucili i jeszcze pare rzeczy z innej, ogólnie jestem zadowolony kasa była na koncie pod koniec kwietnia.
    gratuluje

    a skoro juz dostales to na pewno wiesz jak ma wygladac dokument okreslajacy stopien zaawansowania inwestycji bo przeciez musiales go zlozyc jako zalacznik
    podziel sie ta wiedza z potrzebujacymi
    plis

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karorka
    Cytat Napisał Marian253
    Witam! Ja już dostałem, wniosek złożyłem pod koniec 2006r dwa razy musiałem sie pofatygowac do US jedną drobna fakture odrzucili i jeszcze pare rzeczy z innej, ogólnie jestem zadowolony kasa była na koncie pod koniec kwietnia.
    gratuluje

    a skoro juz dostales to na pewno wiesz jak ma wygladac dokument okreslajacy stopien zaawansowania inwestycji bo przeciez musiales go zlozyc jako zalacznik
    podziel sie ta wiedza z potrzebujacymi
    plis

    Była nowelizacja ustawy i teraz jest niepotrzebny. Wniosek można składać raz w roku.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Cytat Napisał Karorka
    Cytat Napisał Marian253
    Witam! Ja już dostałem, wniosek złożyłem pod koniec 2006r dwa razy musiałem sie pofatygowac do US jedną drobna fakture odrzucili i jeszcze pare rzeczy z innej, ogólnie jestem zadowolony kasa była na koncie pod koniec kwietnia.
    gratuluje

    a skoro juz dostales to na pewno wiesz jak ma wygladac dokument okreslajacy stopien zaawansowania inwestycji bo przeciez musiales go zlozyc jako zalacznik
    podziel sie ta wiedza z potrzebujacymi
    plis

    Była nowelizacja ustawy i teraz jest niepotrzebny. Wniosek można składać raz w roku.
    dzieki

    jedna kloda usunieta

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony