dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego nie Ytong

    Cześć,

    Zakładam iz temat był już wielokrotnie omawiany, ale ja tym razem piszę w innym kontekście.

    W swoim projekcie mam przewidziane ściany z pustaków silikatowych, ale chyba wszyscy wiedza jaki jest problem z tym materiałem.
    Dlatego wybrałem się dzisiaj na Słowacje zobaczyć co i za ile da się kupić.

    Ko mojemu zdziwieniu łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie (<100 zł/M2) są pustaki Ytong, podczas gdy wszystkie inne materiały wykupywane są z miejsca, a ceramika jest niewiele tańsza od tej na składach w Polsce.

    Spytałem projektantki czy można zamienić silikaty Ytongiem - tutaj trochę trudno, wiąże się to z przeprojektowaniem konstrukcji , ale generalnie się da...

    I teraz pytanie: czy Waszym zdaniem są jakieś cechy Ytonga, które powodują iż mimo zbliżonej ceny nie jest masowo wykorzystywany do budowy ??? Jego izolacyjność jest lepsza od większości innych materiałów.....Slawek

  2. #2

    Domyślnie

    Przypuszczam ze zniechęca konieczność dokładnego układania bloczków na zaprawie. Znaleźć dobrych fachowców którzy to potrafią nie zużywając tony zaprawy jest bardzo ciężko. Większość z budujących ma nagrane drużyny nie specjalizujące się w Ytongu. ( Kolega kolegi itd) Przy budowie ściany jednowarstwowej jest to bardzo ważne .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Ko mojemu zdziwieniu łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie (<100 zł/M2) są pustaki Ytong

    jadę jadę na Słowację

    gdzie gdzie są te pustaki z pianobetonu/Ytongi



    wreszcie może zobaczę pustaka z pianobetonu,

    bo jeszcze się z takowymi nie spotkałem

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Pustak_%C5%9Bcienny

  4. #4

    Domyślnie

    Może chodzi aby były mniej materiałochłonne przy produkcji i przez to tańsze

  5. #5

    Domyślnie

    A tak bliżej - gdzie ten ytong? Może to nie był ytong...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zorka31
    A tak bliżej - gdzie ten ytong? Może to nie był ytong...
    W okolicach trsteny(przy granicy). P4-500PD w cenie 650 koron+19% VAT

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki, to chyba czeka mnie wycieczka krajoznawcza.. Ale nadziwić sie nie mogę, że u nas takie pustki, a tam jest i nikt tego nie sprowadza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony