dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 40
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 786
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    989
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie Komentarze do dziennika Kasi i Zubra

    Zapraszamy wszystkich do komentarzy

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    tu ms. z niedalekiej okolicy
    witam i wpisuję się jako pierwsza w komentarzach.

    Mogłabyś zamieścić link do projektu domu? Nazwa brzmi... ciepło i zachęcająco. Mam nadzieję, że odpowiednio został zaprojektowany.

    Zaglądaliście już na naszą mapkę?

    pozdrawiam i obiecuję, że będę zaglądać do dziennika.
    marta

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    989
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    Pomyłka, link jest w dzienniku

  4. #4

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Kasiu,
    jak się pomylisz lub rozmyślisz, zawsze jako autorka swojego postu możesz użyć funkcji ZMIEŃ. Otworzysz wtedy napisany i wysłany post. Możesz go edytować i wsyłać ponownie.
    Często myśli pędzą szybciej i palce na nadążają.

    Projekt prosty, bez zbędnych zadęć.
    Jak dom jest ustawiony względem stron swiata? Najlepiej, gdyby wejście było od północy lub wschodu.

    Parter:
    - bardzo mały przedsionek i chyba nie przewidziano żadnych drzwi między hollem i przedsionkiem. Może w projekcie są.
    - zastanawiam się do czego ma służyć okienko w łazience? Jeśli wychodzi na garaż, nie będzie z niego pożytku. Lepiej w tym miejscu zrobić np. ściankę z luksferów albo zlikwidować
    - osobiście zlikwidowałabym ścianę pomiędzy hollem a pokojem dziennym.
    - pomieszczenie gospodarcze nie jest duże. Część rzeczy pewnie wyląduje w garażu. A garaż też niewielki.

    Piętro:
    - skoro podnosicie ściankę kolankową dodajcie po parę centymetrów do każdej krokwi, żeby zamaskować podniesienie budynku.
    - strop żelbetowy ma mieć 12 cm. Pomieszczenia są dość niskie i jeśli zdecydujecie się na terivę, ucieknie Wam kolejne 12 cm. Na górze zawsze jest walka o każde pare centymetrów.
    - okno doświetlające schody - wprowadza bałagan na dachu - poza tym nie wiem, czy wygodne do mycia.
    - centralnie usytuowany kominek pozwoli na zamontowanie rozprowadzenia ciepłego powietrza.

    Zaleta tego projektu: pomieszczenie gospodarcze i łazienki blisko siebie. U mnie tak nie jest. Co z tego, że zdaje sobie z tego sprawę, skoro już się zdecydowałam.

    Takie mam przemyślenia na temat Waszego projektu. Nie rozpatrywałam w kategoriach ładny-brzydki tylko próbowałam przewidzieć funkcjonalność rozwiązań w przyszłym użytkowaniu.
    marta

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    989
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    Marto,
    Dzięki za przemyślenia, zawsze to dobrze jak ktoś spojrzy "świeżym okiem"

    Okna w łazience na dole oczywiście nie ma, to pozostałość po wersji bez garażu

    Drzwi między wiatrołapem a hallem zrobimy

    Z kolei ścianę między hallem a salonem też bym wyrzuciła tyle tylko, że jest to ściana nośna, tutaj natomiast na pewno nie będzie drzwi

    Akurat okienko na korytarz mi nie przeszkadza, wręcz podoba mi się takie doświetlenie

    A wejście mamy od wschodu, trochę przeraża mnie zachodni taras/teraz w mieszkaniu mam też zachodni i jest to prawdziwa patelnia latem, pocieszam się, że w naturze funkcjonuje się inaczej, tarasik będzie zadaszony i kilkadziesiąt metrów dalej mam ścianę lasu

    I na pewno nie zrezygnuję ze ściany między kuchnią i salonem / teraz mieszkam z aneksem kuchennym i to wiem na pewno -nigdy więcej!!!-chyba ,że salon ma 60m2 , a kuchnia 20m2/- tutajchcemy zrobić drzwi przesuwane
    i najchetniej te drzwi umieściłabym w ścianie właśnie, w takiej specjalnej kasecie, jeżeli ktoś ma doświadczenia z robienia takich drzwi w kontekście ściana nośna, albo uwagi za i przeciw-opinie mile widziane

    Siadomie też nie robiliśmy przejścia między garażem , a pomieszczeniem gospodarczym, wiem jak moi znajomi korzystają, a raczej nie korzystają z garażu, może kiedyś będziemy żałować, a może nie.

    A jeżeli chodi o strop to dzięki za uwagi, musimy to sobie przemyśleć

    Pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    widzę, że już się zapoznałaś z moimi uwagami.

    Osobiście nie przepadam za kuchniami otwartymi na salon i byłabym ostatnią osobą, która chciałaby Cię namówić do likwidacji ściany w kuchni.
    marta

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    989
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    O tej kuchni napisałam tak na wyrost.Po prostu wiele osób jak oglądało ten projekt sugerowało taką zmianę.

    Pozdrawiam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fidlos_Diablos

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    JA będę pilnie obserwował Wasze postępy. My też chcemy budować ciepły tyle, że bez garażu. Piszcie a my będziemy czytać i komentować.
    W kwestii tego odrolnienia - kiedy musi być a kiedy nie?? Jak grunt jest jako nieużytek i częściowo grunty orne? I ile taki papier kosztuje i gdzie go załatwić?
    Powodzenia i pozdrowienia
    "Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
    Blog
    Komentarze

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Hej, hej, Zuber macie interesantów, odpowiedzcie!

    W filiach naszego ukochanego starostwa jakoś idzie sprawniej z tymi pozwoleniami. Jak w Piasecznie dostaliśmy pozwolenie po trzech tygodniach, to przez następne trzy tygodnie nie mogłam się otrząsnąć, że tak szybko.

    Ruszajcie z budową!
    Życzę powodzenia!
    marta

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    I zaglądajcie częściej na naszą grupę.
    Naprawdę warto!
    marta

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    989
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    Fidlos Diablos


    Sama nie wiem o co chodzi z tym odrolnieniem, nam po prostu kazano dodatkowo dołączyć stosowny dokument, załatwialiśmy to w Starostwie w Piasecznie, najgorsze,że najpierw trzeba czekać na wydanie decyzji, a potem jeszcze na jej uprawomocnienie 14 dni.
    No a najbardziej kuriozalna jest treśś dokumentu jaki dostaliśmy.Cytuję:
    "Na podstawie przedłożonych do wniosku dokumentów oraz map glebowo-rolniczych ustalono,że grunty występujące na działce są pochodzenia mineralnego kl IVb.Grunty te nie wymagają zgody organu na ich wyłączenie z produkcji rolniczej"
    Dodam tylko,że działkę kupowaliśmy jako budowlaną, nie rolą, częściowo rolną, leśną itp.
    No ale co się nachodziliśmy i naczekaliśmy to nasze.

    Fajnie , że też budujecie Ciepłego.Mało osób , przynajmniej tutaj na forum stawia domy z tej pracowni, tym bardziej się cieszę.Też będziemy śledzić postępy.

    Marto

    Na forum zaglądam prawie codziennie, nawet dzisiaj usprawiedliwiałam się, że mało piszę,ale
    -niedawno sprzedaliśmy mieszkanie
    -musimy znaleźć coć na wynajem w okolicach budowy, bo dziecko już zapisane do szkoły, a nie chcemy przenosić biedaka po 10 razy
    -na razie nie możemy znależć, bo albo za drogo, albo beznadziejne warunki
    -został nam miesiąc do wyprowadzki
    -organizujemy budowę
    -mąż ma nienormowany czas pracy i bywa,że wszystko zostaje na mojej głowie
    i.t.d.
    Ale miło mi, że tu zaglądacie i wspieracie

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fidlos_Diablos

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Bo z tym odrolnieniem to zawsze taka tajemnicza rzecz. Nikt nie wie kiedy jest potrzebne. Nawet w muratorze w którym było o formalnościach budowlanych jest "przedłożyć zaświadczenie - jeśli potrzebne" no a kiedy potrzebne?. Chyba dla spokoju złożę papier, na wszelki wypadek.
    "Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
    Blog
    Komentarze

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Zubry ( Zubery ?) zobaczcie mieszkania w Jozefoslawiu tam są całe osiedla pod wynajem lub w Wodzicznej.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    989
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    Dzięki Czarek wczoraj wynajęliśmy dom kilometr od naszej budowy.W zasadzie za cenę mieszkania w Piasecznie.Jak sie przeprowadzimy i urządzimy / jakis czerwiec/zapraszamy na grilla /Prace Małe/
    Pozdrawiamy

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Zaproszenie przyjęte , my tez zapraszamy choć jeszcze nie mieszkamy. a jakis grill w najbliższej przyszłości na pewno bedzie.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł, mieszkać kilometr od budowy!

    Z odrolnieniem, a właściwie z wyłączeniem z produkcji rolnej ziemi pochodzenia nieorganicznego (tak jak w Twoim przypadku) to właściwie czysta formalność. Wystąpić trzeba i sprawa z definicji jest umorzona.

    W przypadku lepszej ziemi klasy botanizacyjnej I-III pochodzenia organicznego wyłączenie z produkcji rolnej dotyczy tylko obszaru zabudowy i zagospodarowania działki.
    marta

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam! Byliśmy o krok od budowania "Ciepłego", w końcu stanęło na parterowym, ale Ciepły nadal mi się podoba
    No i potwierdzam, że koszt wybudowania kanadyjczyka wcale nie jest mały, no ale coś za coś - jak wszystko robi firma budowlana, od fundamentów po wykończenie, to niestety nie ma na czym zaoszczędzić... Murowany budowany firmą pod klucz pewnie też byłby drogi
    Dajcie znać jak Wam się będzie mieszkać w wynajętym domku

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    989
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    a-gnieszka

    Nam dom niewiele większy/120m/dobra i solidna firma stawiająca kanadyjczyki pod Warszawą wyceniła ostatecznie na 360 tys..Dlatego zrezygnowaliśmy.Wyszło nam ,że Ciepły będzie tańszy.Ale jak będzie ostatecznie /przestajemy panować nad cenami/zobaczymy.

    Marto
    W przyszłości zapraszamy na zwiedzanie Prac Małych i Marylki.Znajomi się śmieją, że tak nam się spodoba w wynajmowanym domu, że nie będzie nam się chciało budować.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar radekkamila
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    witam! bardzo ladny ten wasz domek!! my tez myslelismy nad budowa domu w podobnej bryle z prostym 2-spadowym dachem ale ostatecznie zostalo postawione na "Kastora"...zupelnie inny typ domu. mamy nadzieje ze wam sie wszystko ulozy z budowa i w ogole...
    dom bardzo ladnie sie prezentuje na zdjeciu, jako juz nie projekt lecz gotowy "prawdziwy" budynek. powodzenia!!!!

Strona 1 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony