dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 26
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 520
  1. #41

    Domyślnie

    Dudniczenko, z tego co wiem, to filtr GA z www.aqvasystem.com.pl działa do 8 mg/L zawartości żelaza w wodzie, także układ dwustopniowy może nie będzie potrzebny?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    Dudniczenko, z tego co wiem, to filtr GA z www.aqvasystem.com.pl działa do 8 mg/L zawartości żelaza w wodzie, także układ dwustopniowy może nie będzie potrzebny?
    poniżej ich oferta na moje parametry wody (może komuś przybliży temat)

    Po otrzymaniu i przeanalizowaniu wyników badania wody proponuję następujące rozwiązanie: zamontowanie filtra GA.011 z dolomitem prażonym dla podniesienia odczynu pH wody, ponieważ dla usunięcia manganu z wody odczyn wody musi wynosić pH>7,5. Ze względu na dużą zawartość manganu, który jest najtrudniejszym pierwiastkiem do usunięcia, jako drugi stopień uzdatniania proponuje zainstalowanie filtra GA SD 1354 R z naturalnymi rudami manganu.

    Filtr GA.011 do odżelaziania i odmanganiania wody zamontowany przed hydroforem o wydajności 1,8 m3/h (30 l/min) na złożach naturalnych:
    ►trzech warstwach dolomitu - każda z nich o innej granulacji,
    ►jednej warstwie piasku kwarcowego.
    Ze względu na znaczne ilości związków manganu w wodzie należy do filtra dodać warstwę naturalnych rud manganu oraz w przypadku niskiego odczynu wody warstwę dolomitu prażonego, gdyż uzdatnienie wody ze związków manganu wymaga pH >7,5.
    Filtr GA.011 jest kompletnie uzbrojony, posiada również mosiężną dyszę do napowietrzania wody z regulacją ilości powietrza.
    Jeżeli złoże filtracyjne jest w porę płukane - nie ma potrzeby jego wymiany - brak więc kosztów eksploatacji filtra.
    Filtr jest urządzeniem prostym. Obsługa filtra jest możliwa dla każdego. Polega jedynie na przestawieniu zaworów przelotowych. Płukanie odbywa się odwrotnym strumieniem wody i trwa ok. 10 minut.
    Filtr należy wypłukać, jeżeli różnica między jego manometrami wyniesie 0,5 atn. - wskaźnik częstotliwości płukania złoża (oporu).
    Ilość wód popłucznych z filtra wyniesie ok. 220 l wody przy regularnym jego płukaniu. Wodę z płukania można odprowadzić wężem w dowolne miejsce.
    Oszczędność wód popłucznych jest dużą zaletą filtra GA.011 w stosunku do innych rozwiązań filtracyjnych.
    Filtr GA.011 można wykorzystywać do podlewania ogrodu, mycia samochodów, gdyż złoże w nim nie zużywa się.

    Filtr GA.SD1354R - o wydajności 1,5m³/h, montowany za hydroforem. Wykonany jest jako zbiornik cylindryczny z żywicy kompozytowej, wyposażony w otwór 2 1/2" do umocowania zewnętrznego osprzętu filtra. Filtr pracuje w dwóch podstawowych cyklach:
    -filtracja
    -płukanie (regeneracja) złoża.
    Obsługa filtra GA.SD1354R jest prosta i możliwa dla każdego. Pracą sterują kulowe zawory przelotowe.
    Płukanie odbywa się w odwrotnym kierunku jak filtrowanie.

    Ceny netto kształtują się następująco
    Filtr GA.011 kompletnie uzbrojony + dysza do napowietrzania wody + złoże kwarcowo-dolomitowe - 3900,00 zł
    Dolomit prażony - 200,00 zł
    Filtr SD1354R - 2400,00 zł
    Naturalne rudy manganu - 470,00 zł
    Transport - koszt zależy od tego, jaką firmą kurierską zostaną wysłane filtry.
    Do podanych cen netto, należy doliczyć podatek VAT.

  3. #43

    Domyślnie

    skontaktuj się jeszcze z nimi: www.otago.com.pl

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Właśnie jestem w przededniu zakupu pompy i zbiornika na wodę .
    Mam do wyboru przeponowy i tradycyjny - ocynkowany .
    Niestety badania wody jeszcze nie robiłem .
    Jednak od sąsiadów wiem , że woda w naszej okolicy jest zażelaziona i zamanganiona . Należy więc ją uzdatniać .
    Po przeczytaniu tego wątku doszedłem do wniosku , że tańsze uzdatnaianie jest z tzw mapowietrzaniem , a do tego wskazany jest duży 200-300 l zbiornik ocynkowany .
    Na taki chyba powinienem się zdecydować - czy dobrze myślę ??
    No i jeszcze jedno pytanie : gdzie i jak przewidzieć podłączenie złoża filtracyjnego ( chwilowo , ze względów finansowych nie będę uzdatniał ) tak , abym w przyszłości nie musiał przerabiać instalacji wodnej ?

  5. #45

    Domyślnie

    Może mi coś poradzicie?
    Wodociąg ok.100m od działki a woda w studni (14m):
    żelazo-16mg/l, amoniak-2,4mg/l, mangan-3,1mg/l, twardość, ph, azotyny, azotany w normie.

  6. #46

    Domyślnie

    wicekK napisał:
    Właśnie jestem w przededniu zakupu pompy i zbiornika na wodę .
    Mam do wyboru przeponowy i tradycyjny - ocynkowany .
    Niestety badania wody jeszcze nie robiłem .
    Jednak od sąsiadów wiem , że woda w naszej okolicy jest zażelaziona i zamanganiona . Należy więc ją uzdatniać .
    Po przeczytaniu tego wątku doszedłem do wniosku , że tańsze uzdatnaianie jest z tzw mapowietrzaniem , a do tego wskazany jest duży 200-300 l zbiornik ocynkowany .
    Na taki chyba powinienem się zdecydować - czy dobrze myślę ??
    No i jeszcze jedno pytanie : gdzie i jak przewidzieć podłączenie złoża filtracyjnego ( chwilowo , ze względów finansowych nie będę uzdatniał ) tak , abym w przyszłości nie musiał przerabiać instalacji wodnej ?
    dobrze myślisz o tym zbiorniku - hydroforze ocynkowanym.
    Musi taki być, bo na przeponowym nie pójdzie.
    Filtr kupiłem stąd: www.otago.com.pl

    daga75, bardzo dużo masz tego żelaza.
    Skontaktuj się z tymi firmami co piszę w tym wątku, to Ci może coś doradzą.

    Ja u siebie na dniach będę to wszystko podpinał.

  7. #47

    Domyślnie

    Dzięki, spróbuję.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Właśnie myślałem o nich , ewentualnie o http://www.aqvasystem.com.pl/firma.html .
    Muszę tylko z nimi porozmawiać o sposobie przygotowania podejść - tak , aby potem nic nie przerabiać .

  9. #49

    Domyślnie

    tak, tylko pani G. właścicielka firmy Aqvasystem wali straszne ceny za swoje filtry. Marżę to ma kilkaset procent. Na moje liczne rozmowy telefoniczne i pytania min. dlaczego jest tak wysoka cena w porównaniu np. z firmą Otago, nie dała jasnej, logicznej i merytorycznej odpowiedzi.
    Takie same filtry posiada firma Otago i kilku moich znajomych użytkuje je i są zadowoleni.
    W tych filtrach nie ma żadnej filozofii. Porostu do zbiornika stalowego wsypujemy po kolei odpowiedniej granulacji kruszywa i piaski co tworzy odpowiednie złoże i trzeba tylko pamiętać o okresowym płukanu tego złoża.
    Złoże jego skład i granulacja dobierane jest w oparciu o wyniki badania wody, a przede wszystkim zawartości żelaza i manganu.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Czyli jak zwykle - nie zawsze cena musi odzwierciedlać jakość .
    Dzięki za sugestie - filtry z Otago z pewnością będę brał pod uwagę .

  11. #51

    Domyślnie

    Ja mam taka sytuacje. woda , zelazo, mangan. Pompa głebinowa zbiornik ocynkowany 300l. Ale podłączona jest instalacja do podlewania ogrodu. I chyba nie ma idei oczyszczanie tej wody.A wiec filtr musiałby być za zbiornikiem. Czy tak może być.j
    Pozdrawiam

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wigo

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Re: polecam firmę wigo katowice

    Cytat Napisał dawwwid
    Zadzwoń do firmy EPURO i zaproponują coś konkretnego.
    Stacje EPURO sprzedawane są także po logo Bimsa i Viessmanna
    ja kupilem zmiekczacz w WIGO Katowice.
    profesjonalnie doradzili co bedzie dla mnie najlepsze. wystarczylo, ze wyslalem do nich badania wody. www.tapworks.eu lub http://sklep.osmoza.pl

  13. #53

    Domyślnie

    wigo napisał:
    ja kupilem zmiekczacz w WIGO Katowice.
    profesjonalnie doradzili co bedzie dla mnie najlepsze. wystarczylo, ze wyslalem do nich badania wody. www.tapworks.eu lub http://sklep.osmoza.pl
    wszystkie te odżelaziacze są kompaktowe działają na zasadzie dosypywania chemii w postaci nadmanganianu potasu do wody.
    Na początku nie znając tematu też chciałem je kupić i zastosować u siebie.
    Ale doszedłem do wniosku, że chemii do własnej wody nie będę stosował.
    Wybrałem i kupiłem odżelaziacz oparty na złożu naturalnym.
    I polecam tylko taki.
    Ale każdy ma swój rozum i wybierze taki jaki uzna za stosowny.

    A poza tym żaden filtr kompaktowy nie zbije tak wysokiej ilości żelaza co niektórzy posiadają.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Byłem w Otago , porozmawiałem , pooglądałem , nabyłem napowietrzacz ( nawet już jest przykręcony do zbiornika 300 l) , przygotowałem podejścia .
    Filtr w późniejszym terminie .
    Dzięki VIP Jacek za sugestie .
    A nadmanganianu potasu to se za darmo mogę co jakiś czas szczyptę do studni nasypać - tylko po co .Też stawiam na złoże naturalne .

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    Ja u siebie na dniach będę to wszystko podpinał.
    na co ostatecznie się zdecydowałeś?
    też wysłałem zapytanie do otago, ponieważ aquasystem był nie do przełknięcia przy moich parametrach wody
    Fe 4,4 mg/dm3
    Mn 1,0 mg/dm3

  16. #56

    Domyślnie

    tak jak pisałem, już dawno kupiłem odżelaziacz z firmy Otago z Waw-y.
    Jeszcze nie użytkuje.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    tak jak pisałem, już dawno kupiłem odżelaziacz z firmy Otago z Waw-y.
    Jeszcze nie użytkuje.
    odżelaziacz może wyglądać jak gaśnica a może być jak spory boiler
    zamieść fotkę lub podaj link abym miał pojęcie o czym piszesz

  18. #58

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    www.otago.com.pl
    otago ma kilka różnych modeli
    na jaki Ty się zdecydowałeś, na jakie parametry wody i za ile?

  20. #60

    Domyślnie

    no muszę przyznać, że oferta otago jest interesująca
    konkretny tzn z dużym złożem odżelaziacz/odmanganiacz kosztuje 1.500 netto
    konkurencja oferowała komplet za ponad 6.000
    prawdopodobnie podpisze z nimi umowę
    machina wygląda tak

Strona 3 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony