dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak poradzic sobie z duza powierzchnia ogrodu?

    Witam wszystkich,
    czy ktos pomoze mi rozwiazac problem i podpowie jak stworzyc lake kwiatowa (alternetywe dla trawnika). Przy domu letniskowym na wsi mam do zagospodarowania ok 5 tys m kw bylego pola.Teraz juz zaroslo wszelkim chwastem.Jestem typowym mieszczuchem wiec pracowalem jak umialem.Posadzilem zywoplot wzdluz plotow, kilkadziesiat drzewek, troche klombikow, skalniakow itp. Wszystko ladnie pieknie,ale to kropla w morzy potrzeb.Ugory jak straszyly tak strasza.Zaczalem tworzyc trawnik,ale to bylo dobre na 300 m kw, juz nie nadazam go pielegnowac,a jednak przebywam tam tylko w sezonie. Kiedys w muratorze widzialem rozwiazanie- laka kwiatowa,ale nie moge znalezc tego numeru.Kto pomoze? Chce zagospodarowac ok 3-4 tys m2 dywanem z kwiatow,gdzie bedzie ladnie,kolorowo a zarazem bez koniecznosci bardzo intensywnej pielegnacji.Jak sie do tego zabrac, jakie kwiaty, kiedy i jak to zrobic?
    Serdecznie dziekuje za wszelkie porady.
    m-a

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Dam Ci adres producenta nasion - mieszanki łąki kwietnej.Cena 40 zł/50g. + 7 zł przesyłka.Wysiew z gęstością 1g/ 1metr2..Do koszenia 1-2 razy w roku. Powodzenia
    Łukasz Łuczaj , Rzepnik, 38-473 Łęki
    tel- 0-13 438-57-92
    mail- [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie roziązanie, które proponuje Magnolia jest bardzo dobre, ale bardzo drogie (to koszt kilku tysięcy złotych). Ja miałem do zagospodarowania 1,5 ha i zrobiłem tak, że na części jest sad, na części las, część zagospodarowałem pod ogród, na kilku arach wykopałem staw, a na pozostałej części (6 - 7 tys. m2) posiałem trawę. Kupiłem ją w centrali nasiennej, zwykła trawa łąkowa, koszt zakupu na moją pow. to dwieście - trzysta zł. Znajomy rolnik kosił już kilka razy (gratis) i zabierał sobie trawę, a łąka robi się coraz ładniejsza, jest sporo kwiatów. W przyszłości mają się na niej paść konie.
    Pozdrawiam Krzysztof.

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza u magnolii oprócz ceny nasion!!!!
    Generalnie to najlepszy pomysł i nie taki znowu drogi.Poszukaj firm w necie handlujących nasionami traw-maja w swojej ofercie nasiona o których wspomina magnolia z tą tylko różnicą że cena jest zupełnie inna.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Rzeczywiście cena spora. Ja jednak znałam tylko ten adres i ta cenę. Fajnie jeśli są inne, tańsze.Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Można przecież kupić jedną paczkę nasion u Łuczaja, wysiać a w czasie gdy łąka przekwitnie zebrać nasiona i mieć dużo większą ilość lub zbierać nasiona na okolicznych łakach.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Ja na swoich hektarach sadzę las w taki sposób by odgrodzić się od otoczenia i przy okazji powstrzymać wiatr. Mam też oczywiście sad.

  8. #8

    Domyślnie

    Anglicy byliby szczęśliwi mając taką łąkę u siebie.
    Ja proponuję ogrodzić część uzytkową ogrodu, ale tak by powstala taka brama -wrota prowadzące na łąkę. Myślę, że można by było uzyskać ciekawy efekt. Oczywiście, aby łąka dobrze wyglądała trzeba zaprzyjaźnić się z jakimś rolikiem z kosiarką.
    Powodzenia

  9. #9

    Domyślnie

    Las to bardzo rozsądne rozwiązanie....łąka choć bardzo urokliwa wymaga więcej pracy
    Justa

  10. #10

    Domyślnie

    Ludzie którzy mają duży ogród nie zawsze mają czas żeby go np. regularnie podlewać ... polecam rozważenie zainstalowania systemu tryskaczy sterowanego automatyką

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    Tomasz W.
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony