dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Witam
    Jak zwykle temat okien lub okolookienny.Zastanawiam sie, czy w swoich nowych oknach(ktorych jeszcze nie wybralem-czekam w dalszym ciagu na opinie urzytkownikow okien f. VIDOK i nie moge sie doczekac, pewnie sie sparzyli albo jest to jakas tajemnica), ale do rzeczy-zastanawiam sie czy zamowic okna z wywietrznikami.A problem wzial sie stad, ze moj sasiad, mieszkajacy w podobnym domu jak ja(wybudowany ok. 15 lat temu), zamontowal w zeszlym roku okna(pcv) no i teraz narzeka, ze ma wszedzie wilgoc.Zauwazylem , ze okna ma czesto uchylone, korzysta tez z mikrouchylu.Nie wiem jak z ogrzewaniem, ale mysle, ze w zimnym domu nie siedzi.Jak pisalem wczesniej jest to dom zbudowany w nienajnowszej technologji wiec przewody wentylacyjne sa tylko w pionie kuchenno-lazienkowym.
    I stad wynika moj dylemat, czy mikrouchyl to za malo, czy lepszym rozwiazaniem jest dodatkowe zainstalowanie wywietrznikow, zwlaszcza w pomieszczeniach gdzie brak wentylacji grawitacyjnej.A jesli wywietrzniki okienne, to jakie, gdzie montowane(podobno sa rozne typy i sposoby montazu).
    Licze na pomoc
    spiotr

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Mikrowentylacja to faktycznie za mało. Gdzieś widziałem obliczenia, które pokazywały, że nie wystarcza na żądaną wymianę powietrza w pomieszczeniach. A może to był tekst sponsorowany?
    Wejdź na stronę Aereco - oni mogą zrobić Ci bezpłatny projekt. Do mnie odezwali się następnego dnia, ale ja teraz nie miałem czasu ciągnąć sprawy.

  3. #3

    Domyślnie

    Nawiewniki f. Aereco-fajna sprawa, ale troche kosztuja. Zwlaszcza, ze chyba trzeba by bylo zastosowac caly system(kratki wyciagowe itd).A mnie chodzi o "zwykle" wywietrzniki okienne.Czy jest sens montowania ich w oknach, czy spelniaja swoja role, czy ta droga nie ma zbyt duzych strat ciepla.
    spiotr

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Co to znaczy zwyke wywietrzniki?Jezeli chcesz prawidlowo wentylowac dom to niestety potrzebny jest nawiew i wyciag powietrza z pomieszczen.wyciag grawitacyjnymi kanalami,lub mechaniczny, a nawiew-aereko dobry pomysl.Sa jeszcze inne rodzaje nawiewnikow np.na zasadzie roznicy cisnien.Jezeli zamontujesz sam nawiewnik to efektu nie bedzie. Mozna jeszcze zastosowac wentylacje nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepla,ale to jest troche drozsza sprawa.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Jak jest nawiew to musi byc wywiew. Wczesniej byly to nieszczelnosci okienne i drzwiowe, teraz regulowane otwory nawiewne w scianie i wywiew górą.

  6. #6

    Domyślnie

    Piszac o "zwyklych nawiewnikach" mysle o takich, ktore nie maja zadnego sterowania(np w aereco-higrosterowaniw).W ofertach firm produkujacych okna sa wywietrzniki wcenie 20-40zl, sa to chyba zwykle nawiewniki, gdzie regulacja nawiewu jest czysto mechaniczna.Naw. aereco, z tego co widzialem w internecie koszt. ok. 150zl.
    Moj dylemat polega na tym, czy zamontowaniw takich zwyklych (tanich) nawiew. jest dobrym rozwiazaniem.Mam oczywiscie kratki wyciagowe(went. grawitacyjna) ale tylko w kuchni i lazienkach.
    spiotr

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Nie zstanawiaj . Nawiewniki są potrzebne .
    Ja sam rozpatruję zakup drewnianych okien z
    wywietrznikami , a co dopiero pzy PCV , które
    są szczelniejsze. Nawiew jest potrzebny do
    wentylacji, kominka, itd. Uważam, że najlepsze
    są nawiewy zamontowane w górnej części skrzydła
    i działające na ręcznej zasadzie ON/OFF.Kurtyna
    powietrza nie pozwala na kondensację pary wodnej
    na szybach. ZIBI

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Musisz miec nawiew. Przed wojna robilo sie zetowki pod oknami, teraz niektorzy do tego wracaja, moze byc nawiew okragly ponad nadprozem i stropem z regulowana ocieplonymi zaluzjami.

  9. #9

    Domyślnie

    Pitbull, a masz jakies doswiadczenia albo info o ogrzewaniu nadmuchowym? Bo to przeciez dwa w jednym: ogrzewanie i wentylacja od razu. Jakos w Polsce nie chce sie przyjac, ale jak ogladalem np. niemieckie oferty domow gotowych to tam nic innego juz nie instaluja. Znalazlem troche na ten temat w watku "ogrzewanie nadmuchowe" i mnie podbudowalo, sa bardzo pochlebne opinie. Mocno sie zastanawiam nad zainstalowaniem u siebie takiego systemu.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    A ja mam do was pytanie czy w istniejących oknach, najlepiej w skrzydle u góry można zamontować jakiś regulowany nawiewnik, czy to okrągły czy prostokątny - ustawiany ręcznie, ale z jakimś labiryntem by hałas się nieprzedostawał. Widzieliście coś takiego ???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony