dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Ogrodzenie

  1. #1

    Domyślnie

    Na wiosnę zaczynam budowę swego wymarzonego domu. Działka położona jest za miastem a w pobliżu stoi jak na razie tylko jeden dom. Moje obawy związne są z kradzieżami, dlatego też zdecydowałem się na ogrodzenie. Nie prowizorka bo nie stać mnie na wykonywanie ogrodzenia dwukrotnie tylko od razu docelowe.
    Czy zaczynał ktoś z was od "końca".
    Czy podczas budowy nie uszkodzi się zbyt poważnie, czy dojazd samochodów z materiałami budowalnymi nie będzie utrudniony i co najważniejsze, czy jest to w miarę skuteczna walka ze złodziejami.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Mam podobne warunki.Dzialka przy lesie,sąsiednie bud ok 100m.W ub roku postawilem ogrodz z siatki powlekanej wys 180 na slupkach met i to jest docelowe,natomiast bramę wjazd prowzoryczną mam w innym m-scu ze względu na transp mat.Jestem z tego rozwiązania zadowolony,wprawdzie rozpruto siatkę w jednym miiejscu,ale uważam,że byle łajza nie przyjdzie.Leżą deski poszalunk.bloczki itp i to nie ginie,a bez ogrodz napewno byloby pusto.

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie ma sensu pakować się w ogrodzenie docelowe. Podczas budowy będą somochody z betonem, cegłą itd. Mogą one uszkodzić jakiś element ogrodzenia. Natomiast co do złodzieja - jeżeli ma okraść to i tak okradnie. Żadne ogrodzenie go nie zatrzyma.

    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Robienie ogrodzenia docelowego przed fundamentami - super pomysł jak ktoś ma kupę kasy i pewnośc dokonczenia budowy w założonym terminie.
    Znam taką rodzinkę, która wystawiła wspaniałe ogrodzenie z kamienia i metalu /kosztowało chyba z dużą bańkę/ potem zrobili fundamenty, kolumny /styl pomiędzy dworkiem polskim a minaretem/ i zakończyli budowanie na więźbie dachowej. Skończyła się kasa. Od dwóch lat nic na budowie się nie dzieje, oni spłacają kredyt, mieszkają w wynajętym mieszkaniu.
    Majka

  5. #5

    Domyślnie

    Grzesiu - mogę zgodzić się z opinią, że jak ma ukraść to i tak ukradnie, ale chodzi mi o jedną podstawową kwestię, np. nie zostawię cegły klinkierowej na polu bo zginie w jeden wieczór a za ogrodzeniem na 180cm będzie bardziej bezpieczna. Nie chcę ułatwiać złodzieją i dlatego zdecydowałem już, że najpierw ogrodzę teren, aby nie kusiło. ?tak samo jak z samochodami - który samochód szybciej zginie - ten co ma otwarte drzwi, czy ten co ma zamknięte?

    Majka - zgadzam się, że szkoda kasy na ogrodzenie, jeśli nie ma się juz domu, ale po pierwsze to ogrodzenie to nie majątek, choć nie mało /około 3000zł/ a po drugie ogrodzenie traktuję jak ubezpieczenie budowy - można tego nie robić a i mozna wszystko stracić.

    Interesuje mnie kwestia dewastacji ogrodzenia podczas budowy domu. Czy można je uchronić przed zniszczeniem - pytam osoby, kóre budowały dom mając już ogrodzenie. Mam działkę o wym. 22x23 około 500m2, więc czy to nie zamało aby mogły wjechać samochody z materiałami.
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Jasne ze mozna tylko trzeba caly czas byc, zwlaszcza przy wjezdzie i rozladunku materialow budowlanych. Samemu ustawiac robotnikow i przewidywac co sie stanie, jesli .... itd.

  7. #7

    Domyślnie

    Ogrodzenie na działce tych rozmiarów znakomicie utrudni prace (składowanie, rozładunek itp), a prawdopodobieństwo, że nie ulegnie uszkodzeniu wynosi prawie 0. Mimo wszystko warto ogrodzić plac budowy. Przepraszam, że nie pocieszam, ale takie są realia. Mimo wszystko, życzę powodzenia.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Tam raczej samochody nie wjadą, chyba że mogą wyjechać z drugiej strony. Rozplanuj sobie składanie materiałów przez płot (hurtownie mają samochody z HDS'em), oduwany płot na przywiezienie piasku, itp. Uważam, że siatka na byle jakich słupkach jest najlepszym rozwiązaniem. Jak Ci uszkodzą płot, to wydasz na naprawę więcej niż na tą siatkę.

  9. #9

    Domyślnie

    Kodi - chodziło mi ogrodzenie docelowe. Co do prowizorki to musisz ją zrobić. Jednym słowem musisz zabezpieczyć teren budowy. Jest to wymóg prawny. Jeżeli tego nie zrobisz, a niedaj Boże spadał by cegła na dziecko to niestety będą nieprzyjemnności.

    Czy można uchronić przed zniszczeniem.
    Można, sam mam działkę 17,5x35. Najważniejsze to trzeba zrobić szeroką bramę dla dużych samochodów. Moja brama miała 6m.

  10. #10

    Domyślnie

    Jestem za ogrodzeniem docelowym. Jesli dzialka jest tak mala to ja bym zastosowal ogrodzenie wykonczone z trzech stron, a od strony frontowej niedokonczone. Przypuscmy, ze ma to byc ogrodzenie ze slupkow murowanych miedzy ktorymi biegnie drabinka drewniana na ksztaltownikach metalowych nad podmurowka. W takiej sytuacji zamiast slupkow murowanych dalbym metalowe rury lub rowniez ksztaltowniki przymocowane na klodki u dolu do ksztaltownikow wmurowanych w fundament. W razie transportu odkluczasz iles klodek i kladziesz sztachete po sztachecie. Na koniec oburowujemy slupki pionowe i ukladamy podmurowke. Co o tym myslisz?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Zanim postawisz ogrodzenie dobrze przemysl czy nie bedzie przeszkadzalo w pracach. U mnie pompa ledwo siegnela konca law
    a jak bedzie ze stropem przekonam sie niedlugo. No i musielismy przywiezc sporo piachu do zasypania wykopu i to, ze mam dostep do domu z kazdej strony bardzo pomoglo. Na nasze szczescie nic nie zginelo i mam nadzieje, ze tak zostanie.
    Pozdrawiam
    ewa

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Na nasze szczescie nic nie zginelo i mam nadzieje, ze tak zostanie.
    Ewo zycze aby tak zawsz bylo. Ale... U znajomego bylo gorzej. Ogrodzenie z siatki, dom na wykonczeniu. 14 wlaman. I tak dobrze ze siatki nie zwineli. W biedniejszych okolicach i to potrafi zginac. Ja sie zdecyduje na ogrodzenie docelowe. Najwyzej obije deskami murowane slupki, zeby nie obdrapali, nie zaplamili itd.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Zgadzam się z Grzesiem. Potrzebna jest szeroka brama prowizoryczna, którą dokończysz później. U mnie tak jest, ale też mam na tyle dużą działkę, że z każdej strony do domu się dostaniesz, nawet ciężkim sprzętem.

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za wypowiedzi, skorzystam na pewno.
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    To co pisze RafaelS jest OK w temacie docelowego ogrodzenia z 3 stron (o ile tam nic Ci nie będzie chciało podjeżdżać - grucha, piasek). Z przodu dałbym po prostu siatkę. U mnie mam brane i 2 odhaczone części siatki. Jak było trzeba to zwijałem, a raz nawet wykopałem jeden słupek.

  16. #16

    Domyślnie

    a jakie robicie ogrodzenia ja planuję siatke w miejscu mnie reprezentacyjnym ale nie wiem jaką zrobić podmurówkę jak głeboko i jak szeroko. Będe wdzięczny za informacje
    Andrzej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony