dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Ścieki w kanale burzowym

    Mieszkańcy ulicy przy ktorej sie buduję, odprowadzaja ścieki do kanału burzowego (wszystko jest legalne). Pech chce, że akurat przy mojej działce jest kratka deszczowa. Od pewnego czasu potwornie z niej śmierdzi.
    Co poradzicie, co moge zrobić, do kogo się udać???

    Nie może byc przecież tak, że jeden ma wygode i ścieki w kanalizacji, a drugi nie może na podworku posiedzieć bo śmierdzi okropnie.

  2. #2

    Domyślnie

    JAK MOŻE BYĆ LEGALNE ODPROWADZENIE ŚCIEKÓW DO KANAŁU BURZOWEGO??!!
    (Specjalnie pisałem dużymi bo w głowie mi sie to nie mieśći)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    JAK MOŻE BYĆ LEGALNE ODPROWADZENIE ŚCIEKÓW DO KANAŁU BURZOWEGO??!!
    (Specjalnie pisałem dużymi bo w głowie mi sie to nie mieśći)
    dobrze, że nie ja zacząłem

    złamałem tipsa - gdzie mam interweniować? u rodziców, księdza, kochanka, Tubisi? GDZIE?!!!!

    aha - dodam, że kanaliza jest własnością...., umowy podpisane z..., a właścicielem jest....
    po zapachu i organoleptycznie poznaję, że kupa należy do...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    najbardziej razi mnie ta NIESPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA......

    jeden łamie prawo i ma wygode a drugi łamie prawo i mu smierdzi I nie może być tak...

    leże na podłodze ze smiechu.......

    Grisza podpowiem Ci: idz do ochrony środowiska albo do Zakładu Kanalizacji i powiedz że smierdzi oni uwierz mi w mig rozwiążą Twoj problem. A potem wyprowadzaj sie z ulicy bo sąsiedzi jajeczkami domek Ci obrzucą

  5. #5

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    JAK MOŻE BYĆ LEGALNE ODPROWADZENIE ŚCIEKÓW DO KANAŁU BURZOWEGO??!!
    (Specjalnie pisałem dużymi bo w głowie mi sie to nie mieśći)
    Nie wiem czy nadal to obowiązuje, ale kiedyś istniało pojęcie "kanalizacja ogólnospławna", znaczy taka, do której można było wrzucić i ścieki i deszczówkę...

  7. #7

    Domyślnie

    gdzieś na forum pojawił się temat "szamba samospalającego" polega toto na trzech zbiornikach szczelnych i można do kanalizacji burzowej się podłączyć w świetle prawa obowiązującego zgodnie z przepisami. Uwierzyć nie mogłem ale z braku czasu porzuciłem temat. Może tutaj o podobne cuda chodzi...

  8. #8

    Domyślnie

    Do czasu..
    Firmy wodociągowe masowo zaopatruja się w tzw. zadymiacze. Jest to takie urządzonko które stawia się na studzienkę od kanału i które wtłacza do środka ogromną ilość dymu pod ciśnieniem . Wszystkie lewe połączenia natychmiast są widoczne. Albo dymi się z komina - odpowietrznika pionu, albo spod pokryw szamb.
    Następnie spisywany jest protokół z dużymi konsekwencjami - także finansowo karnymi.
    W dużych miastach ten problem jest już prawie zlikwidowany.
    Zatem to kwestia czasu aż wszystkich takich "cwaniaczków" także z mniejszym miejscowości się wyłapie.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    moi znajomi mieli tez cos co sie nazywa kamerowaniem instalacji. Pan wpuszcza sprężynke z kamerką i oglada sobie wszystko jak na Big Braderku

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    JAK MOŻE BYĆ LEGALNE ODPROWADZENIE ŚCIEKÓW DO KANAŁU BURZOWEGO??!!
    (Specjalnie pisałem dużymi bo w głowie mi sie to nie mieśći)
    no to ja odpowiem - może

    U mnie była taka sieć poniemiecka gdzie woda z szamb odprowadzana była do sieci burzowej a ta szła kilkaset metrów do osadników w których naturalnie sie oczyszczało. Wybudowali to Niemcy w 1938r. Faktem jest że oststnio jużnikt o te osadniki nie dbał... ale to normalne w Polsce.

    Dopiero 3 lata temu gmina wykonała kanlizację i od teraz nie można już używać sieci burzowej w ten sposób...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał bigmario4
    JAK MOŻE BYĆ LEGALNE ODPROWADZENIE ŚCIEKÓW DO KANAŁU BURZOWEGO??!!
    (Specjalnie pisałem dużymi bo w głowie mi sie to nie mieśći)
    no to ja odpowiem - może

    U mnie była taka sieć poniemiecka gdzie woda z szamb odprowadzana była do sieci burzowej a ta szła kilkaset metrów do osadników w których naturalnie sie oczyszczało. Wybudowali to Niemcy w 1938r. Faktem jest że oststnio jużnikt o te osadniki nie dbał... ale to normalne w Polsce.

    Dopiero 3 lata temu gmina wykonała kanlizację i od teraz nie można już używać sieci burzowej w ten sposób...
    To co opisujesz to być może taka prymitywna oczyszczalnia ścieków z przed kilkudziesięciu lat. Od tamtej pory troche sie zmieniło w przepisach nt. ochrony środowiska itd,nie uważasz(uważacie)??!! A dzięki temu że nie wszyscy chcą to przyjąć do wiadomości GriszaDG ma smrodzik pod domem!!

    Barbossa Ty to masz chyba taki wieczny"Zespół napięcia przedmiesiączkowego"

  12. #12

    Domyślnie

    Nie wiem, dlaczego co niektórzy tacy rozbawieni są. Apropo legalności. Kiedyś (a będzie to z 10 lat temu jak mnie pamięć nie myli), przekwalifikowano kanał burzowy na kanał burzowo-sanitarny i pozwolono wpinać odprowadzenia ścieków do tego kanału. Niestety oprócz przekwalifikowania na papierze, nie wprowadzono żadnych zabezpieczeń. Przez ten czas nie było to uciążliwe, i nawet nie śmierdziało za bardzo. No może, jak stanęło się nad studzienką. Ale w tym roku dyfi jak szlag. Już nie trzeba stawać nad studzienka, bo śmierdzi na całej ulicy.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał GriszaDG
    Nie wiem, dlaczego co niektórzy tacy rozbawieni są. Apropo legalności. Kiedyś (a będzie to z 10 lat temu jak mnie pamięć nie myli), przekwalifikowano kanał burzowy na kanał burzowo-sanitarny i pozwolono wpinać odprowadzenia ścieków do tego kanału. Niestety oprócz przekwalifikowania na papierze, nie wprowadzono żadnych zabezpieczeń. Przez ten czas nie było to uciążliwe, i nawet nie śmierdziało za bardzo. No może, jak stanęło się nad studzienką. Ale w tym roku dyfi jak szlag. Już nie trzeba stawać nad studzienka, bo śmierdzi na całej ulicy.
    a jakie zabezpieczenia masz na myśli?

    Barbossa Ty to masz chyba taki wieczny"Zespół napięcia przedmiesiączkowego"
    a myślisz, że przy 160/100 mmHg czego można się spodziewać?

    czasami irytują mnie posty w takim stylu, nic na to nie poradzę

    do bańki przychodzi mi jedyny pomysł, z gębą do zarządcy kanału, ale pewnie nic to nie da, a wtedy wykonać w miejscu kratki taki syfon jak w kiblu niestety pewnie na własny koszt, ale za to bez pytania nikogo (po wyczerpaniu formalnych dróg)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #14

    Domyślnie

    Nie wiem jakie zabezpieczenie. Ktoś tym zarządza, ktoś bierze za to pieniądze (za te ścieki). Na czyjejś głowie to jest. Ja o swoje ścieki musze dbać, szmbo musze mieć, które nie przecieka i kwity za opróżnianie, że lewizny nie robie.

    Wyobraźcie sobie, że wszyscy będziemy placić za odprowadzanie ścieków, a scieki będa płynąć ulicami, rynsztokami. Ciekawe czy wtedy wszyscy byliby z tego zadowoleni....

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    oj chyba Ci się ulało..
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony