dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Studnia wiercona - rura - siatka

    Mam wywierconą świdrem ręcznym studnię ok. 3 m głębokości. Jest ok. 0,5 m wody. Niestety dalsze wiercenie na obecnych zasadach nie ma sensu - na dole wszystko się obsuwa. Mam rurę fi300 (zewn. 315), jak mam ją nawiercić - jakie duże otwory i jak gęsto? Co zastosować jako filtr, jeżeli siatkę to jaką gęstą i z czego?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ja kiedyś miałem rurę nawierconą otworami ok. fi 18, odstęp pomiędzy otworami ok 2 cm. Dlugość części z otworami ok. 80 - 100 cm.
    otwory były rozłożone po 4 na obwodzie (ale rura miała średnicę 2 cale, więc chyba u ciebie może być więcej).
    Siatka miedziana (bardzo gęsta), lutowana do rury we wszystkich punktach pomiędzy otworami.
    Na końcu rury szpic stalowy, ułatwiający wbijanie rury tam, gdzie nie można juz wiercić

    To było dawno, może teraz robi się inaczej, nie wiem.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedź.
    Jeżeli chodzi o dalsze pogłębianie to chcę jeszcze wiercić mając włożoną rurę, sądzę że wtedybędzie się obsuwało tylko to co becp. pod i trochę obok rury.

  4. #4

    Domyślnie

    Aby dalej wiercić w rurze nalerzyb uzyc tzw. szlamówki . Jest to urzadzenie - rodzaj swidra z klapką w srodku do wiercenia w rurze . Ta klapka nie pozwala aby urobek wypadł ze szlamowki . Rurę zewnetrzną w Twoim przypadku fi 315 należy wbijać kafarem lub młotem . Po osiągnieciu własciwej głebokosci zamontować na końcu rury filtr igłowy a rurę - płaszcz (fi 315) wyciagnąć z gleby .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna
    Po osiągnieciu własciwej głebokosci zamontować na końcu rury filtr igłowy a rurę - płaszcz (fi 315) wyciagnąć z gleby .
    I wygodniej go kupić gotowy w sklepie, niż robić samemu.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Mam dziurę o średnicy 20 cm i głębokości 5 m. Lustro wody na poziomie 3 m. Ta dziura to efekt nieudanego odwiertu pod studnię 8-metrową (na 4 metrach zaczęła się szara glina i panowie wiercący powiedzieli, że nie ma co dalej wiecić bo i tak ta glina nie przepuszcza wody). No i zastanawiam się czy nie mogłbym w tą dziurę wsadzić jakiejś rury zakończonej filtrem, u góry zainstalowałbym abisynkę i może trochę wody bym mógł z tego wyciągać. Wszystko łądnie pięknie tylko kompletnie nie wiem jak sięza to zabrać. Jaka to powinna być rura, gdzie kupić ten filtr i siatkę miedzianą. Do tej abisynki muszę podłączyć jakąś węższą rurę i końcówkę jej zanurzyć w wodzie w tej grubej rurze? Czy mogę gdzieś na necie znaleźć opis jak zrobić tą rurę z filtrem i jak podłączyć abisynkę?

    Pozdrawiam

    Tomcus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony