dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 32
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 631
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Słyszałam różne opinie na ten temat - także negatywne.
    Czy ktoś wie o co chodzi?

  2. #2

    Domyślnie

    Chodzi o wentylację lodówki, która wpływa na jej bezawaryjną pracę. Lodówka wydziela dużo ciepła i trzeba się go pozbyć a w zabudowie czasem jest to utrudnione (bo np. jest za mało otworów wentylacyjnych w obudowie, albo źle rozmieszczone)

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam w zabudowie i lodówkę i zamrażarkę. Od 6-ciu lat. Do tej pory wszystko działało bez zarzutu. Kiedy montowałam kuchnię zapewniono mnie w salonie, że to sprzęt pod zabudowę. Między innymi ze względu na tę wentylację właśnie. Pech, miesiąc temu poszła zamrażarka. Fachowiec zaśpiewał sobie ok 300 PLN (nowa to 600,00). Na dodatek pocieszył mnie, że pewnie pójdzie agregat niedługo. Nie wnikałam dlaczego... Wybór byłby prosty, gdyby nie fakt, że żadna firma nie produkuje takich małych zamrażarek( 2 szuflady), a producent starej upadł niedawno. Przeszukałam już chyba wszystkie hurtownie w Polsce. Kuchnia jest tak zbudowana, że za skarby świata nie włożę tam nic innego(chyba,że kolejną porcję garnków). Mam teraz pustą szafkę, zepsutą zamrżarkę i zero nadziei na lód w środku lata.
    Moja rada, przejrzeć katalogi znanych firm i wybrać coś obrzydliwie typowego, by tak jak w moim przypadku nie zostać z ręką w nocniku. Zabudowany sprzęt jest o wiele estetyczniejszy ale w wypadku awarii czy zachcianki wymiany na inny może być problem.

  4. #4

    Domyślnie

    W zabudowie raczej ładniejsza bo się komponuje z resztą mebli kuchennych.
    Czy lepsza ?
    Muszę przyznać, że nawet się nie zastanwiałem jak montowałem kuchnię w mieszkaniu 4 lata temu... Ale pewnie można przeczytać w papierach lodówki do zabudowy jakie parametry wentylacyjne musi spełniać do poprawnego działania.

  5. #5

    Domyślnie

    Wybrałam lodówke wolnostojącą bo kolekcjonujemy magnesiki z różnych naszych wypraw. Od pierwszego zobaczenia w sklepie zakochałam się w Electroluxie w kolorze granatowo-stalowym. To ta z drewnianą rączką i super półką na butelki.
    Tak jak mi ktos powiedział w sklepie z meblami kuchennymi, jest to podobno najlepsza lodówka tej firmy i można ją obudować szafkami z każdej strony, bo wentylacje ma od frontu na samym dole.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Lodówka do zabudowy jest na pewno droższa. Trzeba też wziąć pod uwagę wymienione wyżej mankamenty (+koszty zabudowy). Ja zastanowiłabym się najpierw jaki chcę wystrój kuchni: rustykalny czy nowoczesny. Do rustykalnego rzeczywiście trudno dobrać lodówkę wolnostojącą, ale jeżeli nowoczesny, to w sklepach jest naprawdę duży wybór i można potraktować lodówkę jako element dekoracyjny.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy warto kupowac lodowke z dwoma agregatami, a jezeli tak to jakiej marki. Na co najbardziej zwracac uwage przy wyborze.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    mam nadzieję, że nie zgrzeszę, jeśli odeślę Cię na forum gazety wyborczej - dom, tam wejdź w wyszukiwarkę i wpisz słowo lodówka, ten temat przewijał się tam naprawdę tyle razy. Polecam.

  9. #9

    Domyślnie Pomóżcie mi wybrać lodówkę!

    Po długim wczytywaniu się w informacje na forum zakupiłam kuchenkę i okap Candy, z których jestem NIEZADOWOLONA.
    Teraz boję się kupić lodówkę! Ma być wolnostojąca, no frost (chyba takie najlepsze?) z 3 szufladami do zamrażania i komorą 0c. Proszę polećcie jeśli taką macie i jesteście zadowoleni. Jest tego wszystkiego na rynku tyle, że osiwieję zanim wybiorę,a moje paroletnie Gorenje cieknie ( nie polecam absolutnie!)

  10. #10

    Domyślnie

    to ja polecę taka jaka mam bo jestem z niej bardzo zadowolona, a zakupilam ją bo tez mi min. polecano ja na tym forum

    LG 459 QLQA

    tu masz linka jak chcesz poczytac o niej:
    http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=lg_gr_459qlqa

  11. #11

    Domyślnie

    No to pierwszy!
    A ile ją użytkujesz?

  12. #12

    Domyślnie

    Wiesz co ja mam elektroluxa, genialnia jesli chodzi o poziom halasu (nie slychac jej wcale) i super jesli chodzi o swiezosc przetrzymywanych w niej produktow.
    ALE.... co jest w niej okropnego, wstretnego i doprowadzajacego mnie do szalu... Ma kretynskie zabezpieczenie, gdy sie ja otworzy na kilka chwil i zamknie ponowne otwarcie natychmiastowe jest niemozliwe, zasysa sie (dla oszczednosci a+ i czort wie jeszcze dlaczego...)
    To jest idiotyczna funkcja, bardzo denerwujaca, wyobraz sobie poranek, malo czasu wyciagasz maslo z lodowki jogurt pach zamykasz lodowke, przypominasz sobie o mleku a tu kuku musisz czekac ...
    Nie polecam!
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    Ma kretynskie zabezpieczenie, gdy sie ja otworzy na kilka chwil i zamknie ponowne otwarcie natychmiastowe jest niemozliwe, zasysa sie (dla oszczednosci a+ i czort wie jeszcze dlaczego...)
    Dzięki! To cenna informacja. Jak pracuję w kuchni to bez przerwy trzaskam drzwiami i nie wyobrażam sobie stania pod nimi i czekania, aż mnie wpuszczą
    Wystarczy, że na pralkę trzeba czekać, aż łaskawie się odblokuje

  15. #15

    Domyślnie

    Monika bo w sumie patrzymy na to czy jest cicha czy oszczedna jak wyglada i chyba pod tym wzgledem nie ma za duzych roznic, zas ta funkcja jest bardzo wkurzajaca bo przeciez z lodowki nie korzysta sie jednorazowo! to musial wymyslec jakis facet .
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  16. #16

    Domyślnie Re: Pomóżcie mi wybrać lodówkę!

    Cytat Napisał Monika B
    Po długim wczytywaniu się w informacje na forum zakupiłam kuchenkę i okap Candy, z których jestem NIEZADOWOLONA.
    Teraz boję się kupić lodówkę! Ma być wolnostojąca, no frost (chyba takie najlepsze?) z 3 szufladami do zamrażania i komorą 0c. Proszę polećcie jeśli taką macie i jesteście zadowoleni. Jest tego wszystkiego na rynku tyle, że osiwieję zanim wybiorę,a moje paroletnie Gorenje cieknie ( nie polecam absolutnie!)
    Cześc Monika!
    Ja mam lodówkę z firmy LIEBHERR - wolnostojąca z dwiema szufladami do zamrażania.
    Jestem z niej bardzo zadowolona. Jedzonko zawsze świeżutkie, nic nie śmierdzi (w przeciwieństwie do lodówki Candy moich teściów), mam ją dwa lata i chodzi bardzo cichutko - w sumie w ogóle jej nie słychać
    Tu link do strony tej firmy.
    http://www.liebherr.pl/liebherr/sw_chz.php

    Pozdrawiam kasia

  17. #17

    Domyślnie

    Ja mam na oku Samsung'a RL36SBWS. To nasz (moj i zony) wybor, ale niestety nie znamy opinii na temat lodowek tego producenta A moze ktos tutaj wie cos na ten temat?

    pozdr.

  18. #18

    Domyślnie

    Kasiu! Jaki masz model? Jakoś nie widzę z komorą 0c. Nie znalazłam też cen. Próbuję czytać, ale cos mnie dziś wywala z netu Może mam tu na wsi za słabą przepustowość
    Mufka - tak to niestety jest, że faceci w zapale twórczym mało słuchają, bo tak tworzą i tworzą, że teraz mam 10.000 lodówek do wyboru
    Mojave - wstępnie mi sie ta lodówka podoba, nie powiem! Muszę ją zobaczyć na żywo. Śmieszny tylko ten sterownik na drzwiach. Potrzebny i wygodny, czy bajer?

  19. #19

    Domyślnie

    Kasiu! Jaki masz model? Jakoś nie widzę z komorą 0c. Nie znalazłam też cen. Próbuję czytać, ale cos mnie dziś wywala z netu Może mam tu na wsi za słabą przepustowość
    Mufka - tak to niestety jest, że faceci w zapale twórczym mało słuchają, bo tak tworzą i tworzą, że teraz mam 10.000 lodówek do wyboru
    Mojave - wstępnie mi sie ta lodówka podoba, nie powiem! Muszę ją zobaczyć na żywo. Śmieszny tylko ten sterownik na drzwiach. Potrzebny i wygodny, czy bajer?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Moi rodzice kupili taką samą lodówkę jak Mojave. Mają ją ponad rok. Są bardzo zadowoleni.

Strona 1 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony