dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Kupiłam Boscha z wózkiem, bo od czasu do czasu używam takiego u rodzinki. Jak dla mnie wygodny. Swojego jeszcze nie używałam, będzie montowany niedługo.
    Już w domku!!!

  2. #22

    Domyślnie

    Basiah2 to ja pozwolę sobie jeszcze troszkę podrążyć temat
    Przymierzałam się do tego piekarnika kilka razy w sklepie i w sumie jeden ze sprzedawców trochę mnie zniechęcił. Tłumaczył, że przy normalnym piekarniku jak otwierasz drzwi to masz do niego dostęp z każdej strony, możesz uchylić i rzucić okiem co się wewnątrz dzieje a przy tym z wózkiem dostęp jest trochę ograniczony bo właściwie zaglądasz tam, wkładasz coś i wyciągasz tylko z boku (najgorzej jeśli z stoi gdzieś w pobliżu rogu i ciężko dojść z jednej strony). Czy faktycznie nie utrudnia Ci to życia? (sprzedawca sprzedawcą, ale zawsze lepiej usłyszeć opinię użytkownika )
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,

    My mamy inny dylemat. Jedyny model Boscha z pyrolizą i wózkiem nie ma kilku funkcji np. termoobiegu 3d. No i pytanie czy zrezywnować z tego czy z wózka teleskopowego (czy może z pyrolizy, choć piekarnik w otwartej kuchni i dodatkowo w słupku więc będzie mocno widoczny).

    P.R.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja lubię gotować, piec i smażyć

    Kupuje kuchenkę z funkcja „mikroweli”, bo jest mniejsza, ja nie mam potrzeby robienia stosów jedzenia, a szkoda energii marnować

    Czego mi teraz brakuje ... hmmm.
    Zegara i alarmu...
    rożna ...
    dobrego oświetlenia wnętrza piekarnika ...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiah2
    Cytat Napisał Besta77
    Basiah2 to ja pozwolę sobie jeszcze troszkę podrążyć temat
    Przymierzałam się do tego piekarnika kilka razy w sklepie i w sumie jeden ze sprzedawców trochę mnie zniechęcił. Tłumaczył, że przy normalnym piekarniku jak otwierasz drzwi to masz do niego dostęp z każdej strony, możesz uchylić i rzucić okiem co się wewnątrz dzieje a przy tym z wózkiem dostęp jest trochę ograniczony bo właściwie zaglądasz tam, wkładasz coś i wyciągasz tylko z boku (najgorzej jeśli z stoi gdzieś w pobliżu rogu i ciężko dojść z jednej strony). Czy faktycznie nie utrudnia Ci to życia? (sprzedawca sprzedawcą, ale zawsze lepiej usłyszeć opinię użytkownika )
    hmm
    czy my mówimy o tym samym piekarniku? bo nie wiem o co chodzi sprzedawcy z tym utrudnionym dostępem
    ja mam piekarnik pod płytą i nie mam żadnych problemów, mimo, że stoi w rogu kuchni
    no chyba że chodzi o zabudowanie go wyżej - w słupku - wtedy już nie wiem jak się sprawy mają
    Dzięki za uwagi! faktycznie nie dopisałam - mam zamiar zabudować go w słupku czyli trochę wyżej niż pod płytą. Pewnie wtedy troszkę inaczej będzie się z niego korzystać, ale myślę, że wózek będzie tylko udogodnieniem
    Nota bene świetnie zagospodarowałaś narożnik!
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  6. #26

    Domyślnie

    prosze oswieccie mnie

    jaka jest roznica miedzy pyroliza, wkadami katalicznymi, ecoCleanem?
    czasami podaja tylko informacje: system samoczyszczacy- czyli co?

    moze macie ktorys z wyzej wymienionych i mozecie polecic, albo napisac np ze sie nie sprawdza

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    prosze oswieccie mnie

    jaka jest roznica miedzy pyroliza, wkadami katalicznymi, ecoCleanem?
    czasami podaja tylko informacje: system samoczyszczacy- czyli co?

    moze macie ktorys z wyzej wymienionych i mozecie polecic, albo napisac np ze sie nie sprawdza
    Ja również jestem ciekawa bo nie wiem na co zwrócic uwagę przy wyborze

  8. #28

    Domyślnie

    Mam boscha, dużo piekę (ciasta, mięso, ziemniaki, warzywa).

    Co jest potrzebne:
    grzanie górne dolne oraz plus termoobieg (np do 3 blach z kurczakiem)
    grill np do lososia lub ziemiakow
    prowadnice - bezwzględnie konieczne
    blokada przed dziecmi (jak sie ma małe dzieci)
    latwe ustawianie (np amica jest duzo bardziej skomplikowana niz bosch)
    minutnik - naprawdę się przydaje np przy gotowaniu jajek
    programowanie czasu pieczenia - przydaje się i to dość często
    i od czasu do czasu korzystam z programowania czasu rozpoczęcia piecznia (wstawiam obiad do piekarnika, nastawiam, wychodzę, sam się włacza o określonej godzinie i jak przychodzę obiad jest)

    Wazne jest tez zeby to wszystko działalo sprawnie, np temperatura w srodku rozkładała się równomiernie, prowadnice lekko chodziły (i znow zobacz amikę i jej prowadnice)

    Cała reszta jest zbędna, w tym pyrolizy, termosondy, wózki.
    Jezeli kogos interesuje dlaczego, mogę napisać.

  9. #29

    Domyślnie

    Również mam Amiki, już parę ładnych lat, tylko mam elektryczny piekarnik razem z kuchnią gazową (chodzi mi o to palenisko, gdzie gotuje na gazie). Może mój model nie ma aż tylu funkcji, ale jest tam wszystko czego potrzebuje, od termoobiegu po wszelki rodzaje grzania. Naprawdę porządny sprzęt.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annavika

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamadominiki
    Cała reszta jest zbędna, w tym pyrolizy, termosondy, wózki.
    Jezeli kogos interesuje dlaczego, mogę napisać.
    Mnie interesuję.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Mnie też

  12. #32

    Domyślnie

    Pyrolizy - nie obejmują całego piekarnika, tylko niektóre elementy np ściany boczne. Resztę i tak trzeba czyścić samemu: ruszty, blachy, szybę. Wystarczy raz upiec mięso na tłuszczu i ten tłusz tak się zapieka, że to jest praktycznie nie do domycia. A tak naprawdę ile z osób które pieką ma naprawdę czysty piekarnik w środku? Tak to można mieć jak się ma designerskie miele na pokaz a nie do użytku.

    Termosonda - tyle co piekę juz lat i nigdy nie była mi potrzebna.

    Wózki - lepiej wyglądają w rekalmie ale są w użytkowaniu mniej wygodne od prowadnic teleskopowych. W szczególności jak się piecze na kilka blach. Poza tym czasem trzeba zajrzeć do piekarnika i wtedy uchylając drzwiczki nie wypuszcza się tyle gorącego powietrza co przy wózku.

    A i jak macie małe dzieci, to te chowane przyciski są najlepszym sposobem, zeby dziecko przez godzinę nie mogło się od piekarnika oderwać....

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamadominiki
    Pyrolizy - nie obejmują całego piekarnika, tylko niektóre elementy np ściany boczne. Resztę i tak trzeba czyścić samemu: ruszty, blachy, szybę. Wystarczy raz upiec mięso na tłuszczu i ten tłusz tak się zapieka, że to jest praktycznie nie do domycia.
    Pomyliło Ci się z oczyszczaniem katalitycznym. Ono rzeczywiście tylko obejmuje boczne i przeciwległą ściankę.

    Piroliza czyści cały piekarnik.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #34

    Domyślnie

    Jak tak to super. Lubię rzeczy, które się nie brudzą. Ale czy czy czyści tez:
    - Blachy?
    - Klosz od zarówki?
    - Ruszty?
    - Uszczelki?
    - szybę?

    Można się po prostu zastanowić czy warto płacić za to ze ma się czyste boki i dół (bo to tyle tak?). Jak ktos uważa, że warto to czemu nie.

    Natomiast za te rzeczy które wymieniłam, moim zdaniem zdecydowanie warto płacić. Np zupełnie sobie nie wyobrażam piekarnika bez prowadnic teleskopowych.

  15. #35

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Besta77
    A czy ktoś z Szanownych Forumowiczów używa piekarnik Boscha z wózkiem? (wysuwany jest cały piekarnik jak szuflada) Jestem ciekawa opinii jak to sprawdza się w praktyce. Teraz wózki pojawiły się też w piekarnikach Siemensa.
    A to ciekawostka, bo moi rodzice mają wózkowego Siemensa od 10 lat
    Mi się to nie podoba: wygodne jest tylko w porównaniu do zwykłych blach bez prowadnic (kiedy wysuwając "wypada" i trzeba podtrzymywać) i kiedy pieczesz na jednym poziomie. Jak na dwóch, to dolny guzik widać, a jeśli w słupku to juz w ogóle sensu nie widzę. Ale to ja

  17. #37

    Domyślnie

    Witam!
    podobno pyroliza (w trakcie czyszczenia, tzn wypalania ) tak śmierdz w całym mieszkaniu i to długo, że potem odechciewa się takiego luksusu.
    Tak mówią znajomi co to mają
    pzdr
    ps tez interesuje mnie Wasza opinia o piekarniku gorenjei

  18. #38

    Domyślnie

    Ja mam piekarnik gorenje b1-ora-s (wersja z czarną rączką) Na razie nie używam go aż tak często Zrobiłam w nim póki co kilka ciast i dań mięsnych. Ma tyle funkcji że niektórych pewnie nigdy nie użyje A tak szczerze to kupiłam go głównie ze względu na wygląd (najlepiej mi pasował do projektu kuchni) Jak dla mnie jest super

  19. #39

    Domyślnie

    Witam!
    Ja mam ochotę na ten z jasną rączką, bo mi się bardzo podoba i też będzie idealny do mojej czarnej kuchni. Poza tym mam jednak zamiar piec dosyć dużo,. Jestem ciekawa czy faktycznie nie mozna zgasić światełka wew, podczas całego pieczenia i czy widać na nim bardzo "palce"
    pzdr

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamadominiki
    Mam boscha, dużo piekę (ciasta, mięso, ziemniaki, warzywa).

    Co jest potrzebne:
    grzanie górne dolne oraz plus termoobieg (np do 3 blach z kurczakiem)
    grill np do lososia lub ziemiakow
    prowadnice - bezwzględnie konieczne
    blokada przed dziecmi (jak sie ma małe dzieci)
    latwe ustawianie (np amica jest duzo bardziej skomplikowana niz bosch)
    minutnik - naprawdę się przydaje np przy gotowaniu jajek
    programowanie czasu pieczenia - przydaje się i to dość często
    i od czasu do czasu korzystam z programowania czasu rozpoczęcia piecznia (wstawiam obiad do piekarnika, nastawiam, wychodzę, sam się włacza o określonej godzinie i jak przychodzę obiad jest)

    Wazne jest tez zeby to wszystko działalo sprawnie, np temperatura w srodku rozkładała się równomiernie, prowadnice lekko chodziły (i znow zobacz amikę i jej prowadnice)

    Cała reszta jest zbędna, w tym pyrolizy, termosondy, wózki.
    Jezeli kogos interesuje dlaczego, mogę napisać.
    Napiszcie, proszę jakie piekarniki spełniaja te funkcje? Niedługo będę musiała wybrać..

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony