dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Miedziana instalacja i stalowy korek

    Jak w temacie. Tak mi jeden majster zlikwidowal umywalke: wylutowal czesc instalacji do trojnika, wlutowal mosiezne mufy i zaslepil stalowymi korkami.
    Da sie to wytlumaczyc inaczej niz tylko ludzka zlosliwoscia?
    Zakladam, ze tak zostac niie moze i korki trzeba koniecznie wymienic na mosiezne - czy tak?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Niby dlaczego? Gdyby były aluminiowe to rozumiem, ale stalowe?
    A może chodzi Ci o estetykę?
    Z czego miałaby wynikać ta złośliwość wykonawcy?

  3. #3

    Domyślnie

    Bo mi rdzawa woda z kranu leci!
    Czy stalowe korki nie beda szybciej korodowaly w wodzie z jonami miedzi?
    Czy rdza nie bedzie uszkadzac mechanicznie elementow miedzianych i nie doprowadzi do ich korozji?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Ale jak zaślepił korkami tzn., że woda nie przechodzi przez to połączenie. Ja robiłem całą instalację wodną w łazience ze stali i woda mi leci jak kryształ już 3 lata. Nie sądzę, aby dwa korki rdzewiały tak bardzo, aby wodę w instalacji zabarwić.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak to nie? stoi woda w mufie i korek rdzewieje. Odkrecisz kran woda wysysa rdze z mufy i mam ja w zlewie. wszystko splywa i po chwili jest ok - pewnie do czasu, az sie korek zupelnie nie rozpusci...
    Cala instalacja ze stali to nie ma problemu. Ja mam miedziana i w niej elementy stalowe. I to podobno jest problem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Chyba tak nie powinno być. Ja mam całą ze stali, ale wiele zakończeń (redukcji) z mosiądzu. No i baterie też są z mosiądzu. Zimna woda łączy się dodatkowo z instalacją miedzi od CO, a ciepła z wężownicą w boilerze (chyba z miedzi). U Ciebie musi być jakiś szczegulny przypadek (albo u mnie). Brudna woda zdarzała się i u mnie po spuszczeniu wody z układu, ale to raczej normalne. Najprościej chyba będzie wymienić korki na mosiężne i sprawdzić jak to zadziała.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Zimna woda łączy się dodatkowo z instalacją miedzi od CO, .
    Co ty Zbig, wode z kaloryfera pijesz???

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Jak mieszkałem w bloku to była gorsza:-)
    Chodzi o połączenie do uzupełniania wody w instalacji - oczywiście otierane jest tylko czasowo i nieczęsto.
    Choć po niektórych imprezach wiele dałbym i za taką wodę.

  9. #9

    Domyślnie

    A, taki myk Stal przed miedzia to podono nie problem. Zreszta i tak pewnie jest przejscie mosiezne i bezposredni sie nie stykaja.
    Poczekamy na kogos z branzy to pewnie cos madrego sie zaraz dowiemy.
    W perspektywie mam demontaz czesci zabudowy wanny...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie


    Do szkół nie chodzili?
    Zawsze metale szlachetniejsze są i były wypierane z roztworów przez mniej szlachetne!
    Wystarczy stalowego gwoździa zanurzyć na 15 sekund do roztworu dowolnej soli miedzi, żeby to zobaczyć!

    Jak masz agresywną wodę, to już dawno te korki są pomiedziowane od wewnątrz (instalacji).
    Adam M.

  11. #11

    Domyślnie

    Adam przez ciebie TV Mango traci klientów

  12. #12

    Domyślnie

    Pomiedziowane powiadasz? To pewnie nie powinno byc problemu z korozja, co? Bo taka miedz to sie zaraz utleni i zelazo od tlenu odciete - to masz Adam na mysli czy tylko jaja sobie robisz?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Witam
    Nijakich jaj se nie robię!
    Jak Ci zostało gdzieś trochę siarczanu miedzi (takie niebieskie kryształki) po zabezpieczaniu przeciwgrzybowym drewna, to zabełtaj z wodą i wsadź gwóźdź.

    Co z tym TV Mango?
    Co ja im zrobiłem?

    Adam M.

  14. #14

    Domyślnie

    Tiaaa, w przypadku wody z wodociagów (raczej dobrze utlenonej) zanim miedz osadzi sie na stali i bedzie ja izolowac, zelazo w stali zawarte znacznie szybciej sie utleni... Dodatkowo tzw mikrogniwa zelaza i miedzi caly proces utleniania zelaza przyspiesza. Efekt: korek sie doslownie rozpuszcza!
    Za jakis czas wymienie korki, jezeli zamiast rdzy znajde na nich miedz - pulicznie przeprosze. Na dzisiaj twierdze Adam, ze na lekcjach spales

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie


    Bywało, że przysypiałem.
    Adam M.

  16. #16

    Domyślnie

    Na wszelki wypadek podkresle tylko: Adam, zlch intencji nie mam - chodzi tylko o dpowiedz na pytanie: zlosliwy byl majster czy nie?
    Oki Adam?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    O.K.
    Ja stawiałbym raczej na to, czy douczony czy niedouczony.
    Nie zakładałbym złośliwości. Ten typ postępowania nie prowadzi do niczego dobrego (złośliwość). I nie ważne czy usprawiedliwiony czy nie.
    Zakładam, że starał się , żeby było dobrze i żeby było teraz. Może nacisk na "teraz" przeważył?

    Była tu gdzieś bogata dyskusja o wodzie i miedzi.
    Jakież tam głupoty wypisywano!!!
    Np. że tylko miedź do wody pitnej jest idealna!
    Jak ktoś drążył temat to wie, że nie. Ciekawe, czy tem fachowiec drążył, bo powinien!
    Pozdrawiam Adam M.

  18. #18

    Domyślnie

    To muszę ustalić. Nie byl to jakiś samouk, majster od wszystkiego, ale gość zajmujacy sie wyącznie hydraulika. Z lektury dostarczonej przez google wynika, że fakt aby nie lączyć stali z miedzią (z wyjątkami oczywiście np: CO, stal przed miedzią itp) to abecadlo każdego hydraulika, więc coś czego szanujący się spec nigdy by nie zrobil. Panowie, wlączylibyście w środek miedzianej instalacji, na stale, stalowy korek?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A ten korek to "czarny" czy "biały"?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Jak to W ŚRODEK?
    To to nie jest zaślepka na końcu?

    TAK to raczej bym nie dawał. Sama racja w tym, co piszesz wcześniej, może wyjść!
    Adam M.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony