dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BORNUS

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Gładź gipsowa , POMOCY!!

    Witam , jestem bliski roztroju nerwowego , chyba bez skrzynki piwa sie nie obejdzie

    Chciałem zrobić gładź gipsową na tynku cementowo wapiennym. Jednak ten tynk ma wile ostrych ziarenek.Pomyślałem że zagruntuje i pociągnę jakimś tanim gipsem , tak zrobiłem potem jeszcze przetarłem papierem.Nastepnie znów grunt i warstwa gipsu CEKOL -45. Po wyschnięciu 48 godzin znów papier , potem znów grunt i jeszcze jedna wrstwa CEKOL-45 , znów paier.No i ściana wygląda jak fale dunaju. Co robie nie tak ?, jak mam pociągnąc równomiernie gips aby nie było takich pofałdowań ?.Gips zaciagm pacą metolwą 40 cm.Juz mi powoli brakuje cierpliwości. Cos mi sie wydaje że taniej by było połozyc płyty GK , jednak nie wiedziałem że to taka trudna sprawa położyć gładż.Co można zrobić teraz aby te ściany doprowadzić chociaż do takiego stanu by się nie wstydzic gości zaprosic do domu ?. Kwiatków na wszystkich ścianach nie powieszę .

    Bardzo proszę o Wasze porady.

  2. #2

    Domyślnie

    To wcale nie takie łatwe na jakie wygląda, my zleciliśmy tę robotę fachowcom. Bardzo Ci współczuję, ale może ktoś Ci dopomoże. A może przesadzasz, może nie jest tak żle.

  3. #3

    Domyślnie

    niepotrzebnie szlifujesz i gruntujesz każdą warstwę,wystarczy grunt na tynk potem 2 lub 3 warstwy gipsu i szlifujemy tylko ostatnią warstwę potem omiatamy z pyłu i gruntujemy farbą rozcieńczoną z wodą.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olaf 49

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    gładz jak sama nazwa wskazuje to ma być gładkie a nie koniecznie proste.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olaf 49
    gładz jak sama nazwa wskazuje to ma być gładkie a nie koniecznie proste.
    Dokładnie Olaf 49 - Bracie!!! - podbudowałeś mnie - ja doszedłem do tych samych wniosków po dwóch miesiącach siedzenia z gładziami w swoim domu Gdybym tak do tego nie podszedł to do dzisiaj jeszcze bym siedział z tymi gładziami i przypłacił to rozwodem ha! ha! ha!
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  6. #6
    Tomek_R

    Mieszkamy!!!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Dajesz prawdopodobnie za grube warstwy gipsu, stąd fale. Do tego dobrze kupić sobie łatę tak z 1,5 -2 metrową i co jakiś czas sprawdzać. Możesz też wyrównywać dłuższą, 60 cm pacą, ale z nią trzeba mieć trochę doświadczenia (mnie wychodziła "tarka" więc odpuściłem)
    I tak jak kolega wspomniał, nie warto szlifować poszczegółnych warstw tylko ostatnią. Za to trzeba je kłaść cienko i równo. Dodatkowym minusem szlifowania warstw jest to, że choćbyś nie wiem jak dokładnie wycierał, i tak zostanie trochę pyłu pomiędzy warstwami, potem jak gruntujesz robią się takie "oczka" z małych fragmentów odpadniętej ostatniej warstwy. Wyjątkowo upierdliwe do opanowania...
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    A propos gładzi - jeśli u mnie są już położone tynki i panowie dali pod nie narożniki metalowe to jak rozumiem, nie muszę już dawać drugiego zestawu narożników do gładzi?

    Czy warto dawać siatkę wzdłuż wszystkich krawędzi? (u siebie w blokach całe sufity mam pod siatką ale inaczej się nie dało...)

    Czy są jakieś szczególne zalecenia co do gładzi kładzionej na otynkownej Terrivie?

    Swoje gładzie robiłem w czasach, gdy hitem był Gipsar Uni - teraz jak widzę polecacie Megarona, w czym jest on lepszy? Do Gipsara dodawałem odrobinę kleju malarskiego, żeby się tak nie pylił przy szlifowaniu, tu też trzeba robić takie zwody?

    Jak sobie przeliczyłem ile musiałbym wydać na gładzie i malowanie to poszedłem się przeprosić z pacą - a zarzekałem się, że nigdy więcej.....
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olaf 49
    gładz jak sama nazwa wskazuje to ma być gładkie a nie koniecznie proste.
    Heh A my walczymy o proste. Chcemy sobie zrobić na ścianie ekran do rzutnika. Może znacie jakieś sztuczki, żeby to było IDEALNIE proste.

  10. #10

    Domyślnie

    Jedyna sztuczka jaką znam, to dobry fachowiec

    Przypadkiem znam nawet jednego, co potrafi zrobić ściane tak że będzie idealnie gładka, no ale.. on nie ma czasu a pozatym jest b. drogi :]
    best regards

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota_81
    Cytat Napisał Olaf 49
    gładz jak sama nazwa wskazuje to ma być gładkie a nie koniecznie proste.
    Heh A my walczymy o proste. Chcemy sobie zrobić na ścianie ekran do rzutnika. Może znacie jakieś sztuczki, żeby to było IDEALNIE proste.
    Płyta G-K pomalowana na biało
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  12. #12

    Domyślnie

    Bez fachowca też idzie całkiem nieźle i niedrogo... Tylko ten perfekcjonizm, ech... Inne ściany gładziujemy, ale pod rzutnik chyba jednak pójdzie g-k. A jak się nie uda, to sobie powiesimy prześcieradło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony