dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1

    Domyślnie Fotelik samochodowy

    Potrzebuję porady na temat fotelika samochodowego dla dziecka w wieku 3 lat. Waga około 18kg i oczywiście w miarę z upływem czasu w górę. Wersja rozwojowa.

    Szukam takiego fotelika, który nie będzie się "przewracał" w samochodzie bez zagłówków z tyłu.
    Dla wątpiących fabrycznie nie są zamontowane. Co polecacie, co się u Was sprawdziło?

    Czy lepiej, żeby fotelik miał własne pasy czy korzystał z tych wbudowanych?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    http://maredo.com.pl/product_info.ph...roducts_id=379
    ja kupiłam taki. Sprawdza się rewelacyjnie. Córka ma prawie 3 lata, waży 16 kg.

  3. #3

    Domyślnie

    Fotelik z reguły przypina sie pasami samoichodowymi, a dziecko przypięte jest pasami fotelika. I moim zdaniem one sa lepsze. Tylko trzeba patrzeć, aby miały dobre zabezpieczenie przed odpinaniem przez dziecko, bo mój 1,5 roczny maluch świetnie sobie radzi z rozpinaniem, niestety.

  4. #4

    Domyślnie

    http://abu-bu.pl/sklep/product_info....225d186f73112d

    powyższy fotelik używamy już trzeci rok. Jest o tyle fajny, że bardzo łatwo się go wyjmuje i wkłada do samochodu, pasy używane tylko samochodowe - również bardzo prosto się je przewleka. Nie bez znaczenia jest fakt, że obicie się również łatwo zdejmuje do prania, a co najważniejsze - fotelik jest opatrzony należytymi atestami i (jak podaje producent) posiada najwyższą klasę ochrony przy uderzeniach bocznych. Zagłówek samochodowy nie ma znaczenia, bo zagłówek fotelika jest regulowany w zależności od wzrostu dziecka.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    Fotelik z reguły przypina sie pasami samoichodowymi, a dziecko przypięte jest pasami fotelika. I moim zdaniem one sa lepsze. ...
    dlaczego?

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.

    Zapomniałem napisać jeszcze o tym, że mój młody w tej chwili bez problemu zdejmuje sobie paski od fotelika, nawet jeśli są mocno dociągnięte. A za przesadzać ze zbyt mocnym zapinaniem nie chcę.

    Dlatego też jestem ciekaw, jakie są patenty na to, aby cfaniak nie potrafił zdjąć sobie pasków

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał Anisia3
    Fotelik z reguły przypina sie pasami samoichodowymi, a dziecko przypięte jest pasami fotelika. I moim zdaniem one sa lepsze. ...
    dlaczego?
    Lepiej trzymają. Trudniej się spodem wysliznąć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cpt_Q
    Widziałem ten model na allegro za 190,00. Też się nad nim zastanawiam.
    Może będzie miał na tyle swobody, że nie będzie kombinował z wyłażeniem spod pasa.

    Jak na wodą, dajecie radę w upały? Na północy macie chyba trochę chłodniej?
    Z którego Trójmiasta jesteś?

  9. #9

    Domyślnie

    My mamy taki model:

    Przypina się pasami samochodowymi, jak dziecko bardzo chce, to z niego wyjdzie, ale wydaje mi się, że trudniej, niż z tych fotelikowych.
    Można odczepić tył i zostawić tylko siedzenie, jak urośnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Acidtea
    Może będzie miał na tyle swobody, że nie będzie kombinował z wyłażeniem spod pasa.
    Mała nigdy nie kombinowała, aby się wyśliznąć, wręcz przeciwnie jest bardzo zdyscyplinowana i sama zawsze krzyczy "jestem jeszcze nieprzypięta"!
    Poza tym jet taka sprzączka czerwona w dolnej bocznej części zagłówka, która dobrze utrzymuje pas na ramieniu i nie pozwala się ześliznąć.

    Cytat Napisał Acidtea
    Jak na wodą, dajecie radę w upały? Na północy macie chyba trochę chłodniej?
    Z którego Trójmiasta jesteś?
    Nad wodą dawno nie byłem, brak czasu bo prace domowe W Gdyni gorąc, ale ja akurat to lubię - tropikalny chłopak jestem

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ullerowa
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofi
    My mamy taki model:

    Przypina się pasami samochodowymi, jak dziecko bardzo chce, to z niego wyjdzie, ale wydaje mi się, że trudniej, niż z tych fotelikowych.
    Można odczepić tył i zostawić tylko siedzenie, jak urośnie.
    Mamy podobny a naż 5-letni juz syn nie odpina się samodzielnie w czasie jazdy bo wie że nie wolno. I jeszcze nie pozwoli ruszyć dopóki się nie zapnie. Takie modele z tego co wiem są przeznaczone dla dzieci o wadze od 13 do 36 kg. a oparcie w razie potrzed wydłuza się lub całkowicie demontuje.

    A zapięcie pasem samochodowym mozna schować z tyłu pod fotelikiem wtedy trudniej dziecku będzie przy nim majstrowac.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał Anisia3
    Fotelik z reguły przypina sie pasami samoichodowymi, a dziecko przypięte jest pasami fotelika. I moim zdaniem one sa lepsze. ...
    dlaczego?
    Ano dlatego, że fotelik musi byc jakoś przymocowany. Nie wyobrażam sobie, że wsadziłabym dziecko do samochodu gdyby fotelik nie był porządnie przymocowany. Nasz właśnie ponad miesiąc temu przeżył uderzenie boczne. Fotelik był tylko odrobinę przesunięty po wypadku. Aż boję się myśleć co byłoby gdyby był tylko włożony do samochodu.

  13. #13

    Domyślnie

    Ależ pas samochodowy trzyma go równie dobrze. Dziecko razem z fotelikiem jest solidnie, trzypunktowo przypięte. W naszym przypadku mniej tych wszystkich sprzączek, klamerek, przewlekania pasa przez najrozmaitsze uchwyty itp. Prosto i skutecznie. Raz obserwowałem znajomych toczących walkę z przełożeniem fotelika z samochodu do innego samochodu. Boszsz - ileż to trwało i jak skomplikowane to było
    Nadmieniam, iż posiadam elementarną wiedzę w zakresie fizyki i mechaniki i nie narażałbym niepotrzebnie swojego dziecka

  14. #14
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    swojej córci kupiłem to :

    http://www.e-wozki.pl/sklep//galerie...nith-w_170.jpg

    http://www.e-wozki.pl/sklep//index.p...21&from=nokaut

    zalety - szybki montaż, solidne pasy, możliwość regulowania oparcia

    wady - materiał nie z najwyższej półki, ale za to łatwo się go zdejmuje, można wyprać lub w ostateczności kupić nowe poszycie.

  15. #15

    Domyślnie

    Kapitanie, nie podejrzewam jakiegokolwiek rodzica, że chciałby narażać dziecko. My akurat mamy mocowany pasami i już. Lepiej, żeby nikt nie musiał sie przeknywać co taki fotelik wytrzyma, chociaż nam niestety to się zdarzyło. I wiesz cała instalacja zazwyczaj odbywa się raz. Nie ma potrzeby instalowania fotelika codziennie. Chyba, ze jestt to nosidełko dla niemowląt. A tapicerkę do prania można zdjąć w samochodzie bez odpinania fotelika.

  16. #16

    Domyślnie

    Jak sobie przypomnę jak sam (jako dziecko) byłem wożony Syrenką, a potem Garbusem, a potem moja starsza córka kaszlakiem bez żadnych pasów i fotelików (bo po prostu NIE BYŁO) to skok cywilizacyjny jest przeogromny
    Teraz mamy poduszki...przednie...boczne, pasy, foteliki, strefy zgniotu etc.

    Co komu pisane... ja kiedyś nawalony jak ruski plecak po oblodzonym parapecie na jedenastym piętrze w akademiku z pokoju do pokoju...i mam się dobrze, a kolega skupiony, trzeźwy i jak najbardziej kompetentny po prostu spadł z dźwigu - RIP.
    Inny - dwa miesiące temu - wybuch, pożar i... RIP.
    Będzie co ma być...

    reasumując - dla chłopczyka fotelik niebieski - dla dziewczynki: różowy

  17. #17

    Domyślnie

    Teraz to są nawet specjalne pasy dla zwierząt.
    No, ale całe szczęście, że zwraca sie uwagę na bezpieczeństwo. Vide wypadek Kubicy.
    Też jeździłam na kolanach mamy na przednim siedzeniu

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q

    reasumując - dla chłopczyka fotelik niebieski - dla dziewczynki: różowy
    U mnie obydwoje mają niebieskie Dziewczynka to nawet granatowy, bo różowego bym nie zniesła

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofi
    My mamy taki model:

    Przypina się pasami samochodowymi, jak dziecko bardzo chce, to z niego wyjdzie, ale wydaje mi się, że trudniej, niż z tych fotelikowych.
    Można odczepić tył i zostawić tylko siedzenie, jak urośnie.
    ja też mam taki a mój syn ma już 7 lat. Rewelacyjne są te schowki na picie i zagłówek wyprofilowany tak, że jak dziecko uśnie nie spada na siedzenie obok.
    Polecam

  20. #20

    Domyślnie

    Wie ktoś może do jakiego wieku/wzrostu dziecka jest obowiązek stosowania fotelika/podkładki?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony