dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78
  1. #61

    Domyślnie

    JoShi,
    Ja się czepiam? niech rzuci kamieniem ten kto się nie czepiał.
    Pokazałem Tobie jak bardzo się mylisz, a doradzając komuś wymyślasz niestworzone rzeczy ( jakieś ustawy których nie ma) możesz tylko komuś zaszkodzić.
    Nigdy nie przyznajesz komuś racji? Ciężko?
    Co to za argument, że się czepiam?

    Ja nie twierdzę, że te foteliki są złe i niebezpieczne. chociaż Twój to akurat na testach wyszedł średniawo
    http://fotelik.info/pl/testy/wybrane...aco/index.html
    ponoć kryterium priori w doborze było bezpieczeństwo...hmm na 5 pkt zdobył 3.
    Wiesz, chyba nie o to chodzi żeby mieć wypasiony i drogi fotelik .
    Moja mała kilkumiesiączna wtedy córka przeżyła konkretną stłuczkę. Felicja wjechała w tył naszej Omegi ( felicja kasacja ) . Dzięki dobremu fotelikowi absolutnie nic jej się nie stało a była potem na obserwacji w szpitalu. A dziecko mamy z wiotkością mięśni, więc też inaczej reaguje na takie wypadki )
    Wkleję jeszcze cytat z innego forum ( styczeń 2010):

    "Dan, tak się składa, że nawet miałem za niedługo zakładać temat o fotelikach, bo też spędziłem godziny na necie ale ... nadal nie podjąłem decyzji.
    Zapewne zacząłeś od tej strony:
    http://www.carseat.se/store.html
    Nieco tu drogo a z GB nie mogą wysyłać fotelików Britax "overseas" . A dlaczego Britax akurat? Bo w amerykańskiej prasie znalazłem informację, która firma robi foteliki dla Volvo. Właśnie Britax. Jak porówna się nową gamę fotelików dla dzieci Volvo z Britax Multi Tech , to konia z rzędem temu, kto poza logotypem znajdzie jakieś różnice. A jest jedna. Fotelik Volvo po zniżkach 10% zaoferowano mi za 1660zł
    Niestety, napalenie na ten fotelik jeszcze szybciej minęło jak przyszło po obejrzeniu testów zderzeniowych. Na tej stronie mity o wielu bezpiecznych fotelikach dla dzieciaków legły w gruzach:
    http://www.autoliitto.fi/...ologic_ii_2008/
    Wystarczy w wyszukiwarce na górze wpisać interesujący nas model fotelika, i mamy obraz (a raczej filmy) co się dzieje z naszą pociechą w przypadku zderzenia. Niektóre obrazy dają do myślenia. Testy Britaxa dały mi tyle, że z niego zrezygnowałem.
    A, wyniki są po fińsku, więc wklejałem je do google tłumacza, można dojść sensu.
    Najważniejsze to zachowania przy zderzeniach czołowych, bocznych i prowadzenie pasów po ciele maluszka.
    U mnie sytuacja jest na tyle skomplikowana, że mam 2 samochody - w jednym jest isofix, w drugim nie. Dosyć to komplikuje sprawę. W przeciwnym razie wziąłbym pewnie Recaro Polaric, ale można go montować tylko do zaczepów isofix.
    Niemniej, żona napisała do ADAC z prośbą o wyniki testów fotelików z interesującej nas grupy - córcia ma 8 miesięcy i 8kg, szczuplutka jak modelka. Takie testy otrzymalismy, i zdziwiło nas, że wcale z nich nie wynika jakoby te tyłem do kierunku jazdy były jakoś super bezpieczniejsze. Zamierzamy drążyć temat i zadać ponownie pytanie do ADAC, dlaczego tak jest i czy uwzględniają w testach fotelików urazy odcinka kręgosłupa szyjnego. Zobaczymy, co odpowiedzą.
    Był moment, kiedy już zdecydowaliśmy się na zakup Besafe iZi Combi ISOfix X2, ale zastanawia nas, dlaczego wypada w testach jako przeciętny i mniej bezpieczny niż Kiddy Life Pro (dla mnie dziecko by się w nim zamęczyło).
    Odnośnie Besafe i ich norweskiego producenta - firma nam podziękowała (szkoda, że nie fotelikiem) bo znalazłem byka w ich specyfikacji fotelików i ich dopasowania do konkretnych modeli aut. Mianowicie z oznaczeń wynikało, że na tylnej kanapie w V/S 40 można przewozić malca jedynie na środkowym fotelu, lub za kierowcą. Zadałem pytanie, czym różni się miejsce za kierowcą od tego za pasażerem i poparłem owe zdziwienie dowodem, gdzie Volvo zamontowało u mnie mocowania Isofix :mrgreen:"
    Tyle na dzisiaj.

    Pozdrawiam i życzę bezpiecznej jazdy.
    Obyście nigdy nie musieli sprawdzać, czy fotelik spełnił swe przeznaczenie.

    heyka
    Ostatnio edytowane przez oorbus ; 13-11-2010 o 20:05

  2. #62

    Domyślnie

    ja wybieram zawsze fotelik który na stronie fotelik.info ma najwyższe noty bezpieczeństwa
    pierwszy to był maxi cosi cabrio fix
    drugi ( a własciwie dwa) maxi cosi tobi i romer king
    teraz powoli przymierzamy się do zmiany bo dziecię rosnie i chyba bedzie to któryś wysoko notowany concord
    przedziału 9-25 nie biorę wogóle pod uwagę bo wypadają fatalnie w testach
    na fotelikach nie oszczedzamy, wedlug mnie nie warto ale zawsze się znajda tacy którzy i taki syf kupią
    http://allegro.pl/40wzorow-fotelik-s...316325235.html
    Ostatnio edytowane przez marinella879 ; 14-11-2010 o 12:15

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    Jak włożysz palce między siedzisko a oparcie tylnej kanapy i namacasz takie zaczepy w postaci prostokątów wygiętych z pręta (dwa na lewym i dwa na prawym siedzisku) to masz isofix. Fotelik ma specjalne zatrzaski które się wsuwa tam i zatrzaskuje na tych klamrach.
    super! wielkie dzięki za pomoc

  4. #64

    Domyślnie

    my mamy fotelik z przedziału 9-36 sprowadzony ze stanów, użytkujemy go już prawie 3 lata i jak na razie jesteśmy zadowoleni,
    jest bardzo podobny do tego:
    http://allegro.pl/nowosc-2011-recaro...312139890.html
    jednak patrząc na to jak moja córcia rośnie to obawiam się że będę musiała kupić coś z przedziału 15-36 zastanawiam się nad takim
    http://allegro.pl/fotelik-samochodow...315947531.html

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    AJA, jeśli priorytetem ma być bezpieczeństwo, a ADAC jest jakimś wyznacznikiem, to wybrany przez Ciebie fotelik plasuje się w czołówce (choć są lepsze a tańsze), to solidny fotelik, moim zdaniem niezły wybór

  6. #66

    Domyślnie

    bezpieczeństwo to oczywiście najważniejsza sprawa, choć myślę że moja córcia i tak ma najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie (mamy z tyłu 3 oddzielne fotele więc siedzi sobie w środku, a poza tym wszystko widzi i to jest dla niej najważniejsze)

  7. #67

    Domyślnie

    ....a my chcilismy naszemu maluchowi zmienic fotelik na wiekszy i wybor padl na KIDDY DISCOVERY PRO 15-36, mial dobre notowanie w testach i co najwazniejsze maluch zadowolony z zamiany,

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszowy_misio Zobacz post
    .......co najwazniejsze maluch zadowolony z zamiany,
    Myślisz, że jakbyście się zdecydowali na KIDDY INFINITY PRO to maluch by nie był zadowolony?

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q Zobacz post
    Myślisz, że jakbyście się zdecydowali na KIDDY INFINITY PRO to maluch by nie był zadowolony?
    Nie wiem czy bylby zadowolony czy nie, ale wiem ze z przyjemnoscia i latwoscia wsiada do tego co ma

    A Ty nie byl bys zadowolony gdyby zamiast tego co masz mialbys cos innego, maslo maslane

  10. #70

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie odnośnie fotelika Bebe confort creatis fix. Czy ktoś go może posiada i jest z niego zadowolony? Ja planuję zakup ponieważ bardzo mi się podoba, ale wolałabym dostać informacje z pierwszej ręki o tym, jak urządzenie sprawdza się w rzeczywistości. Z góry dziękuję

  11. #71

    Domyślnie

    Dobry wieczór, szukam fotelika do 18 kg zaraz po foteliku 0-13 kg przodem żebym mógł widzieć dziecko cena jest mniej ważna ważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo dziecka czyli fotelik musiałby mieć potwierdzenie tego, że jest bezpieczny może jest jakiś ranking? Pozdrawiam serdecznie

  12. #72

    Domyślnie

    Zobacz Recaro Optiafix miał w tym roku robione testy ADAC i wypadł super a jest właśnie montowany przodem do kierunku jazdy.

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    No jak ma być bezpieczny, to tyłem a nie przodem do kierunku jazdy. Wystarczy wygooglować. Mój syn nie narzeka na widoki.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  14. #74

    Domyślnie

    Dobry wieczór. Dzięki za informacje poczytam mam jeszcze czas. Czy testy zderzeniowe nie uwzględniają tego w wynikach? Przykładowo skoro w testach fotelik ma dużo gwiazdek a jest przodem to nie jest bezpieczny?

  15. #75

    Domyślnie

    Uwzględniają, testy nie są wyrocznią, ale skoro są i wyniki są dobre to warto to też brać pod uwagę. Wiele fotelików ich nie ma wcale. Zaleca się jazdę tyłem do 18 kg, gdyż głowa dziecka jest proporcjonalnie zbyt duża do reszty ciała co jest istotne przy zderzeniach czołowych. Wielu rodziców z różnych względów jeździ w fotelikach montowanych przodem. Nie oznacza to, że nie są niebezpieczne, czasami nie chce w rwf jeździć dziecko, przeraża cena, brak możliwości montażu w samochodzie.

  16. #76

    Domyślnie

    Generalnie moim zdaniem warto brać i atesty, i testy zderzeniowe. Jednak nie możemy też zapomnieć o własnym rozsądku i tym, jakie możliwości daje nam samochód.

  17. #77

    Domyślnie

    Generalnie na foteliku nie ma co oszczędzać. A jak kogoś nie stać, to zawsze lepiej tu poszukać https://sprzedajemy.pl/dla-dziecka/foteliki-samochodowe, dobry, ale używany fotelik - jeśli ktoś o niego wcześniej dbał, to powinien być w idealnym stanie. My akurat na Sprzedajemy.pl znaleźliśmy nowy, obrotowy fotelik Maxi Cosi w trochę niższej cenie, niż normalnych sklepach.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maxi-cosi-axissfix-61105-019-obrotowy-isofix-398299892.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	388971  

  18. #78

    Domyślnie

    Oczywiście, że trzeba brać możliwości auta, zresztą nie ma uniwersalnych fotelików pasujących do każdego samochodu ze względu na to, że auta mają inaczej wyprofilowane fotele. Dlatego warto przymierzyć fotelik przed zakupem. Co do kupna używanego nie mogę się zgodzić. Nigdy nie ma pewności czy fotelik nie brał udziału w kolizji. Kupując nowy wiemy, że na pewno nie jest po wypadku (kolizji).

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony