dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122
  1. #1

    Domyślnie Inteligentny dom ukladanie kabelkow temat dla poczatk.

    Witam was serdecznie!!!!!
    ....jujz tyle bylo o inteligentnych instalacjach ,ich sterowaniem i projektowaniem. Ale moza ten temat jeszcze raz zaczac od poczatku.Czyli od podstaw pysany zrozumialym jezykiem z wyszczegolnieniem poszczegolnych laczen co z czym ...na poczatek moze same ukladanie kabelkow i kabli sterujacych . Gdzie dokladnie je ulozyc ,czy np. kabel sterujacy i jaki (przekroj ,grubosc,ilosc zyl )doprowdzic do odbiornika np. swiatlo w lazience, cza tez do wylacznika (kontaktu). Mam na mysli sterowanie swiatlem w kilku pomieszczeniach ,i kilku scenach swietlnych.Jakie jest najlepsze rozwiazanie sterowanie przez przekazniki na szynie DIN , czy tez przekazniki rozproszone . Jakie rozwiazanie jest najlepsze.......mysle,ze temat jest na tyle ciekawy,by mozna bylo go jeszcze ktorys raz z koleii rozwinac
    Pozdrowienia Andrzej

  2. #2

    Domyślnie

    aby pisać o kablach, wpierw trzeba wybrać, który system chce się montować. Ja zdecydowałem się na LCN-a, właśnie zakończyłem kłaść kable i uruchomiłem pierwsze moduły (do rolet). Trochę przy tym osiwiałem, ale początki zawsze są trudne.
    pozdr

  3. #3

    Domyślnie

    kris_r, powiedz coś o kosztach tego LCNa

  4. #4

    Domyślnie

    .......no widze,ze zapalencow w tej dziedzinie nie brakuje.Ale to dobrze.
    Czyli tak mialbym moze kilka pytan do Ciebie ...n o moze kilka wiecej.
    Czyli tak zakladam ,ze decyduje sie na jakis tam alarm np CA -64 (jedna szafka) i decyduje sie takze na sterownik PLC np Siemens (druga szafka).
    Obydwa ukalady musza byc ze soba zwiazane ,czyli musza ze soba wspolpracowac. Prawda.......
    Moje zalozenia sa takie : ze kazdy uklad i system chcialbym zdalnie sterowac
    czyli miec pelna kontrole przez np. internet.Ogladac np. swoj domek przez kamerke, wlaczac swiatlo i je gasic i nie tylko.
    Wracajac jednak do sedna spawy .............wybieram sterownik PLC
    OK. klade normalna instalacje swietlna , rolety z wl/wy . kabel YTDY 3x1,5mm² lub YTDY 4x 2,5mm²...i cooooooooooo dalej
    skad i dokad kable sterujace pociagnac . Czy moglbys mi ta kwestie...i moze nie tylko mi prztyblizyc bazujac na przykladzie sterowaniu roletami
    wszystkich razem i kazdej z osobna. Dziekuje wszystkim zainteresowanym ,a w szczegolnosci kolegom z wiekszym doswiadczeniem,ktorzy nadal beda wspierac ten temat i udzielac cennych porad i wskazowek Pozdrawiam Andrzej

  5. #5

    Domyślnie

    ... jesli masz jeszcze troszeczke czasu Kris to bardz prosil bym Ciebie o
    kilka uwag odnosnie sterowania np.roletami .Opisz jakich uzyles modulow i jak podlaczyles ..... bedziemy wdzieczni... pozdrawiam jeszcze raz

    ps. zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji.

  6. #6

    Domyślnie

    ...zaczynam kapowac ..dlaczego "osiwiales" . Wybrales najdrozszy system sterownik PLC i najbardziej skomplikowany Prawda . mozliwosci jest kilka miedzy innymi sterowanie przez PC ...moze ktos opisze teeeeeeeeeen temat szezej ...mysle , ze zainteresowanie bedze wzrastac ...w miare rozwoju tematu
    ...........a le moze zaczniemy od samego poczatki ..czyli ukladanie dodatkowych kabelkow.....................................



    pozdrawiam Andrzej

  7. #7

    Domyślnie Mister House

    jak już poukładacie te kabelki to może wam się przydać jakieś oprogramowanie o kontrolowania całej tej instalacji i tu pomocna okazuje się strona Mister House, na której można się zapoznać z open-source'owym projektem inteligentnego domu. Oprócz oprogramowania można tam się zapoznać z urządzeniami potrzebnymi do budowy takich sieci. Polecam też www.sitescollide.com/MP3%20Edition/560023DC-3CDA-4DA0-BA25-8028A19AB47B_files/scr01.mp3]wywiad z jednym z autorów i użytkowników[/url]

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    .......ciekawa srona ..duzo musze jeszcze sie nauczyc ..ale interesuja mnie instalacje z przewodami...czyli bez pilotow .....wiec wrocmy moze do sedna ...ukladanie kabelkow od poczatku....

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Zadaj konkretne pytanie.

  11. #11

    Domyślnie

    ok..... jak podlaczyc kilka rolet ( podlaczone tradycyjnie z wlacznikami)
    w uklad int domu
    tj. by zalaczajac alarm wszystkie rolety np sie zamykaly natychmiast lub tez po okreslonych czasie.
    jak polozyc kabel sterujacy ...moze od kad i do kad .z czym podlaczyc
    ..pytan mam wiecej ..ale jak na poczatek prosilbym o te odpowiedzi.
    dziekuje z gory i pozdrawiam Andrzej

  12. #12

    Domyślnie

    OK - zacznijmy od poczatku.
    Jaki jest Twój poziom wiedzy na temty automatyki a w szczególności tzw. domu inteligentnego?

  13. #13

    Domyślnie

    ......duzo czytalem ...ale nie do konca rozumiem...raz przueczytalem, ze kabel sterujacy ktos doprowadza do klinkietu (Swiatla) a raz czytalem ze do kontaktu ...to jz nie wiem dokladnie jak to mozna sterowac?......jesli masz ochote to moge przedzwonic na nr stacjonarny.

  14. #14

    Domyślnie

    ..jeski nie telefonicznie to moze przez SKYPE...?????..co Ty na to

  15. #15

    Domyślnie

    .......czyli jak z tym sterowaniem rolet ?????

  16. #16

    Domyślnie

    ...to jak Grzegorz mozesz mi na ten temat odpowiedziec troszeczke szerzej.i w miare obrazowo.......Bardzo Ciebie prosze ....pozdrawiam Andrzej

  17. #17

    Domyślnie

    Wykładu Ci tutaj nie zrobie bo talenut pedagogicznego nie mam.
    Zasadniczo musisz mieć okablowanie do każdej rolety (lub grupy rolet) sterowanie programujesz albo pod jakiś przycisk/procedure

  18. #18

    Domyślnie

    ...moze ktos inny podzieli sie swoimi wiadomosciami .............nie chce ,by ten temat rzeka tak szybko sie zakonczyl..Prawda
    Pozdrawiam Andrzej

  19. #19

    Domyślnie

    ......czy naprawde nikt juz nie kladzie kabelkow , lub nie jest w tym etapie jego kladzenia................hmmmmmmmmm???????

  20. #20

    Domyślnie

    Toż odpowiedziałem Ci na Twoje jedno konkretne pytanie.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony