dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 122
  1. #41

    Domyślnie

    ..............i na taka madra glowe czekam(y)!!!!!!
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  2. #42

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Napisał AndrzejHH
    ............ MEDION ALL-IN-ONE PC za 697,33 €.Czyli dotykowy monitor 21,5" FULL HD z TV Internet E-Mail Telefon oczywiscie wszystko na dotyk Tauchscreen itd. ...i tak sobie pomyslalem ,czy nie mozna wykorzystac wlasnie tego np. w holu jako panel dotykowy z mozliwoscia sterowania domem ,podgladem na poszczegolne kamery itd.
    Intel Pentium procesor T4400 2.2 GHZ Windos 7
    Jasne, że taki sprzęt możesz wykorzystać do w/w czynności. Ale nie da się tego opisać w postaci prostego tutoriala.

    Cytat Napisał AndrzejHH
    Byc moze jest mozliwosc sprzezenie tego komput . z Alarmem lub PLC ...co wy o tym sadzicie ...................temat jest napewno ciekawy.
    pozdrawiam Andrzej
    Możesz to sprzęgnąć z PLC po ethernecie (zależy jaki dany PLC obsługuje protokoły) i sterować wszystkimi instalacjami z tego PCta. Możesz skorzystać z gotowych, płatnych, rozwiązań (firma instalatorska), lub sam się dokształcić z tym temacie (czego nie polecam - temat zbyt obszerny, aby go tak po prostu ogarnąć). Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia instalatora - unikniesz niespodzianek i niepotrzebnych wydatków.

    --
    pozdrawiam,
    mel

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał melvx
    Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia instalatora - unikniesz niespodzianek i niepotrzebnych wydatków.

    mel
    A co możesz zaproponować... zapraszam na priva z ofertą
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #44

    Domyślnie

    Witam! Polecam rozwiazanie plc firmy Wago 750-841. Sterownik ethernetowy z modbusem TCP/IP i wbudowanym web serwerem jesli chcialby ktos zarzadzac przez neta domem, mozliwosc podlaczenia modemu gsm/gprs. Do tego wiele przerakich modulów. Sam wlasnie buduje dom i zamierzam oprzec sterowanie na tym sterowniku,rozmiary sterowniczka tez zachwycaja, cena za sam sterownik ok 2000 pln plus moduly np. 8DI -300 pln. Pozdrawiam i zycze sukcesów.
    Wiedza kosztuje, niewiedza jeszcze wiecej!!!

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał karuzel
    Witam! Polecam rozwiazanie plc firmy Wago 750-841. Sterownik ethernetowy z modbusem TCP/IP i wbudowanym web serwerem
    Potwierdzam. Wago jest bardzo fajnym sterownikiem (szczególnie w porządku jest wbudowany i łatwo konfigurowalny web serwer), ale ma trochę drogie moduły rozszerzeń (szczególnie wejścia PT100).

    --
    pozdrawiam,
    mel

  6. #46

    Unhappy

    .......no dobrze ,czyli juz nie ma nikogo, kto by chcial podzielic swoimi doswiadczeniami
    odnosnie instalacji alarmowych.......???????????????
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  7. #47

    Unhappy

    Cytat Napisał AndrzejHH Zobacz post
    .......no dobrze ,czyli juz nie ma nikogo, kto by chcial podzielic swoimi doswiadczeniami
    odnosnie instalacji alarmowych.......???????????????
    ......................czy juz nik nie buduje swoich instalacji elektrycznych i alarmowych ???????????????
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  8. #48

    Domyślnie

    ............................... naprawde????
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    hej, Witam ja buduje ale też jestem laikiem i buduje na razie plany jak to właśnie poprowadzić wszedłem na twój wątek że czegoś się dowiem a tu nic lipa nikt nic nie chce powiedzieć a dlaczego a dlatego żeby iść do fachmana i zapłacic 100 razy drożej niz byśmy to sami pociągneli po domu, andrzeju jak juz coś wymyśliłeś podziel się wiedzą z chęcią czegos się naucze!pozdrawiam!

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ogólnie to mam podobne wymagania, sterowanie przez jeden panel na dole na parterze i oczwiście przez neta na kómórce i pc, sterowanie światło, rolety, rekupereator, alarm i kamery, może podlewanie ogródka, otwieranie bramy wjazdowej i to chyba tyleco chce sterować gniazdek nie che sterować z osobna to chyba tyle i tez mam dylemat jaki system, jaki?no najlepiej tani i dobry i łatwy w rozbudowywaniu! Nawet nad podobną manta się juz rozglądałem

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    Myślałem o czymś takim:
    http://allegro.pl/sterbox-inteligent...991130466.html
    Sterbox czy ktos ma lub miał z tym doczynienia?Pozdrawiam i czekam na rowinięcie wątku

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariontg Zobacz post
    Myślałem o czymś takim:
    http://allegro.pl/sterbox-inteligent...991130466.html
    Sterbox czy ktos ma lub miał z tym doczynienia?Pozdrawiam i czekam na rowinięcie wątku
    ...niestety nie mialem z tym nic wspolnego .Sterbox jak zauwayzles ma 8 wyjsc programowalnzch ,i aby zwiekszyc ilosc wyjsc musisz ponownie kupic nastepny modul.
    .....takze musisz sie zastanowic. A moze wybiezesz inny sterownik programowalny np. PLC 2011A0 ,albo troszeczke drozsze z firmy Saya/Burgess...co wy na to.

    ..nie wiem np jak chcecie mierzyc temperature w pomieszczeniach czy gdziekolwiek indziej np temp zewnetrzna ,gruntu,nadmuchiwanego powietrza...itd .ja chce wykozystac pomiar temperatury przez PLC z wykorzystaniem czujnika DS18B20 1-Wire .PLC2011A0 to sterownik PLC obsługiwany zdalnie z komputera PC przez LAN i internet oraz przez telefony komórkowe, smartfony i tablety z systemem Android.....moze to jest lepsze rozwiazanie.
    Ostatnio edytowane przez AndrzejHH ; 17-02-2013 o 16:56
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    hmmm. po co chcesz mierzyć temperature gruntu? temperatura w pomieszczeniach niestety będę mial manualną hehe, piec na ekogroszek nie daje aż takich super możliwości, ogólnie chce sterowac oświetleniem alarmem i nawadnianiem no ogólnie to o czym pisałem we wcześniejszym wątku, teraz wyszedł nowy satel niby centralka alrmowa a ma możliwości jak troche o niej poczytam to dam znać co i jak!

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witam!
    Zacząłem szukac tego stera PLC 2011 i znalazłem cos takiego myślę że nam chyba troche pomoże!
    http://plc-home.pl/

  15. #55

    Domyślnie

    ...zobacz moze tu..http://www.edom-plc.pl/forum/index.php?topic=8.0

    .............lub internetowy przekaznik programowalny PLC http://www.youtube.com/watch?v=67yCdjGz9Qs

    ::OLECAM
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  16. #56

    Domyślnie

    ....a propo czujnikow temperatury w gruncie zamierzam ich miec co najmiej kilkanascie ,gdyz buduje gruntowy wymiennik ciepla GWC .A jak wiesz na roznych glebokosciach w gruncie ,jak i na roznych odcinkach instalacji GWC mamy rozne temperatury ,ktore mozna wylapac i zmierzyc i odczytac .Dojdzie jeszcze kilkanascie czujnikow temperatury wewnatrz budynku umiejscowione w podlodze /ogrzewanie podlogowe/.
    Pozdrawiam Andrzej HH

    Moja pasja - to budownictwo
    .......dlatego buduje domy.***

  17. #57

    Domyślnie

    Cześć.

    Okablowanie robili mi młody łebski elektryk i taki sam alarmowiec.

    Każdy punkt (włącznik, światło, gniazdko, czujnik, kamera, termometr, roleta, TV itd.itp.) doprowadzony jest do centralnego pomieszczenia.

    Dodatkowo wszystkie puszki włączników (głębokie) oplecione są BUS`em. To taki zielony czterożyłowy przewód.

    Plusem takiej instalacji jest możliwość uruchomienia jej "po bożemu" i uzbrajanie w wybrany system póżniej.

    Minusem jest ilość przewodów. Pyda jaka weszła do rozdzelni ma 60cm. średnicy.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    [QUOTE=AndrzejHH;5852111]....a propo czujnikow temperatury w gruncie zamierzam ich miec co najmiej kilkanascie ,gdyz buduje gruntowy wymiennik ciepla GWC .A jak wiesz na roznych glebokosciach w gruncie ,jak i na roznych odcinkach instalacji GWC mamy rozne temperatury????
    Ale po co Ci to ja też buduje gruntowy wymiennik ciepła całość rur zakopuje 1.20m pod ziemią zasypuje i cześć, co ci dadzą te czujki ruchu?przecież nic nie uzyskasz nawet jeśli sie dowiesz że masz gdzieś zimniej co odkopiesz i zakopiesz jescze raz głębiej? nie czaje poczytam, albo napisz po co podrożyć całą instalację, co do ogrzewania podogowego hmm nie będę instalował, to sie nie wypowiadam nie zagłebiałem się ale myślę tak co do podłogówki, szczeli Ci układ jak mojemu znajomemu i ma zrwyanie całej podłogi, kurz sie unosi, jedyne za że podłoga ciepła ale można zrobić tak dać 20 cm styropianu pod płyte fundamentową albo co najmniej 15 cm póżniej zrobic podłogę pływającą i dać 10 cm wełny i zamiast zwykłej foli dać folie aluminiową np. strotex90 i myślę że też uzyskam ciepłą podłogę ale to Ci powiem jak juz wybuduje!aha to tez ważne p[rzy przy podwieszanym suficvie też daje aluminiowa folie niech odbija ciepło z powrotem, zobaczymy czy fizyka się przełoży na budownictwo realne!mam nadzije że tak bo już pare zakładów ze znajomymi poszło, twierdzą że nic to nie da, zobaczymy!

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mariontg
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał twaro Zobacz post
    Cześć.

    Okablowanie robili mi młody łebski elektryk i taki sam alarmowiec.

    Każdy punkt (włącznik, światło, gniazdko, czujnik, kamera, termometr, roleta, TV itd.itp.) doprowadzony jest do centralnego pomieszczenia.

    Dodatkowo wszystkie puszki włączników (głębokie) oplecione są BUS`em. To taki zielony czterożyłowy przewód.

    Plusem takiej instalacji jest możliwość uruchomienia jej "po bożemu" i uzbrajanie w wybrany system póżniej.

    Minusem jest ilość przewodów. Pyda jaka weszła do rozdzelni ma 60cm. średnicy.
    Hej, wiesz nie wiem ile za to zapłaciłeś ale 60 cm średnicy robi wrażenie hehehe pytanko po co sterujesz wszystkimi gniazdkami? i co to jest że puszki oplecione Busem?wiesz ja nie neguje każdy robi na co go stać ja mam ograniczony budżet mały kredycik ale myslę że zrobie inteligentny dom za małe pieniądze ale będę sterował poszczególnami pionami poprostu odetnie mi albo lewą strone poddasza albo prawą albo właśnie kuchnie albo salon a nie każde gniazdko to zajebisty dodatkowy koszt, wytłumaacz po co, może sie przekonam!pozdrawiam wszystkich systemowiczów!

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariontg Zobacz post
    Hej, wiesz nie wiem ile za to zapłaciłeś ale 60 cm średnicy robi wrażenie hehehe pytanko po co sterujesz wszystkimi gniazdkami? i co to jest że puszki oplecione Busem?wiesz ja nie neguje każdy robi na co go stać ja mam ograniczony budżet mały kredycik ale myslę że zrobie inteligentny dom za małe pieniądze ale będę sterował poszczególnami pionami poprostu odetnie mi albo lewą strone poddasza albo prawą albo właśnie kuchnie albo salon a nie każde gniazdko to zajebisty dodatkowy koszt, wytłumaacz po co, może sie przekonam!pozdrawiam wszystkich systemowiczów!

    Do niczego nie chcę przekonywać.

    Teraz nie myśle o urządzaniu domu, więc nie wiem gdzie będę potrzebował gniazdo sterowane.

    Co do bus`a ? Nie mam jeszcze wybranego systemu i na pewno nie zdecyduje się na "no name".

    Natomiast twoja opinia na temat podłogówki to (z całym szacunkiem) archaizm.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony