dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ...No chyba, że podlega się pod urząd, w którym siedzą same barany
    nie obrażaj baranów
    często można nawet wcisnąć szczelną studnię chłonną
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  2. #22

    Domyślnie




    no właśnie czy dostanę pozwolenie na takie zabawy?
    dlatego "kombinuję" mocno i siłowo z nasypem


    a może zrobić badania geotechniczne w lecie ...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapan
    woda z pos-ia po wyjści z komory jest ylko wstępnie oczyszczona (po fazie beztlenowej), zasadnicza faza rozkładania związków organicznych (wonnych) do mineralnych w miarę bezwonnych wykonywana jest przez bakterie skolonizowane w obsypce żwirowej drenażu. Stąd wymóg 1,5 m od drenażu do poziomu wody gruntowej (bakterie muszą mieć czas na oczyszczenie wody zanim przesączy się do wody gruntowej). O przemarzanie bałbym się mniej, przede wszystkim ścieki mają swoją stałą temperaturę, a poza tym rozkład zubstancji organicznych jest reakcją egzotermiczną i wystarcza zalecene przez producentów (np. wavin) przykrycie rzędu 60-80 cm nad rurę drenażową.
    a jeśli zastosuje się oczyszczalnie z dozowaniem powietrza (mały kompresorek)?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To wtedy gdzieś musisz odprowadzić oczyszczone ścieki... Jak masz rów itp i dostanie zgodę (wróć - brak sprzeciwu) to OK. Jak dół chłonny to pomijając względy formalne przy tak wysokim poziomie wody możesz mieć problem z odbiorem oczyszczonych ścieków i cała inwestycja będzie g... warta

  5. #25

    Domyślnie

    cały czas zastanawiam się nad ciśnieniowym rozwiązaniem sprawy; w dreny wtłaczam efekt oczyszczalni ciśnieniem z pompy.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    To wtedy gdzieś musisz odprowadzić oczyszczone ścieki... Jak masz rów itp i dostanie zgodę (wróć - brak sprzeciwu) to OK. Jak dół chłonny to pomijając względy formalne przy tak wysokim poziomie wody możesz mieć problem z odbiorem oczyszczonych ścieków i cała inwestycja będzie g... warta
    a czym się różni odprowadzenie wody do rowu a dół chłonny? bo ja ni w ząb nie wiem;
    są to pierdoły/kłody rzucane przez niewiele rozumiących urzędników państwowych, jak i bzdury rozpowszechniane przez niewiele tak na prawdę wiedzących wykonawców
    a wtłaczać to sobie możesz lewatywę, nie ściek w grunt
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #27

    Domyślnie

    racz piracie rozwinąć wątek
    i może trochę mniej szpitalnej gwary

  8. #28

    Domyślnie

    Oczyszczalnie z rozsączaniem wymagają 1.5 m między drenem a lustrem wody gruntowej. Generalnie wypływająca z nich ciecz nie nadaje się do rozlewania po okolicy bo do czystej wody to jeszcze jej daleko.
    Oczyszczalnie beztlenowo-tlenowe które gwarantują wysoki stopień oczyszczania pozwalają na wprowadzenie oczyszczonych ścieków do studni chłonnej albo do stawu. Z tego co pamiętam nie wolno odprowadzać ich do rowów itp.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    a czym się różni odprowadzenie wody do rowu a dół chłonny? bo ja ni w ząb nie wiem
    Jak dla mnie to potencjalną pojemnością...

  10. #30

    Domyślnie

    w przyszłym tygodniu ma do mnie przyjechać jakiś spec - zobaczymy co z tego wyjdzie

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał Barbossa
    a czym się różni odprowadzenie wody do rowu a dół chłonny? bo ja ni w ząb nie wiem
    Jak dla mnie to potencjalną pojemnością...
    i tylko tym, czyli niczym ważnym
    jkrzyz
    jak najbardziej nasz rację, dlatego autor wątku nie może/nie powinien mieć zwykłego posia, co dla mnie jest zrozumiałe
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #32

    Domyślnie

    U mnie było tak: za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć szamba.
    Działka z wysokim poziomem wód guntowych (na wiosnę katastrofa), grunt nieprzepuszczalny.
    Pomysł nr 1 - oczyszczalnia biologiczna. Tylko, gdzie odprowadzić oczyszczone ścieki? W pobliżu żadnego cieku wodnego, stawu, rowu. Pomysł: oczko wodne. Tylko czy w zimie przy temp. "-" taki układ też może funkcjonować? A na wiosnę przestaniemy się myć? No to może studnia chłonna. Znowu przegrzebane forum i znowu wątpliwości kosztów nie da się przewidzieć, zależy od warunków.
    Pomysł nr 2 - oczyszczalnia z drenażem (chciałam tego uniknąć, bo trzeba wykonać nasyp). Pogodziłam się z nasypem, bo przecież można zrobić fajny skalniak. Firma instalująca za sam żwirek i piasek zaśpiewała 4tys. I znowu forum. Okazuje się, że ten podkład filtrujący trzeba wymienić po - i tu różne głosy - 7-15 latach. Czyli ledwo po budowie zagospodaruję sobie ogród znowu wykopy? Dzięki nie.
    Po konsultacji z sąsiadem - szambo. Sąsiad ma oczyszczalnię i na wiosnę woda cofa mu się do domu.
    Bardzo chciałam oczyszczalnię, ale nie za wszelką cenę.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał Barbossa
    a czym się różni odprowadzenie wody do rowu a dół chłonny? bo ja ni w ząb nie wiem
    Jak dla mnie to potencjalną pojemnością...
    i tylko tym, czyli niczym ważnym
    Pewnie, że to nic ważnego... Najwyżej jak spuścisz w kibelku wodę to ci wypłynie do łazienki bo nie będzie miała gdzie odpłynąć

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony