dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 189
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3761
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WOBO

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Projekt SALSA pracownia KRAJOBRAZY

    Witam,
    mam w planach postawienie takiego domku:
    http://www.projekty.ign.com.pl/pliki.../salsa_534.jpg

    czy ktoś już może budował takie cudo? Dysponuje może zdjęciami?

    Chcę lada dzień kupić projekt, ale jeszcze się waham czy to dobry wybór - chciałbym zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirasek5

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie
    ja właśnie natrafiłem na ten projekt i bardzo mi się podoba.
    Jeśli masz juz jakies informacje a może kupiliście juz ten projekt prosze o rady.
    Jeszcze nie jestem na 100% pewien bardzo prosze o informacje.

  3. #3

    Domyślnie

    Bradzo miły i wg mnie dobrze rozplanowany na małej powierzchni domek. Mam Sosenkę - też taki niewielki, trochę podobny domek. Salsa też bardzo mi się podobała, nawet wnętrze bardziej. Przeważyło ustuowanie mojej działki wymuszające ogród od strony frontowej. Obo mnie buduje się też bardzo fajny domek Sara z Horyzonu, trochę większy. Podobny do Salsy, tylko z czterospadowym dachem i podobnymi balkonami. Dla mnie plusem jest dach dwuspadowy z usytuowaniem ścianą szczytową do frontu - unika się efektu "stodoły", domek jest zgrabniejszy. Natomiast nie bardzo lubię balkony - dla mnie nie są użyteczne, gdy jest ogród, a podrażają koszt. Ale to kwestia upodobań.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirasek5

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    el ka jak myślisz o ile zwieksza sie koszt budowy z balkonami
    mi sie te balkony podobaja i to oba. Balkon na ogród to dla nmnie podstawa ja mam działke bardzo widokową na strone południową więc z balkonu bedzie dawało super efekt.
    a budujesz taki domek orientowałaś się ile może kostować jego wybudowanie tak realnie

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę, że biorąc pod uwagę koszty wykończenia dwóch balkonów - płytki, balustrada bedzie to ładnych kilka lub nawet naście tysięcy, Koszt balkonu w stanie surowym to jeszcze pikuś, chociaż trzeba zwrócić uwagę na mostki termiczne. Wykończenie to dopiero zabawa. Bardzo często widzi się odpadające płytki i zaciekające elewacje - to efekty oszczędnosci i zlego wykonawstwa bez odpowiednich ( i drogich) rozwiązań systemowych. Wtedy lepiej chyba takiego balkonu nie mieć. Kosztuje też balustrada, byle jaka szpeci elewację. Także okno balkonowe jest droższe. Możesz to sprawdzić licząc koszt metra kwadratowego balkonu - ułożenie płytek w jakimś systemie, balustrada i to okno - stan surowy będzie stanowił mniejszość - trochę stali, betonu i styropianu. Natomiast przy budowie domku ważne jest przeznaczenie pieniędzy na to, co bedzie Ci sprawiać przyjemność - dla jednego balkon, dla innego kino domowe, dla innego ekstra łazienka itp. I to powinno być dla Ciebie wskazaniem -chyba, że masz bardzo małe finanse i wtedy oszczedzasz na wszystkim - a balkon nie jest przecież elementem koniecznym - jest to "bajer".
    U ciebie może z przodu balkon nie jest konieczny - na ulicę będziecie patrzyli? Narysuj sobie lub zedytuj elewację bez balkonu i przemyśl.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Jestem szczęśliwą posiadaczką projektu Salsa i właśnie rozpoczęłam budowę. Jestem na etapie wylanych ław i pierwszych pustaczków :lol: Mam nadzieję, że odezwie się ktoś kto buduje ten śliczny domek.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie luknęłam na ten projekt -i absorbuje mnie jedno pytanie -gdzie jest kotłownia -albo chociaż drugi komin? -projektant załóżył chyba że każdy grzeje gazem albo kominkiem -a tak jednak nie jest. Ja będę grzała kotłem kondensacyjnym -teoretycznie nie wymaga nawet komina (odprowadzenie spalin przez ścianę) -wybrałam jednak projekt z kominem -żeby mieć opcję awaryjną -jakby na przykład gaz poszedł w górę a węgiel w dół
    Domek, który buduję -mały ale przestronny -polecam!:
    http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html
    Super jest duuuży salon -36m - i dość duże pokoje na poddaszu -szczególnie po podwyższeniu ścianki kolankowej.
    Zdjęcia z budowy:
    http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html?P=1

  8. #8

    Domyślnie

    Ładny domek, ale na dole nie ma dodatkowego pokoju, który jest mi potrzebny. Grzanie przewidziane jest na gaz i kominek. Komin trzeba rozbudować do 7 kanałów z 4 w projekcie.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirasek5

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mnie ten projekt sie podoba za idealne rozplanowanie. dodatkowo jest pokój na dole który uważam za potrzebny. a jesli chodzi o kotłownie ja planuje ja mieć w piwnicy. Tak sie składa że ja muszę mieć piwnice z uwagi na spadek na działce. Więc wykorzystam ja na kotłownie. Zwłaszcza że wstępnie plan jest ogrzewania na wegiel

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też podpiwniczam Salsę. Kominek będzie na środku salonu pomiedzy kuchnią, a pokojem dziennym. Zostanie 1,46 m przejścia z salonu do kuchni ponieważ komin jest większy na 7 kanałów. W salonie powiększyłam okno na taras do 3,80 m szerokości ( 4 skrzydła).Na poddaszu zaplanowana jest mała przebudowa łazienki. Będzie miała kształt kwadratu, kosztem holu.

  11. #11

    Domyślnie my :)

    Właśnie skończyliśmy budowę tego domku a zaczynamy wykańczanie . Ale wklejenie zdjęcia to ponad moje siły

  12. #12

    Domyślnie

    Gratuluję. Możesz napisać jak długo trwała budowa i czy dokonywaliście zmian, czy domek jest podpiwniczony i jaki był koszt budowy.

  13. #13

    Domyślnie

    pierwszy szpadel poszedł w ziemię 2 czerwca, a stan surowy otwarty jest od tygodnia. Budowaliśmy z Porothermu, wydaliśmy 100 tys, w tej cenie jest też kupiony styropian i okna. Było trochę zmian: brak garażu, zamiast pokoju na dole jest kotłownia, brak kominka i balkonu z tyłu domu, i brak tarasu, odrobinkę zmienione schody no i wyrzucimy słupek z salonu. Instalacja elektryczna jest prawie skończona a od jutra zaczyna hydraulik. Ze względu na zmiany powierzchnia użytkowa wyszła 102 m2 a netto coś koło 170m2

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie dopiero piwnica stoi bez zalanego stropu. Garażu też nie buduję. Niestety materiały kupowałam w tym roku, więc licze, że stan surowy z piwnicą wyniesie mnie około 150 tys. Obym sie myliła.

  15. #15

    Domyślnie

    Materiał kupowaliśmy w maju - Porotherm 25 w cenie 8,3zł, obecnie jest już w podobnej cenie, zostało 200 sztuk za 8zł nikt nie chce kupić. Na sciany nośne zużyliśmy około 1240, działowe łącznie z poddaszem 500szt
    porotherm 11,5.Fudamenty kopane na 1,20m zużyliśmy 21m3 betonu
    B-15, stop teriwa 320"garów" 14m3 beton B-20, oczywiśćie na fundament 500 bloczków w cenie 2,5zł.Drzewo w cenie 750zł za m3 na dach ok 4,5m3 plus drzewo pod blachodachówkę, jeszcze cegla pełna 1000sztuk... i tak w wielkim skrócie mamy stan surowy

  16. #16

    Domyślnie

    Hmm, ja na ławy wylałam 12 m betonu B15 + zbrojenia , poszło mi około 1537 silikatów 25 cm na ściany piwnicy zewnetrzne i nośne, na pozostałe nośne mam zakupione silikaty 18 cm - 2496 sztuk, na działowe silikaty 12 cm - 490 sztuk i beton komórkowy na działówki na poddaszu 341 sztuk. Hmm, coś tego u mnie dużo .... Tyle, że mój wykonawca też do tanich nie należy...Drewno na szalunki 4 kubiki po 600 zł , na dach prawie 5 kubików po 600 zł. Zapomniałam o 2000 szt cegieł na komin i do tego dojdą wkłady kominowe. Koszt mojego domku zwiekszył się o jakieś 35 000 przez piwnicę.

  17. #17

    Domyślnie

    Kubiki mówisz..... Nam budowali Górale i właśnie tak określali m3 drewna, my słyszeliśmy to po raz pierwszy Twoi fachowcy też Górale?

  18. #18

    Domyślnie

    Nie górale, ale nie tak daleko są Bieszczady. Pewnie gdyby budowali górale byłoby taniej.

  19. #19

    Domyślnie

    Sienna liczyłaś ile wyniesie Cię calość domu z wykończeniem i co planujesz robić. Ja dzisiaj zasypuję wokół piwnic.

  20. #20

    Domyślnie

    teraz robimy tynki, "robimy" bo to tatusiowie z pomocą męża więc liczy się tylko materiał, w międzyczasie przychodzi hydraulik, ma brać 90 zł od punktu (drogo?), Elektryk już skończył, brał po 10 zł od punktu. Cóż, jak będzie położone ogrzewanie podłogowe to będą zalewane posadzki, ale to też we własnym zakresie więc liczy się tylko materiał, który już mamy. Później ocieplenie poddasza.
    Pytasz o moje kalkulacje... nie wiem, wykończenie może być w różowym marmurze albo w panelach po 15 zł za metr. Mam nadzieje że jeszcze ze 30-40 tysięcy i od biedy można się będzie wprowadzać.
    Tak spytam... po co się podpiwnicza dom? U nas nawet nie było takiego pomysłu bo choć dom jest na górce to i tak w studzience od wodociągu jest duuużo wody, więc i w piwnicy byłoby jej pewnie sporo.

Strona 1 z 189

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony