dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 189
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3761
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MaciekMonika
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witamy, właśnie kilka dni temu kupiliśmy ten projekt, mimo że jeszcze nikt go chyba nie wybudował i nie mieliśmy okazji o nim poczytać. Dużo pomogły nam uwagi sienny, ale ostatnio nic więcej nie słychać. Czy moglibyśmy także dostać zdjęcia na e-meila? [email protected] z góry dziękujemy. Zachęcam jednak do korzystania z forum, może przeniesiemy się do działu projekty? pozdrawiamy

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MaciekMonika
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie projekt SALSA - będziemy mieli DOM

    Witamy, chcielibyśmy nawiązać kontakt z osobami budującymi lub chcących budować taki dom(może zachęcić do wyboru). Razem byłoby raźniej. My wyboru projektu dokonaliśmy mimo tego,że prawie nic o nim nie czytaliśmy. W miarę dalszych prac nad projektem a potem budowy na pewno posłużymy radą.

  3. #43

    Domyślnie

    Fajnie,że ktoś jeszcze buduje salsę, będzie raźniej. Jeżeli będziecie robić adaptację projektu mam nadzieję, że podzielicie się naniesionymi zmianami.

  4. #44

    Domyślnie

    Napiszcie, czy budujecie z garażem i czy podpiwniczacie i jakie są plany zmian.

  5. #45

    Domyślnie

    Słuchajcie kochani, powysyłałam Wam zdjęcia, są ciut nieaktualne bo dom ma już okna i tynki nawet się kończą, ale teraz czas mam mocno ograniczony bo Jędrek mi zachorował... Jeśli macie jakieś pytania to na wszystkie chętnie odpowiem, może podpowiem.. co do przenosin to nie mam nic przeciwko tylko dajcie znać
    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Dzięki Sienna za zdjęcia, czekam na kolejne. Myśle,że warto zostać tutaj. Może dołączą inni i łatwiej będzie się wymieniać spostrzeżeniami, ale to tylko moja opinia.

  7. #47

    Domyślnie

    dla mnie miejsce jest obojętne, może być i tu. Zdjęcia aktualne to mam tylko jest kolejny problem, otóż dysk mi się spsuł, napęd znaczy Jędrek po kilkanaście godzin na dobę oglądał teletubisie to nic dziwnego - teraz ogląda na DVD a ja zdjęć z aparatu przegrać nie mogę, jak tylko zmoleszczę męża żeby coś z tym zrobił to prześlę kolejne

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MaciekMonika
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Dzięki sienna za zdjęcia, mniej więcej już coś widać. My jednak mamy wersję projektu z garażem, więc trochę inaczej będzie wyglądał.
    Co do naszych zmian to w pomieszczeniu gospodarczym będzie kotłownia na opał drzewny, związana z tym zamiana komina na ścianie pomiędzy salonem a tym pomieszczeniem, postawimy tam kominek,bardziej pasuje w części wypoczynkowej salonu. Pomiędzy kuchnią a salonem będzie jadalnia, więc ten kominek tam trochę by zawadzał. Strop zrobimy drewniany, częściowo belki będą widoczne. Na razie to chyba tylko to, projekt jest u architekta, który teraz go adaptuje, zobaczymy co dalej. aaaa jeszcze taras z tyłu budynku - oczywiście będzie dużo większy, to maleństwo w projekcie nie pozwala nawet na postawienie stołu z krzesłami, a my mamy długą działkę i dużo miejsca z tyłu budynku.

  9. #49

    Domyślnie

    Hmm...., czyżby nic się nie działo w domkach salsa. Niech ktoś naprawi komputerek Sienny. U mnie dzisiaj leje strugami, ale chłopaki dzielnie murują ściany parteru.Wygląda na to, że ściany zewnętrzne dzisiaj skończą. Komin też pnie się w górę ....

  10. #50

    Domyślnie

    naprawiony jeszcze dziś postaram się przesłać zdjęcia. Wiesz, że na dole i na górze jest po ok 150 m2 ścian do tynkowania!!! Niby mała chałupka kurna...

  11. #51

    Domyślnie

    a jednak dziś nie prześlę, bo jak nie urok to sraczka, nie mogę znaleźć aparatu fot, pewnie mąż wozi w samochodzie. Ale jutro to już powinno się udać

  12. #52

    Domyślnie

    a i jeszcze odnośnie komina, tę część co wystaje ponad dach budowaliśmy z klinkieru (co raczej nowością nie jest) a pan, co go tam lepił to 3 dni na nim siedział !!! i to uczciwie robił, złaził tylko na pół godziny na posiłek

  13. #53

    Domyślnie

    Fajnie, że już jesteś. No to mnie pocieszyłaś z tymi tynkami. Ładnie sobie zaśpiewają za ich zrobienie. Niestety u mnie wszystko robione rączkami fachowców... Wysyłałam Ci zdjęcia, ale się wróciły. Komin też planuję z klinkieru. Napisz ile Cię ta przyjemność kosztowała. Materiał + robocizna.

  14. #54

    Domyślnie

    Sienna napisz mi jeszcze jaką masz blachodachówkę , rynny i okno włazowe nad klatką schodową i ceny oczywiście. Wczoraj kupiłam wkłady do komina - 14 sztuk po 80 zł . Masakra...

  15. #55

    Domyślnie

    Mój brat mi załatwił tanich fachowców, biorą po 11 zł za metr tynku z agregatu i po 15 za sufity ręczne. Właśnie dziś zaczną tynkować górę.
    Blachodachówka jest ymmmm taka hm, najpopularniejsza, ceglasta, matowa, firmy Koral, a może to kolor się tak nazywał... nie wiem a rynny brązowe z tej samej firmy. Okna dachowe Veluxy, po 1500 za sztukę (kurna ich mać).
    Pytasz o cenę komina?? budowała go ta sama ekipa co cały dom, więc w cenie, poszło koło palety klinkieru za ok 1000 zł i kilka worków sadzy chyba po 6 zł woreczek

  16. #56

    Domyślnie

    aaa cały dach - blachodachówka, gąsiory, rynny, blacha gładka, wkręty i wszystko co potrzebne do pokrycia dachu kosztowało koło 6 tysięcy, chyba 6 z kawałkiem. Ta blachodachówka była w promocji i kosztowała chyba 26 za metr, tzn tylko ten kolor ale taki właśnie miałam upatrzony więc pasowało Folia nazywała się COROVIN i fachowcy powiedzieli że jest super, akurat jak jedną połówkę dachu przykryli blachą a drugą tylko folią, zerwała się ulewa, taka porządna, a folia nie przesiąkała nawet jak ją dotykali w czasie tego deszczu

  17. #57

    Domyślnie

    O rany, ja pytałam już o tynki i wołają sobie nawet po 35 zł. Okno na targach w Rzeszowie gość mi doradził Roto obrotowe plastik 435K 1374 zł + 289 kołnierz ( wymiar 74x140 ). Cena jeszcze nie negocjowana.Wygląda na to, że podkarpackie ekipy droższe. Cenią się jak w Warszawie.

  18. #58

    Domyślnie

    35 zł to już z materiałem, a ja materiał kupowałam sama. A ekipy mam właśnie z wawy

  19. #59

    Domyślnie

    odnośnie okien dachowych to nasłuchałam się o tym, że ciekną, parują itp i wolałam na nich nie oszczędzać. Kupiłam te droższe Veluxy, wyglądają fajnie ale słyszałam że Roto też są dobre. Za to Fakro podobno do niczego, oni też produkują do hipermarketów, czyli jakość wiadomo :/
    Te moje okna da się otwierać za pomocą sznureczka (co raczej się przyda nad schodami) ale jeszcze nie wiem jak to działa

  20. #60

    Domyślnie

    Ja też się boję okien dachowych. Rozmawialam z koleżanką ma dość drogie i też delikatnie zacieka dlatego zdecydowałam sie na lukarny ze zwykłymi oknami. Tylko nad schodami muszę dać włazowe albo wcale.

Strona 3 z 189

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony