dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie oczyszczalnia ścieków a wysoki poziom wody gruntowej

    witam, jak wykonać oczyszczalnie ścieków gdy woda gruntowa znajduje się na poziomie 0,5-0,6 m wiosną, w lecie jest to ponad 2m. Podobno usypuje się jakieś kopce tak, aby uzyskać wysokość 2m nad dynamiczne lustro.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za skwapliwą odpowiedź,

    lecz nie załatwia to mojego problemu,
    korzystałem z 2 linka a w pierwszym też nic nie ma.
    Nie interesuje mnie jak działa i kto produkuje POŚ.
    Szukam odpowiedzi jak to zrobić na WYSOKICH WODACH GRUNTOWYCH !!!

  4. #4

    Domyślnie

    Jeden z cytatów z w/w linków
    "Zajmuje ona minimum miejsca, można ją zamontować przy wysokich wodach gruntowych"
    A co tam kolejny też
    "U mnie, z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych, jest studnia na 3 kręgi, odpływ z oczyszczalni wchodzi "
    Naprawde dużo już zostało o tym napisane.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Jeden z cytatów z w/w linków
    "Zajmuje ona minimum miejsca, można ją zamontować przy wysokich wodach gruntowych"
    A co tam kolejny też
    "U mnie, z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych, jest studnia na 3 kręgi, odpływ z oczyszczalni wchodzi "
    Naprawde dużo już zostało o tym napisane.

    tylko że pierwszy cytat dotyczy "reklamy" a drugi nie jest logiczny:
    przy poziomie wody 50 cm od powierzchni ilość kręgów nie ma znaczenia głębokość przemarzania wynosi ok 1 m !!
    więc nadal nie mam odpowiedzi.
    ponadto
    szukajka niestety nie ma możliwości wielostopniowego filtrowania więc liczę też trochę na wyrozumiałość i przychylność forumowiczów

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Dwa rozwiązania:
    1. Oczyszczalnia drenażowa z nasypem
    2. Oczyszczalnia bezdrenażowa i odprowadzenie oczyszczonych ścieków do jakiegoś rowu melioracyjnego (jeżeli dostaniesz na to zgodę)

  7. #7

    Domyślnie

    niestety nie mam w pobliżu nigdzie miejsca na zrzut,
    czyli za oczyszczalnią robię nasyp ok 1,5m (2 m ponad lustro wody) układam dren i zasypuję to , dodatkowo w studni montuję pompę ?
    jeśli się mylę to proszę o poprawieni

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Pewnie potrzebna będzie opinia geotechniczna i projekt wykonany przez uprawnionego projektanta takich instalacji.
    http://technika.olsztyn.pl/drenaz2.php

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki
    a jest jakaś wersja bez góry ziemi - trochę dziwnie jest się odgradzać od sąsiada wałem ziemnym.
    myślałem, żeby za studnią z pompą położyć dreny na głębokości 1 - 1,2 m i tłoczyć w nie wodę pod ciśnieniem - nie wiem tylko czy dreny się od tego nie zapchają ...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    może tak?

    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11

    Domyślnie

    fajny pomysł

    w lecie fontanna w zimie naśnieżanie
    rewelacja

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a tak na poważnie przyszło mi do głowy ( )
    nawet przy wysokim poziomie wód gruntowych wykopać małe oczko wodne i tam zrzucać wodę, jeżeli grunt jest przepuszczalny to dolewając do oczka wodę, nie podniesiesz w nim praktycznie poziomu; jeżeli poziom wód gruntowych będzie 0,5m to taki poziom będzie w oczku, nie większy (no może niezauważalnie wyżej)
    tyle, że wtedy wyprowadzenie z posia wody na głębokości, w okolicę oczka, a tam dopiero pompa do wypychania wody w górę, tak aby wylot był wyżej niż max poziom wody gruntowej=wody w oczku

    a to ze względu na zimę i przemarzanie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13

    Domyślnie

    też miałem taki pomysł, ale musiałem z niego zrezygnować - mam 3 letnie dziecko, które jest bardzo ciekawe świata / trochę się boję ...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to ogrodzisz, przecież nie będzie to wielkosci lotniska
    a pod ciśnieniem to wydaje mi się, że zupełnie nie wyjdzie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    dzięki
    a jest jakaś wersja bez góry ziemi - trochę dziwnie jest się odgradzać od sąsiada wałem ziemnym.
    myślałem, żeby za studnią z pompą położyć dreny na głębokości 1 - 1,2 m i tłoczyć w nie wodę pod ciśnieniem - nie wiem tylko czy dreny się od tego nie zapchają ...
    Pomysł raczej chybiony bo tłoczył byś ścieki wprost do wody gruntowej... Poza tym nikt nie wyda tobie zgody na budowę oczyszczalni w ten sposób!

  16. #16

    Domyślnie

    Skąd koncepcja aby dno studni chłonnej było aż 2m ponad poziomem wód gruntowych?
    pozdrawiam
    Fido__

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Pomysł raczej chybiony bo tłoczył byś ścieki wprost do wody gruntowej... Poza tym nikt nie wyda tobie zgody na budowę oczyszczalni w ten sposób!
    na to zgody nie trzeba
    ponadto wciąż pokutuje mniemanie, że woda z posia to dżuma, a tak przecież nie jest
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    woda z pos-ia po wyjści z komory jest ylko wstępnie oczyszczona (po fazie beztlenowej), zasadnicza faza rozkładania związków organicznych (wonnych) do mineralnych w miarę bezwonnych wykonywana jest przez bakterie skolonizowane w obsypce żwirowej drenażu. Stąd wymóg 1,5 m od drenażu do poziomu wody gruntowej (bakterie muszą mieć czas na oczyszczenie wody zanim przesączy się do wody gruntowej). O przemarzanie bałbym się mniej, przede wszystkim ścieki mają swoją stałą temperaturę, a poza tym rozkład zubstancji organicznych jest reakcją egzotermiczną i wystarcza zalecene przez producentów (np. wavin) przykrycie rzędu 60-80 cm nad rurę drenażową.
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Re: oczyszczalnia ścieków a wysoki poziom wody gruntowej

    Cytat Napisał aero
    witam, jak wykonać oczyszczalnie ścieków gdy woda gruntowa znajduje się na poziomie 0,5-0,6 m wiosną, w lecie jest to ponad 2m. Podobno usypuje się jakieś kopce tak, aby uzyskać wysokość 2m nad dynamiczne lustro.
    u nas temat podobny- woda gruntowa nisko (nie tak bardzi jak u ciebie), a teren to glina zrobiliśmy studnię wyrównawczą 2 i poł kręgu

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał bwojtek
    Pomysł raczej chybiony bo tłoczył byś ścieki wprost do wody gruntowej... Poza tym nikt nie wyda tobie zgody na budowę oczyszczalni w ten sposób!
    na to zgody nie trzeba
    ponadto wciąż pokutuje mniemanie, że woda z posia to dżuma, a tak przecież nie jest
    Zdaje się, że na budowę oczyszczalni trzeba mieć albo pozwolenie na budowę albo przynajmniej zrobić zgłoszenie. Zażądają prawdopodobnie opinii geotechnicznej i jak zobaczą poziom wód gruntowych to nici ze zwykłej oczyszczalni rozsączającej... No chyba, że podlega się pod urząd, w którym siedzą same barany

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony