dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greyw

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Szeregówka i stoje na rozdrozu.Pomocy

    Witajcie.
    To moj pierwszy post, tak wiec wybacznie mi jakbym popelnil jakies fopa.

    Stoję z zona, przez zakupem szeregowki. Traktuje ja jako dom przechodni na powiedzmy 15 lat. Gdyz mieszkam i pracuje w obecnej chwili na poludniu polski. Ceny mieszkan sa chore, tak wiec postanowilismy kupic dom.
    Znalazlem fajna szeregowke cena 450 k. dzialki prawie zadnej jak to w szeregowkach,ale jak napisalem na wstepie traktuje ja ze nie bede tam mieszkal do konca swoich dni.

    Szeregowka jest srodkowa z pelnym podpiwniczeniem. I tu caly szkopol. Ulica do ktorej przylega, w tym momencie marobiona kanalizacja deszczowa, a wiem od poprzednich wlascicieli, ze ich kilka razy po duzej ulewie zalało. (piwnice).
    Dlatego tak mysle, jaki jest koszt przylaczenia sie do takiej szeregowki? mam jakies 20 m do drogi(gdzie bedzie kanalizacja deszczowa).
    i jak zrobic zeby mi piwnicy nie zalewalo ?bo do garazu wjazd jest sporo nachylony i pewnie dlatego tam jak byla burza to zalewalo im piwnice.
    Czy pchac sie wtaka inwestycje?
    Dom ogolnie od parteru po poddasze ma wyprowadzone sciany. instalacje itp.
    lazienaki 4 lata temu remontowane zrywane wszystko bylo w nich i nowe plytki i armatura. (docelowo jakbym ja kupil to powiekszyc chcialbym lazienke na 1 pietrze).
    Parkiety debowe i klonowe. ( w sumie stan ich oceniam na bardzo dobry)jak dla oka laika to do cyklinowania). ogolnie wrazenie jest pozytywne. nowy piec gazowy intergas z zasobnikiem jednofunkcyjny. kominek francuski, z nadmuchem grawitacyjnym.

    Prosze was o rady. Na co jeszcze musze zwrocic uwage?
    Czy decydowalibyscie sie ?bo powiem szczerze ze lokalizacja jej jest bardzo dobra, wszedzie blisko, osiedle domkow jednorodzinnych ogolnie to pozytywne wrazenie.

    Plz. o rade.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie Re: Szeregówka i stoje na rozdrozu.Pomocy

    Cytat Napisał greyw
    Czy decydowalibyscie sie ?
    Za 450 tys. wchodzę w ciemno.
    Szkoda tylko że nie wiem gdzie to.... ups południe polski może to Kraków? może Opole może Krosno albo cokolwiek po drodze.
    za te 450 tyś to poza tym parkietem to co kupujesz? Ile m2 tego domu? Też zapomnailes napisać.

    To zalewnie po deszczach to w jaki sposób? Drzwiami czy woda podciąga z posadzki? Jeżeli wpada drzwiemi to niepowinien byc to problem jakies kratki załtwią sprawe jeżeli podchodzi z podłogi to gorzej.
    Jeżeli stan parkietów jest bardzo dobry to po co je cyklinować? Wg mnie coś bardzo dobre nie wymaga genralnego remontu.

    Nie piszesz nic o ścianach z czego i jake są izolacje, o tym kiedy dom był budowany, ja sprawdziłbym jakie sa koszty grzania tego domu (poproś o rachunki za gaz) wiem ze to nie pokaze jaka była temp w środku ale da obraz kosztów.
    Oprócz gazu jest kominek wiec do szcowania kosztów wez to pod uwagę.
    Okna jakie w jakim stnie ? Ostani strop jak ocieplnony? Genralnie wszystko co wiąze sie z izolacjami ciepnymi i wigociowymi (woda w piwnicy) SPRAWDŹ.
    Pękniecia bydynku jeżeli sa to wezwij sobie na pomoc jakiegos budowlańca niech oceni co i dlaczego.

  3. #3

    Domyślnie

    Kolega w zeszłym roku kupił dom wolnostojący nowowybudowany i właściwie wykończony z działką za 350k.
    Też w miarę dobra lokalizacja.
    Dlatego zastanawiam się czy ta używana szeregówka nie za droga.
    Inny kolega niedawno sprzedał starszy ale solidny dom z dużą działką w atrakcyjnej dzielnicy za 250k.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    skoro po burzach to raczej zalewanie przez wody opadowe/powierzchniowe
    dowiedz się, czy deszczówkę będzie można zrzucać kanalizy
    jak tak, to acodren na wzjeździe (i to duuży, żeby dał radę odebrać szybo dużą ilość opadów) + rury spustowe do kanalizy; powinno załatwić sprawę
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Kolega w zeszłym roku kupił dom wolnostojący nowowybudowany i właściwie wykończony z działką za 350k.
    Też w miarę dobra lokalizacja.
    Dlatego zastanawiam się czy ta używana szeregówka nie za droga.
    Inny kolega niedawno sprzedał starszy ale solidny dom z dużą działką w atrakcyjnej dzielnicy za 250k.
    Ja niedawno wybudowałam szeregówkę i jako wstępnie użytkujący zwróciłabym uwagę na to ściany,tzn. czy masz wspólna ścianę z sąsiadem?Jeśli tak to licz się z tym że możesz odczuć "bliskość" sąsiada.Natomiast jeśli każda szeregówka ma swoją ścianę (w moim wypadku daje to mur 50 cm) to gwarantuje Ci że nic nie będzie słychać.Zorientuj się jak jest z kominami i wentylacyją.Czy każda szeregówka ma niezależne?
    Ja tez ma spadek do garażu (około 60 cm na długości 3,5 m) ,a problem z deszczówką rozwiązałam w ten sposób że w miejscu spadku zainstalowałam kratkę deszczową z odprowadzeniem do kanalizacji.Oczywiście na podjęzdzie kostka też z odpowiednimi spadkami.
    [/img]

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Kolega w zeszłym roku kupił dom wolnostojący nowowybudowany i właściwie wykończony z działką za 350k.
    Też w miarę dobra lokalizacja.
    Dlatego zastanawiam się czy ta używana szeregówka nie za droga.
    Inny kolega niedawno sprzedał starszy ale solidny dom z dużą działką w atrakcyjnej dzielnicy za 250k.
    Ceny z 2006 i 2007 roku "troche" sie róznia.
    450 tys to w zaleznosci od miasta i lokalizacji moze byc dobra cena.
    W poludniowych dzielnichach Katowic chca sprzedawc szeregowke za 750 tys zl.

    A starszy i solidny dom to inna bajka. Solidny on moze byc dla dotychczasowego własciciela, ktory przyzwyczail sie do pewnych niedogodnosci takiego domu.
    Wiem o czym pisze bo sam mieszkam w "solidnym" domu z 1939 roku.

  7. #7

    Domyślnie

    Co do zalewania piwnic:
    Sąsiad moich rodziców wybudował dom z podpiwniczeniem. Przez dwa lata regularnie na wiosnę pompował wodę z garazu w piwnicy - całymi dniami.
    Potem środkiem drogi miasto puściło kanalizację. I okazało się, że jego problem zniknął. Wygląda na to, że wystarczyło, że gliniasty grunt został przekopany na głębokość chyba ponad dwóch metrów wzdłuż ulicy i człowieka przestało zalewać.
    Jest nadzieja, że i w Twoim przypadku przestanie.
    adrian

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    450 tys to w zaleznosci od miasta i lokalizacji moze byc dobra cena.
    W poludniowych dzielnichach Katowic chca sprzedawc szeregowke za 750 tys zl.
    I to jest chore.Karuzela nakręcania cen trwa.
    Sugeruję tylko, aby dobrze poszukać i nie napalać się na dom w dodatku notorycznie zalewany deszczem.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony