dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2129 z 2199
Pokaż wyniki od 42.561 do 42.580 z 43973
  1. #42561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Co dalej, to wiadomo - drewutnia stoi, ale co wcześniej! Ja tam bym się upominała o krwistą i soczystą relację z wędrówek domku ogrodowego po podwórku!
    hmmm...

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    Osica, no dawaj, jest dalej!

    Wędrówka domku ogrodowego po posesji to opowieść mrożąca krew w żyłach ... muszę się nastawić...

    P.S. Psia krew, nie mam, jak sie okazuje, zdjęcia wieczornego. Jutro nadrobię!
    Czekam...

  2. #42562

  3. #42563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Rzuciło się na mnie! Bez najmniejszego ostrzeżenia, bez delikatnego nawet skrzypnięcia...mam zbity łokieć i guza na głowie! Spalę cholerstwo w pierwszej kolejności!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05-30.08 (9) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	396029

    I pare obrazków ogrodowych:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05-30.08 (41) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	103,6 KB
ID:	396030

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05-30.08 (51) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	396031

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05-30.08 (47) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	396032

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.08-29.08 (158) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	396033

    Pierwszy plan - Andrzejowe bułeczki .... pycha! Na drugim sałatki robione przeze mnie pierwszy raz w życiu. Dzisiaj spróbowaliśmy - dobre!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  4. #42564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Ożeszty... widzę, że masz za dużo energii
    Ja popełniłam w tym roku jeno ogórki i soki malinowe
    Ostatnio edytowane przez Moose ; 03-09-2017 o 21:45

  5. #42565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Gorzej! Wiosną posiałam ogórki i...to są nasze, własne tymi ręcami wyhodowane! Jeśli mało, to i buraki sie przypałętały i takowoż już zasłoikowane! Patrzę w lustro i pytam, kim jestem i co zrobiłam z Brazą
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  6. #42566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    A nasze buraki wciąż tkwią w ziemi i czekają. Mam nadzieję, że się jakoś ogarnę z początkiem roku i zacznę normalnie funkcjonować. Kiedyś...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #42567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moje buraki tez nadal w ziemi tkwia, beda wyciagane w piatek i robione w sloiczki

  8. #42568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    Patrzę w lustro i pytam, kim jestem i co zrobiłam z Brazą

  9. #42569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Brazka noooo nie skomentowalam drewutni, pieknie juz u ciebie a i brzydki mur poszedl w niebyt

  10. #42570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Mniam, jaką pyszną herbatkę sobie zrobiłam!

    Też zamiaruję zrobić buraczki do słoików. Muszę pomyśleć nad jakąś sałatką z ogórków, bo oczywiście wyrosły wielkie jak cukinie i do kiszenia się nie nadają. Cóż - albo wakacje, albo własne kiszone ogórki. Kurczę, kupić jakieś i ukisić też by wypadało, bo stare wyszły ze słoików... Strasznie dużo planów, zaczynają mnie przytłaczać...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  11. #42571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Błyskawiczny przepis na pomidorki na zimę
    Nadają się potemi na sałatkę i zupkę.

    Kroimy w ćwiartki lub ósemki.
    Upychamy ciasno w słoikach (wielkość słoika zależy od tego ile zjadamy na raz) aż po samo wieczko. Trzeba ciasno układać, bo po pasteryzacji zostaje ich mniej w słoiku. Powstaje trochę soku. Ilości zależą od rodzaju pomidorów. Najmniej tracą objętość te najbardeziej mięsiste, owalne.
    Posypujemy solą po wierzchu – pruszymy ile kto lubi.
    Zamykamy słoiki.
    Wstawiamy do piekarnika i nastawiamy na 120-130 stopni.
    Jak temperatura dojdzie do żądanej wysokości pasteryzujemy 25 minut.
    Pozwalamy wystygnąć w piekarniku.

    Sprawdziliśmy i są super. Niemal jak świeże

    Fajne przepisy na przetwory ma DorotaSmakuje (http://smakuje.blox.pl/html/1310721,...21.html?359527)
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #42572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    a czy mogą być zielone pomidory?
    Mam na krzaczkach i chyba nie dojrzeją. Przez te deszcze to nie mają szans...
    Braza śliczna drewutnia. Aż zazdroszczę..

    A właśnie, buraki też mam w ziemi. One jeszcze się do czegoś nadają?? Bo myślałam, że już przerosły czy coś.

  13. #42573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ewa, coś się z zielonych pomidorków robi. Popatrz, marynowane i to właśnie takie co nie zdążyły dojrzeć
    http://beszamel.se.pl/przetwory-z-wa...-przepis,2267/
    http://www.doradcasmaku.pl/przepis/2...-z-chilli.html

    Braza, a co ty zrobiłaś w tej drewutni, że tak się napadło. W ogóle to zazdroszczę, że taka duża, pojemna
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #42574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    pewnie ze buraki moga jeszcze posiedziec w ziemi, moja mama za tydzien zacznie wykopywac. ja w piatek planuje, bo mama bedzie u mnie i zrobimy je od razu w sloiczki. ale sa olbrzymy jak mutanty. mam dwa rodzaje podłuzne i okraglaki. te podluzne lepiej sie tarkuje
    zaczelismy tez juz konsumpcje fasolki szparagowej, mniam pycha, bez chłądów, miekka i soczysta. ale na dlugo to ona nam nie starczy przy takim przerobie jak obecnie. my w tygodniu jemy 2 opakowania mrozonek: marchewki, fasolki i brokulow. lubimy zblanszowane a potem lekko zmaślone na patelni bez zadnych innych dodatkow, na kolacje kazdy ma swoja miche

  15. #42575
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To cię przebiję. My potrafimy dojść tygodniowo do 4 torebek warzywek. Robię tak jak ty, ale częściej (odkąd wizytowaliśmy Barcelonę) robię paellę.

    Jaką masz odmianę fasolki?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #42576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Pestka zle zrozumialas po dwa z kazdego 2 fasolki, 2 marchewki, 2 brokuly czasem jeszcze miksa. Fasolke mam z zoltej polke i soneste a zielona saxa i bezodmianowa karlowa. nasiona byly przterminowane 3 lata, posadzone po tym jak tegoroczne nasiona wcale nie wzeszly. moze dlatego takie smaczne

  17. #42577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, nieźle obżatruchy warzywne. Dla nas 4 torebki mixa to jest 4 obiady. Do tego 1-2 dni musi być ryba. No, i nie liczyłam tego, ale jak nie ma warzywnej potrawy, to zawsze jest jako dodatek sałatka z surowych warzyw, albo właśnie sama fasolka, brokuł, kalafior. Dlatego narobiłam jak głupia tych pomidorków w słoikach. I pewnie jeszcze zrobię.
    Pamiętam jak mama mojego J powiedziała dawno temu, że on nie lubi sałatek i warzyw. Nie wiem skąd jej to przyszło do głowy, bo odkąd jesteśmy razem, wcina jak żyrafa tatarak

    Zapisuję te odmiany. Dotąd nie wysiewałam fasolki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #42578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Pestka, układałam to cholerstwo bo do tej pory leżakowało pod leszczyną. I tak franca odwdzięczyła, że jej na głowę nie kapie!

    Sałatkę z ogórków zrobiłam, Agduś masz 4 słoiczki tego wytworu wyobraźni! Spróbuj, jak dobra to podam przepis!

    Drewutnia jest fantastyczna! Co my się z Wero kawy i herbaty narobiłyśmy w trakcie budowy to nasze, ale warto było!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #42579

  20. #42580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Drewno chyba tak już ma, bo też oberwałam polanem. Na szczęście jednym i niewielkim, ale skoczyło na mnie ze 20 z układanych koło kominka. O drzazgach już nawet nie myślę. Ciągle wydłubuję mimo rękawic. Mam taką ostrą agrafkę wpiętą w robocze spodnie. Bardzo przydatny sprzęcik
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 2129 z 2199

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony