dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie PARAPETY zewnetrzne ile wystaja???

    Mam duzy i to powazny problem!! Widzialam sie z murarzem w sprawie tynkow zewnetrznych i okazalo sie, ze mam za malo wystawione parapety zewnetrzne . Parapety wystaja rowne 4 cm, na to przyjdzie tynk + tynk ozdobny (nie mamy ocieplenia) co daje razem 2,5 cm no i zostanie tylko 1,5 cm wystawionego parapetu poza mur. Murarz mowi, ze to za malo, bo bedzie zaciekac podczas deszczu .
    Gdy zamawialismy parapety zdalismy sie calkowicie na wiedze i doswiadczenie pana, ktory mierzyl. On nas tylko zapytal czy bedzie ocieplenie czy tylko sam tynk i to wszystko. Te 4 cm, ktore sa zostawione przed tynkowaniem powinny tyle wystawac ale juz na gotowo. Cos mi sie wydaje, ze czeka mnie zakup nowych parapetow .
    Mam pytanie do osob, ktore maja juz otynkowany dom i wstawione parapety: ile cm wystaja u Was parapety po otynkowaniu? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze tynków zewn. ale murarz ma rację. Parapety powinny wystawać na 4-5 cm poza tynk.
    Już w domku!!!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANIAILIS
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    u mnie wystają 5 cm, od spodu, około 2 cm od zewn. maja podcięcie wzdłuż (kapinos)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Moze ktos jeszcze sie wypowie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Ja kupowałem płytki klinkierowe 20cm, mam styro 15cm i tynk, czyli wystają ok 3-4cm. A co ma zaciekanie deszczu do wystającego parapetu ?. Wystarczy 2cm i woda będzie spływać obok, chyba, że jest wiatr to będzie szła po murze, ale i zacinający deszcz również zmoczy elewację. Moim zdaniem za bardzo wystające parapety prezentują się nieciekawie.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Tylko, ze u mnie z bieda zostanie 1,5 cm i wydaje mi sie, ze bedzie to nieladnie wygladac.

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdzilam u siebie i moje parapety wystaja 1.5-2cm.
    Doswiadczalnie sprawdzilam jak zachowa sie woda na parapecie.Splywa dokladnie po scianie.Zgroza ,co tu robic!!!Na scianach z oknami nie ma jeszcze tynku strukturalnego.Czy wymienic te parapety na dluzsze ?

  8. #8

    Domyślnie

    ja wystawiłem 5 cm, a od spodu mam wyciety kapinos aby woda nie zaciekała na ścianę. Te 1,5 centa u Ciebie to za mało;/

  9. #9

    Domyślnie

    Czy ktos ma jakis inteligentny pomysl na ewentualna przerobke takiego parapetu aby woda nie lala sie po scianie?
    Niby mamy nad oknami dookola domu podbitke ale ona ma tylko jakies 55cm.A co z zalegajacym sniegiem?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    4 cm
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  11. #11

    Domyślnie Ucieszyłam sie

    Ucieszyłam się, że Rezi jest nadal aktywny na forum . W oczekiwaniu na zdjęcia zwątpiłam w Twoją aktywność. Teraz już wiem,że na wszystko przyjdzie czas.
    Grazia-Ol

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony