dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Renatab06

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Odprowadzenie wody z rynien[brak kanalizacji deszczowej]?

    Wybudowałam dom na dość mokrym gruncie ( bez piwnic). Mam trzy rury spustowe z rynien i problem, jak odprowadzić z nich wodę. Wykonawca wpadł na pomysł, aby rury spustowe bezpośrednio!!! połączyć z rurą drenażową ( zółta z dziurami) i to bezpośrednio przy ścianie budynku. Rury miałyby być obsypane tylko żwirem i doprowadzone do studni z kręgów, w której poziom wody jest dość wysoki. Czy tak można zrobić? Jeśli nie, proszę o dobre pomysły. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Czekam na odpowiedź,
    RENATAB06

  2. #2

    Domyślnie

    Rozwiązaniem mogą być studnie chłonne.

    Poszukaj na goglach
    Jakby nie było jest bardzo miło xD ;D

  3. #3

    Domyślnie

    Nie należy odprowadzać wody deszczowej do drenażu. Nawet jeśli odpływ z drenażu jest bezproblemowy, to grozi to podlkewaniem fundamentu przy każdym intensywnym deszczu. W twoim przypadku, przy wysokim poziomie wód gruntowych i odprowadzeniu drenażu do studni chłonnej szczególnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Ja jestem wlasnie na etapie wykonywania odprowadzenia deszczowki.
    Z rynien poprowadzilam kanalizacyjna szara rure 100 do dwoch studni chlonnych, studnie sa z dwoch kregow betonowych 120 posadowione na podbudowie z kamienia marglowego i wysypane dolem piaskiem.
    Jedna studnie mam wykonana z przodu budynku i podlaczone sa do niej trzy rynny i kratka z podjazdu, druga studnia jest z tylu i odbiera wode z czterech rynien.
    caly system nie jest jeszcze podlaczony wiec nie wiem czy calosc sie zprawdzi ale znajomy tak ma i uniego dziala wiec u mnie tez powinno
    Poz

  5. #5
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony