dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zgoda na siedlisko (zmiana zagospodarowania przeszczennego )

    Witam.
    Forumowicze proszę o pomoc ,gdzie znajdę przepisy (odnośnie wydzielenia siedliska tez spotkałem się z nazwą odrolnienie) przyśpieszające tą procedurę w normalnym trybie trwa to około 1,5 roku .Wiem że mogę się powołać na działkę sąsiadującą (na to się nie udało) ale też słyszałem że jeżeli działka jest większa niż średnia wielkość działek w gminie to też taką zgodę dostanę .Jakoś tak to miało brzmieć. Moja działka ma 5,5 h i jest działką rolną .Jeżeli wiecie gdzie mogę znaleźć te przepisy proszę o pomoc a jeżeli znacie jeszcze jakieś inne metody przyśpieszenia tego procesu chętnie wysłucham. Jak widzicie jestem w tym temacie kompletnie zielony.Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    to znaczy chcesz się budowac właśnie na tym kawałku i co?? nie dali ci odrolnienia??
    ja u siebie nie robiłam żadnego odrolnienia, wystąpiłam do gminy o warunki zabudowy (bo nie mam planu zagospodarowania) obok mojej działki są 3zabudowane działki (ale tylko 1jest w bezpośrednim sąsiedztwie...tzn. tak naprawde to chałupka sąsiada stoii ok. 600m. od mojej działki no ale wkoło to ona ma właśnie jedną wielką działkę i na tej działce gdzieś tam po drugiej stronie stoii dom)...
    i po 2m-cach uzyskałam decyzje o warunkach zabudowy- POZYTYWNA...
    Pani się tylko chyba ze 3razy pytała jaki dojazd..i co to za droga i itp...>
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #3

    Domyślnie

    Problem w tym że sąsiad ma 2 działki i dom ale na tej która ze mną sąsiaduje nie stoi i dla tego nie dostałem zgody i szukam innego sposobu.Dziękuję za odp.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to kup najtańszy projekt, załatw za sąsiada wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę na tej drugiej działce i wtedy załatwisz swoje sprawy
    a sąsiad niekoniecznie musi się budować
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5

    Domyślnie

    Ja właśnie robię tak jak Barbarossa radzi. Inna droga w moim przypadku to wykonanie na własny koszt planu miejscowego (ok.25.000 plus ok. roku ).

    Wszystkie info powinni dać ci w gminie. Każda gmina ma inne przepisy. W jednej na siedlisko wystarczy mieć 2 ha, w innej 7 ha (zależy od gęstości zaludnienia). Jeżeli łapiesz się obszarowo, to bez łachy powinni dać ci warunki zabudowy na siedlisko

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pani Koala
    Wszystkie info powinni dać ci w gminie. Każda gmina ma inne przepisy. W jednej na siedlisko wystarczy mieć 2 ha, w innej 7 ha (zależy od gęstości zaludnienia). Jeżeli łapiesz się obszarowo, to bez łachy powinni dać ci warunki zabudowy na siedlisko
    Zabudowa zagrodowa dla rolników i przepisy są jednakowe, tzn:
    1. Jesli jest aktualny MPZP to wystarczy być rolnikiem i posiadać w danej gminie wiecej niż 1h ziemi.
    2. Jesli nie ma aktualnego MPZP to aby wybudować "zagrodę" trzeba mieć (łącznie w danej gminie) ilość ziemi co najmniej równą, ze średnia wielkościa gospodarstawa rolnego w "tej" gminie.

    pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    Tomasz.c.
    z tego co się dopytywałam wtedy w gminie to działka (ta co chce się budować) nie musi być obok działki z domem, jest coś takiego że najbliższe sąsiedztwo...ale nikt nie mówi że to musi byc KONIECZNIE obok działka-, TAK BYŁO U MNIE przynajmniej, tylko warunek był żeby przy tej drodze co ja sie buduje było kilka domów, tzn. min. 2chałupy...-
    bo tak naprawde to między moją działką a tą 1chałupką i tą co jest daleko to jest jakiś inny nr. działki tylko że on należy do tego co ma ten domek 600m. dalej...ale nr. działek są inne i też nie sąsiadujemy bezpośrednio tylko że pobudowani będziemy przy tej samej drodze co inni gdiześ tam dalej...
    ROBIĄ TROSZKĘ SZTUCZNE PROBLEMY albo boją się deko wychylić i podejść elastycznie do tematu....
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko z tego co wiem a raczej z tego co mi powiedzieli w gminie to "działka sąsiadująca" może być w tedy jeżeli znajduje się na niej dom i w tedy mi dadzą zgodę .Wszystko zalezy od gminy w jednej ten przepis trochę naciągną a w jednej nie .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    To jest Twoja działka czy chcesz ją kupic??
    Jeśli Twoja to składaj podanie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, zrób taką podstawową mapkę- ja płaciłam 50zł,
    i w podaniu które będziesz wypełniał wpisz że działka przylega do drogi, że dojazd zapewniony z drogi (działki o nr...)
    ze na działkach nr..... i nr...... postawione zostały bud. mieszkalne (siedlisko) którzy mają również dojazd z tej samej drogi itp.....
    ...nic innego nie mogę Ci doradzic... -..chyba że właśnie robienie planu za sąsiada...ale to nie wiem..jakoś tak dziwnie- chociaż może i skuteczne!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  10. #10

    Domyślnie

    Działka jest moja .Dziękuję bardzo za rady i pomoc ,ruszam do boju a o efektach dowiecie się później.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony