dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: czym ciąć porotherm???

Domyślnie czym ciąć porotherm???

co nadaje się do cięcia porothermu (oczywiście za wyjątkiem specjalnych urządzeń w cenie 1500 zł)?
    Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie i możecie coś podpowiedzieć.

z góry dziękuję

3. Adaptacja budynku gospodarczego. Wymiana dachu Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

Domyślnie Re: czym ciąć porotherm???

Cytat Napisał edit-blondi
    co nadaje się do cięcia porothermu (oczywiście za wyjątkiem specjalnych urządzeń w cenie 1500 zł)?

z góry dziękuję
    Duża szlifierka kątowa z tarczą do ceramiki.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Domyślnie

Ja w ktoryms numerze muratora widzialem na zdjeciu goscia, ktory tnie porotherm pila reczna z hartowanymi zebami. Ciekawe tylko czy trzeba duzo wysiku, zeby przeciac cegle. Moze ktos juz probowal?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

Domyślnie

Cytat Napisał bimbelt
    Ja w ktoryms numerze muratora widzialem na zdjeciu goscia, ktory tnie porotherm pila reczna z hartowanymi zebami. Ciekawe tylko czy trzeba duzo wysiku, zeby przeciac cegle. Moze ktos juz probowal?
    Nie nie trzeba, przy odpowiedniej pile z ceramiką poryzowaną problemu nie ma i względem szlifierki jest plus bo się tak nie kurzy.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Cytat Napisał edit-blondi

z góry dziękuję
    porotherm sam sie dzieli, wystarczy groźne spojrzenie
    Jeżeli nie pomoże to "Beton 44" przedstawił to bardziej obrazowo.

Domyślnie

masz piłę stołową taka swojej roboty.Kup tarcze widiową odpowiedniej wielkości i do roboty, co prawda nie będziesz widział na metr tak sie kurzy ale przynajmniej w jednym kawałku będziesz mieć przycięte elementy

Domyślnie

U mnie cieli szlifirką i tarczą do betonu 230mm, ale sprzęt to nie wszystko, trzeba jeszcze robić to z głową, pustak trzeba ciąć do okoła a rozdzielać za pomocą blachy np 3mm szerokości pustaka. Mój wykonawca na poczatku stosował przecinak i niestety raz mu wychodziło raz nie.

Domyślnie

Witam
    Ja tne duza szlifierka katowa. Ale ostatnio widzialem na alegro specjalny brzeszczot do ciecia bloczkow i pustakow. Zaklada go sie do pily "szablastej" chyba tak sie nazywa ta pila. Ale nie wiem jak to funkcjonuje. Sam sie zastanawiem nad zakupem. Moze ktos juz to mial w swoich rekach.

Domyślnie

Witam .
    Według instrukcji układania użyć można takie narzędzie :

no tak ale taka piła kosztuje 1300 - 1500 zł a takiej to nie chcesz

Docinanie pustaków.

Jeśli ściany budynku nie mają modułowych rozmiarów pozwalających na wykonanie ich tylko z pełnych elementów, pojedyncze pustaki układane w kolejnych warstwach ściany lub bezpośrednio pod stropem trzeba będzie przyciąć. Do cięcia można użyć ręcznej pilarki brzeszczotowej z napędem elektrycznym lub piły stołowej z tarczą diamentową.

cała instrukcja na stronie : http://www.wienerberger.pl/servlet/S...=1077526673703

albo taka piła z takim brzeszczotem :

Brzeszczot o dł 450 mm kosztuje ok 130zł a piła szablasta ok 300 zł , oczywiście są też tańsze odpowiedniki i droższe .
    Można porównać na allegro : http://allegro.pl/search.php?string=...ing_interval=7

Pozdrawiam

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

Cytat Napisał Krzysztofik
    porotherm sam sie dzieli, wystarczy groźne spojrzenie
    Jeżeli nie pomoże to "Beton 44" przedstawił to bardziej obrazowo.
    Ot i lud u nas techniczny
    Zapraszam do mnie na budowę, wypróbujemy mój pustak na twojej głowie

Domyślnie

Witam
    Bardzo wam wszystkim dziękuję. Teraz to juzjest kilka propozycji przystępnych cenowo. Na pewno skorzystam z któregoś

Domyślnie

Ja na przykład na własne oczy widziałem jak Pustaki rąbali siekierami
    Jakby nie było jest bardzo miło xD ;D

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stanley79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Witam
    Jeśli mogę doradzić wszystkim zainteresowanym to mam sprawdzony sposób na porotherma (sprawdzi się również przy innych pustakach): kupno używanego aligatora, na allegro "chodzą" takie po 600-700zł. Ja tak zrobiłem (kupiłem roczną piłę z prywatnych rąk) a piła sprawdza się "jak nowa". Ostrza można ostrzyć - najlepiej oddać je do fahowca, nowe są b.drogie. Polecam - nie ma żadnych odpadów, idealne, szybkie i b.dokładne cięcie. Próbowałem dużą tarczę do ceramiki w szlifierce ale aligator jest bezkonkurencyjny.
    Zdjęcia i filmy zamieszczę niedługo na www.kornatka.strefa.pl
    P.S ja ciąłem porotherm Dryfix 25cm (15Mpa), w poprzek i po długości...
    Tutaj filmik:
    http://www.youtube.com/watch?v=77i-BFTeLYI
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 27-10-2011 o 22:31
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia