dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie czym ciąć porotherm???

    co nadaje się do cięcia porothermu (oczywiście za wyjątkiem specjalnych urządzeń w cenie 1500 zł)?
    Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie i możecie coś podpowiedzieć.

    z góry dziękuję

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: czym ciąć porotherm???

    Cytat Napisał edit-blondi
    co nadaje się do cięcia porothermu (oczywiście za wyjątkiem specjalnych urządzeń w cenie 1500 zł)?
    Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie i możecie coś podpowiedzieć.

    z góry dziękuję
    Duża szlifierka kątowa z tarczą do ceramiki.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4

    Domyślnie

    Ja w ktoryms numerze muratora widzialem na zdjeciu goscia, ktory tnie porotherm pila reczna z hartowanymi zebami. Ciekawe tylko czy trzeba duzo wysiku, zeby przeciac cegle. Moze ktos juz probowal?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimbelt
    Ja w ktoryms numerze muratora widzialem na zdjeciu goscia, ktory tnie porotherm pila reczna z hartowanymi zebami. Ciekawe tylko czy trzeba duzo wysiku, zeby przeciac cegle. Moze ktos juz probowal?
    Nie nie trzeba, przy odpowiedniej pile z ceramiką poryzowaną problemu nie ma i względem szlifierki jest plus bo się tak nie kurzy.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie Re: czym ciąć porotherm???

    Cytat Napisał edit-blondi
    co nadaje się do cięcia porothermu (oczywiście za wyjątkiem specjalnych urządzeń w cenie 1500 zł)?
    Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie i możecie coś podpowiedzieć.

    z góry dziękuję
    porotherm sam sie dzieli, wystarczy groźne spojrzenie
    Jeżeli nie pomoże to "Beton 44" przedstawił to bardziej obrazowo.

  7. #7

    Domyślnie

    masz piłę stołową taka swojej roboty.Kup tarcze widiową odpowiedniej wielkości i do roboty, co prawda nie będziesz widział na metr tak sie kurzy ale przynajmniej w jednym kawałku będziesz mieć przycięte elementy

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie cieli szlifirką i tarczą do betonu 230mm, ale sprzęt to nie wszystko, trzeba jeszcze robić to z głową, pustak trzeba ciąć do okoła a rozdzielać za pomocą blachy np 3mm szerokości pustaka. Mój wykonawca na poczatku stosował przecinak i niestety raz mu wychodziło raz nie.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Ja tne duza szlifierka katowa. Ale ostatnio widzialem na alegro specjalny brzeszczot do ciecia bloczkow i pustakow. Zaklada go sie do pily "szablastej" chyba tak sie nazywa ta pila. Ale nie wiem jak to funkcjonuje. Sam sie zastanawiem nad zakupem. Moze ktos juz to mial w swoich rekach.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam .
    Według instrukcji układania użyć można takie narzędzie :



    no tak ale taka piła kosztuje 1300 - 1500 zł a takiej to nie chcesz

    Docinanie pustaków.

    Jeśli ściany budynku nie mają modułowych rozmiarów pozwalających na wykonanie ich tylko z pełnych elementów, pojedyncze pustaki układane w kolejnych warstwach ściany lub bezpośrednio pod stropem trzeba będzie przyciąć. Do cięcia można użyć ręcznej pilarki brzeszczotowej z napędem elektrycznym lub piły stołowej z tarczą diamentową.

    cała instrukcja na stronie : http://www.wienerberger.pl/servlet/S...=1077526673703

    albo taka piła z takim brzeszczotem :



    Brzeszczot o dł 450 mm kosztuje ok 130zł a piła szablasta ok 300 zł , oczywiście są też tańsze odpowiedniki i droższe .
    Można porównać na allegro : http://allegro.pl/search.php?string=...ing_interval=7

    Pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: czym ciąć porotherm???

    Cytat Napisał Krzysztofik
    porotherm sam sie dzieli, wystarczy groźne spojrzenie
    Jeżeli nie pomoże to "Beton 44" przedstawił to bardziej obrazowo.
    Ot i lud u nas techniczny
    Zapraszam do mnie na budowę, wypróbujemy mój pustak na twojej głowie

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo wam wszystkim dziękuję. Teraz to juzjest kilka propozycji przystępnych cenowo. Na pewno skorzystam z któregoś

  13. #13

    Domyślnie

    Ja na przykład na własne oczy widziałem jak Pustaki rąbali siekierami
    Jakby nie było jest bardzo miło xD ;D

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli mogę doradzić wszystkim zainteresowanym to mam sprawdzony sposób na porotherma (sprawdzi się również przy innych pustakach): kupno używanego aligatora, na allegro "chodzą" takie po 600-700zł. Ja tak zrobiłem (kupiłem roczną piłę z prywatnych rąk) a piła sprawdza się "jak nowa". Ostrza można ostrzyć - najlepiej oddać je do fahowca, nowe są b.drogie. Polecam - nie ma żadnych odpadów, idealne, szybkie i b.dokładne cięcie. Próbowałem dużą tarczę do ceramiki w szlifierce ale aligator jest bezkonkurencyjny.
    Zdjęcia i filmy zamieszczę niedługo na www.kornatka.strefa.pl
    P.S ja ciąłem porotherm Dryfix 25cm (15Mpa), w poprzek i po długości...
    Tutaj filmik:
    http://www.youtube.com/watch?v=77i-BFTeLYI
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 27-10-2011 o 22:31
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony